Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 30 Сеп 2016, 20:52

DLVasilev написа:Ебаси колата - всички сменят всичко и пак тресе отнякъде. Мен ме съмнява, че продължава да притриса леко при определена скорост от амортесьора, че преден десен лашка повече от левия, ама тия пусти едц-та никъде ги няма и никой не ги прави. Когато едц-то е включено не тресе, преди тресеше, ама онова го оправих. Сега продължава от там явно. Сетих се, че на мечока като тръгна да умира амортесьор и започва и той така да бие през ръцете към 90-100, а иначе тампоните отгоре барабар с опорните лагери са ритнали бакърчето и са за смяна, но едва ли е от тях само



При мен вече почна да похлопва яко , осезаемо от лявата страна..., с което и се увеличи биенето във волана...понякога чак е нетърпимо, направо имам чувството , че ще ми избие ръцете от волана :shock: Днес отново си я гледах сам предницата, всичко е здраво, всички носачи , накрайници, средна щанга и т.н.... Според мен работата отива на амортисьори, в случая са ЕDC , нямат изтървало видимо, но все повече се убеждавам и си мисля , че проблема е точно в тях... запасил съм се с 2 броя предни ЕDC амортисьора и ще пиша дали има промяна след смяната им :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от DLVasilev » 03 Окт 2016, 8:09

Нови ли са или от друга кола? И изобщо някой прави ли ги тия скапани ЕДЦ-та защото и аз съм с такива, преден десен е изпуснал и не знам какво да ги правя вече :banghead:
До известна степен има логика и от тях да е, защото на мерцедеса когато тръгне да си отива някой от предните амортесьори започва да върти абсолютно същите номера с волана и то при същата скорост по същия начин
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от predel » 03 Окт 2016, 10:45

Попадах на една обява, но е полска. Някой може ли да даде спецификация на маслото на амортисьора? Тогава може да се пробва! От вискозитета и свойствата зависи работата на клапаните... Дайте жокер и ще "видим"....Иначе се минава на обикновени и се забранява системата ЕДК.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от georgipass » 03 Окт 2016, 17:44

DLVasilev написа:Нови ли са или от друга кола? И изобщо някой прави ли ги тия скапани ЕДЦ-та защото и аз съм с такива, преден десен е изпуснал и не знам какво да ги правя вече :banghead:
До известна степен има логика и от тях да е, защото на мерцедеса когато тръгне да си отива някой от предните амортесьори започва да върти абсолютно същите номера с волана и то при същата скорост по същия начин



Oт друга кола са, в много добро състояние изглеждат, но ще видим като ги сложа :bchug: А иначе моите , които са на колата в комента не са изтървали, само прихлопват... :dunno: Иначе това с пълненето... никога не бих го пробвал.... било то амортисьори, шарнири, носачи , накрайници и т.н :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от cod-cdbp » 04 Окт 2016, 0:32

predel написа:Попадах на една обява, но е полска. Някой може ли да даде спецификация на маслото на амортисьора? Тогава може да се пробва! От вискозитета и свойствата зависи работата на клапаните... Дайте жокер и ще "видим"....Иначе се минава на обикновени и се забранява системата ЕДК.



Тези поляци вече са проверени и са ОК :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Само цената не е ОК, ама който има брада има и гребен 8)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Малко помощ относно вибрации във волана-пак тресе....!?

Мнение от predel » 04 Окт 2016, 9:21

При цена на нов от 2500лв. за бройка.... 400-450 лв. е просто песен ;) Ако разбера какво е маслото... ех каква хубава работа ще стане ;)
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook