Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от Nasko_325TD » 23 Окт 2015, 16:37

Стават ли,че моите са отзад по широки - самите джанти!? :conf:
001 %282%29.jpg

Тук е със старите гуми.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от Nasko_325TD » 26 Окт 2015, 19:01

Значи забелязах друго нещо,когато карам с над 80 и чукна спирачката леко ми дръпва волана в дясно от ръцете. :conf: :conf: :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София;Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е38
Мечтае да кара: вече не мечтае
Детайли за колата: е38 728iA

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от 4i4o Mitko » 29 Окт 2015, 2:21

Дърпането на една страна при натискане на спирачката се дължи или на проблем в накладки/спирачен апарат или омекване на тампоните на носачите. Успя ли да намериш някой колега за врътка на гумите? От снимката няма как да разбера дали има пречка да не станат предни-задни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от Nasko_325TD » 29 Окт 2015, 10:10

Ами не никой не се отзова.
То дърпането не е при постоянно спиране ,а при чукване на спирачката за секунда.Иначе си спира нормално не ми дърпа когато спирам.Просто се усеща едно чукване във волана .
Сменил съм тампоните даже 2 пъти ахахха :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 24.10.2015
Пол: Мъж

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от autocheck » 31 Окт 2015, 10:46

Колега аз съм от Пловдив

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 18.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E34,E38,E70
Мечтае да кара: Eleanor

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от borovina » 10 Ное 2015, 8:11

  Аз имам същия проблем и ще се радвам колегата да сподели ако е решил проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от Nasko_325TD » 10 Ное 2015, 15:03

Ами не съм още,но търся решение! ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 24.10.2015
Пол: Мъж

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от autocheck » 11 Ное 2015, 13:48

Колега щеше да се обаждаш, имам нещо в предвид.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Малко помощ относно вибрации във волана...всичко сменено

Мнение от Nasko_325TD » 12 Ное 2015, 0:13

Смених кривите носачи с нови ,макар да казват ,че били добре.Утре ще сменя и правите ,макар ,че казват че и те са добре.Ей така да ги махана като вариант.
Тресенето е само при леко натискане на спирачката от 80-60км/ч когато намалявам скоростта.Натисна ли силно спирачките не тресе. :conf: :conf: :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 07 Дек 2015, 20:31

да повдигна малко темата, имам същото тресене... между 80-100 усеща се най-вече първите да кажем 10-15 км, после като че ли изчезва. :kuku: Та, беше едно лудо ходене по баланси , до машина за баланс с допълнителен валяк имитиращ движение по път :shock: Разлика никаква , тресе си волана м/у тази скорост и това е... ! Днес реших най-накрая да сменя гумите...направо взех от колега с джанти 16" 235/60 R16.... с чисто нови и балансирани идеално и недаващи проблем при него Bridgestone :!: Aми разлика никаква спрямо моите 18-ки , пак ти тресе на същите скорости... остава нещо по окачването и търсенето почва ! Поне графата гуми и джанти е елиминирана :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от predel » 08 Дек 2015, 21:54

georgipass написа:да повдигна малко темата, имам същото тресене... между 80-100 усеща се най-вече първите да кажем 10-15 км, после като че ли изчезва. :kuku: Та, беше едно лудо ходене по баланси , до машина за баланс с допълнителен валяк имитиращ движение по път :shock: Разлика никаква , тресе си волана м/у тази скорост и това е... ! Днес реших най-накрая да сменя гумите...направо взех от колега с джанти 16" 235/60 R16.... с чисто нови и балансирани идеално и недаващи проблем при него Bridgestone :!: Aми разлика никаква спрямо моите 18-ки , пак ти тресе на същите скорости... остава нещо по окачването и търсенето почва ! Поне графата гуми и джанти е елиминирана :yes:


А как си с реглажа на ходовата част?
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 08 Дек 2015, 22:16

predel написа:
georgipass написа:да повдигна малко темата, имам същото тресене... между 80-100 усеща се най-вече първите да кажем 10-15 км, после като че ли изчезва. :kuku: Та, беше едно лудо ходене по баланси , до машина за баланс с допълнителен валяк имитиращ движение по път :shock: Разлика никаква , тресе си волана м/у тази скорост и това е... ! Днес реших най-накрая да сменя гумите...направо взех от колега с джанти 16" 235/60 R16.... с чисто нови и балансирани идеално и недаващи проблем при него Bridgestone :!: Aми разлика никаква спрямо моите 18-ки , пак ти тресе на същите скорости... остава нещо по окачването и търсенето почва ! Поне графата гуми и джанти е елиминирана :yes:


А как си с реглажа на ходовата част?



Перфектен е реглажа, правене е преди около 20 000 км... колата спи грам не мърда в която и да е посока, не е от реглажа гаранция :yes: Имам съмнения от тампоните на стабилизиращата щанга, гледах я няколко пъти сам... , но така и не можах да открия нещо разбито, а имам едно тропане отляво :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от ddinobot » 03 Яну 2016, 11:25

Здравейте колеги, вече не знам този проблем дали има решение - ще кажа моя случай. Имам същото тресене при 70-80 км/ч. Първия комплект джанти са прави, идеално балансирани с нови гуми (16ки са). Вторият комплект също са прави също с нови гуми (19ки). Сменил съм 4 спирачни диска с накладки. Сменил съм 4 чисто нови амортисьора с пружини. Сменил съм кормилната щанга. Направил съм реглаж. Отпред също така съм сменил шарнирите, а отзад съм сменил маслените втулки. Всичко друго е здраво. Но след всичко това проблема си остава, вече не знам какво да правя и къде да търся решение.
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от DLVasilev » 03 Яну 2016, 17:08

Aбе хора колко пъти да казвам, че след баланс на кардан и смяна на лагера и каретата изчезва този проблем. Тия коли са масово автоматици и почти при една и съща скорост са на едни и същи обороти и съответно и проблема се появява по едно и също време. Просто при износени карета, кръстачка и центрираща втулка и лагер кардана изпада в резонанс при определени обороти. Аз моя го хванах, че след 3-тото притрисане тампоните на скоростите бяха унищожени ;) Да не говорим, че в заводски условия го балансират с лепене на едни пластини дето като се разлепят и олеле
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от ddinobot » 03 Яну 2016, 18:07

Ок, в такъв случай би ли показал кои са тези карета и лагер(може в Realoem), от къде може да се намерят и кой може да балансира кардана?
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook