Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от Пресиян Василев » 03 Яну 2016, 18:35

Съгласен съм с колегата донякъде с дисбаланса на кардана.Ако няма пластините ,тоест самия баланс съм съгласен,че ще има вибрация която ще се усеща по цялото купе на автомобила.
Тук говорим за вибрация във волана. Ако има разбити карета на кардана няма лошо да е лошо сменят .Хващат се лесно да ли са разбити и след смяна няма нужда от баланс.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от DLVasilev » 03 Яну 2016, 19:11

ddinobot написа:Ок, в такъв случай би ли показал кои са тези карета и лагер(може в Realoem), от къде може да се намерят и кой може да балансира кардана?

В такъв случай веднага ти обяснявам каретата са 2 броя - към скоростите и към диференциала. Карето към скоростите е гумено и често се разпада или къса. Имаго почти навсякъде без магазините за хранителни стоки.
Изображение
Второто каре е към диференциала. Намира се само оригинално. Струва към 350 лв по спомен като моето беше доста разбито. Номер 16
Изображение
Следва Висящия лагер: При коли на години и много км често се къса мембраната
Изображение
Аз лично си смених и кръстачката:
Изображение
А баланса на кардани има доста фирми занимаващи се с такива. Просто напиши в гуглето баланс на кардани и набери първия изскочил номер ;)

Пресиян Василев написа:Съгласен съм с колегата донякъде с дисбаланса на кардана.Ако няма пластините ,тоест самия баланс съм съгласен,че ще има вибрация която ще се усеща по цялото купе на автомобила.
Тук говорим за вибрация във волана. Ако има разбити карета на кардана няма лошо да е лошо сменят .Хващат се лесно да ли са разбити и след смяна няма нужда от баланс.


Колега, та мен волана ме биеше през ръцете. То се предава - като се разтърси онова добиче разтърси и скоростите и мотора, а те къде са монтирани- на предния мост, та от там и залъгването, че нещо по предницата не е в ред
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 03 Яну 2016, 23:56

E мен, не може да ме убедиш, че е от кардана ! Сменял съм гуменото каре, опорния лагер( оригинални от дилъра на БМВ) ... както и кръстатото каре, след смяната на която се появяваше резонанс от 100-120... ,смених го още веднъж....оказа се,че старото не е било добре центрирано в отворите... и пак си имаше резонанс много по-слаб , но имаше ! Накрая се ядосах и смених кардана и сега е блажена тишина :yes: , свален от кола без вибрации и прочее и без каквито и да е интервенции по кардана ! НО.... ВИБРАЦИИТЕ ВЪВ ВОЛАНА СИ ГИ ИМА от 80-100..., и то само от време на време, имам разбита втулка на паразитния хебел...надявам се, че след смяната и ще се успокои волана :yes: Профилактично ще сменя и тампоните на стаб. щангата :yes: Но не може да ме убедиш, че балансите падат, те не са лепени като тези , които слагат при баланс на гумите :!: Балансът на кардана е с точкова заварка, няма как да падне или нещо подобно, така че това с кардана не ми се вижда много достоверно, при дисбаланс първо трябва да се усети в купето малко или много вибрация... :nono:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 24 Юли 2016, 20:23

Да повдигна отново темата, смених средната щанга защото имаше луфт в едната ябълка, смених и горните криви носачи с нови,нови биалетки, нови тампони на стаб. щанга... минах реглаж на предницата + баланс на предните гуми... промяна няма никаква..... между 80-100 тресе яко волана , направо ще ми избие ръцете... :dunno: Няма никаква разлика дали спирам или ускорявам и т.н ! Незнам вече къде да търся причина? Някой ако даде някаква насока, нещо за което да се хвана да проверя, че вече незнам... :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от RORO » 26 Юли 2016, 21:55

Чукането при спирачка е от носачите никъде не прочетох да си сменил малките алуминиевите ?И може би от тях ти тресе щом като натиснеш спирачката изчезва точно тогава ти убираш луфта и тресено спира ;) Ако тресенето е от кардан , то направо си се усеща посредата на купето и няма как да го чувстваш от пред !И внимавайте какви слагате !много ментарляк и при скъпите части!!!Аз лично си ги рециклирам в една фирма във Бг наистина стават БЕТОН щом на дрифтачките издържат по две и повече години....дори сега тук в Германия си монтирах на моята рециклирани .Няма как да тресе от реактивна щанга ако искаш я свали и тресенето пак ще го има . Нейната фукция е да държи колата в една равнина независимо от препядствията под гумите .Имам перфектно решение и за "дрънкащите" ламарини зад пр.спирачни дискове и много снимков материал но не мога да кача понеже снимките са над 3мб. :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 26 Юли 2016, 22:37

RORO написа:Чукането при спирачка е от носачите никъде не прочетох да си сменил малките алуминиевите ?И може би от тях ти тресе щом като натиснеш спирачката изчезва точно тогава ти убираш луфта и тресено спира ;) Ако тресенето е от кардан , то направо си се усеща посредата на купето и няма как да го чувстваш от пред !И внимавайте какви слагате !много ментарляк и при скъпите части!!!Аз лично си ги рециклирам в една фирма във Бг наистина стават БЕТОН щом на дрифтачките издържат по две и повече години....дори сега тук в Германия си монтирах на моята рециклирани .Няма как да тресе от реактивна щанга ако искаш я свали и тресенето пак ще го има . Нейната фукция е да държи колата в една равнина независимо от препядствията под гумите .Имам перфектно решение и за "дрънкащите" ламарини зад пр.спирачни дискове и много снимков материал но не мога да кача понеже снимките са над 3мб. :wave:



Никъде не съм казал, че при натисната спирачка има разлика , остават алумиевите да се проверят , въпреки че не изглежда да имат луфтове....но може да ги извадя да ги проверя....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от RORO » 27 Юли 2016, 5:57

Съжалявам ,че не са при мен носачите които махнах от колата за да направя клип и да покажа , толкова трудно и стегнато се движеха като нови ......а в същност при спиране толкова грозно пукаше от пред като че ли се троши нещо ... и ще падне колелото .Казвам го за да не се заблудите от това ,че са стегнати и на диагностика със щанга "уж" не мърдат а проблема си остава .

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от Митко Стоянов » 27 Юли 2016, 9:43

Жорка, хубаво си виж джантите и гумите, тресенето в този скоростен диапазон мноого често е по тяхна вина. Моята също тресеше, не много, но при същата скорост, баланс на предните гуми и заспа. Погледни си и втулките на правите носачи, те също правят магарии, дават ги несменяеми, но стават от ранна Е34 (тези с чугунения прав носач).
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 27 Юли 2016, 19:14

Митко Стоянов написа:Жорка, хубаво си виж джантите и гумите, тресенето в този скоростен диапазон мноого често е по тяхна вина. Моята също тресеше, не много, но при същата скорост, баланс на предните гуми и заспа. Погледни си и втулките на правите носачи, те също правят магарии, дават ги несменяеми, но стават от ранна Е34 (тези с чугунения прав носач).



Джантите и гумите, Митак за една година поне 5 пъти съм си балансирал и проверял...без резултат, пробвал съм с джанти и гуми от гуми от друга кола, която не тресе...никаква разлика :roll: А предните носачи ще ги видя обстойно и тях, въпреки че изглеждат добре и нямат луфтове, ама знае ли човек :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 19 Авг 2016, 20:21

Да повдигна темата от прахта, появи се тропане отляво..., само когато лявото колело премине през по-дълбока неравност... чува се изпукване... все едно нещо ще падне, вече си мисля че е нещо по амортисьора( ЕDC e)... a тресенето на волана го прави когато си поиска... без някаква закономерност :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от Пресиян Василев » 20 Авг 2016, 16:44

И моята е така ,тресе само понякога и въобще не го мисля това нещо.Виж откачи биалетите от едната страна за проверка.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 21 Авг 2016, 12:26

Пресиян Василев написа:И моята е така ,тресе само понякога и въобще не го мисля това нещо.Виж откачи биалетите от едната страна за проверка.



Биалетките са новички..., не мърдат на никъде и те.... все повече и повече си мисля, че проблема е в амортисьора, или в тампона му... понякога като правя маневра изпуква нещо в ляво :bang:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от nickeyar » 29 Авг 2016, 21:50

Възможно ли е да е от хидравликата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от RORO » 30 Авг 2016, 20:00

Така! След като отпред смених всичо (без амортисьори и пружини) се прехвърлих от зад и там смених всичко 4 бр. горни носачи , 2бр.обеци 2бр. лагерни втулки и забележете 4 бр.гумени втулки на долните(големите) носачи (без амортисьори и пружини) стойката както и возията са като на чисто нова ,не издава от никъде никакви звуци ... :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от DLVasilev » 01 Сеп 2016, 16:23

Ебаси колата - всички сменят всичко и пак тресе отнякъде. Мен ме съмнява, че продължава да притриса леко при определена скорост от амортесьора, че преден десен лашка повече от левия, ама тия пусти едц-та никъде ги няма и никой не ги прави. Когато едц-то е включено не тресе, преди тресеше, ама онова го оправих. Сега продължава от там явно. Сетих се, че на мечока като тръгна да умира амортесьор и започва и той така да бие през ръцете към 90-100, а иначе тампоните отгоре барабар с опорните лагери са ритнали бакърчето и са за смяна, но едва ли е от тях само
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook