M57D30 на мястото на TDS

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 7.06.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e38 725 tds
Мечтае да кара: X5

M57D30 на мястото на TDS

Мнение от dido725tds » 18 Дек 2014, 10:38

Здравейте колеги,

Отварям тази тема понеже не успях да намеря точна информация във форума. Купих си TDS-a преди близо година, никога преди това не се бях качвал на такова нещо и не знаех какво да очаквам като динамика. Стори ми се много тромав и че много пуши, но си го обяснявах с тежестта на автомобила. В последствие се оказа, че имам скъсан шланг на турбината, в следствие на което всичко се беше затлачило с нагар. След малко профилактика и почистване колата се посъживи и стана "по-динамична". С времето ми се искаше да повиша динамиката и реших да я чипосам... След тази операция нямаше голяма разлика във вървенето. И преди няколко дни реших да посетя дизел сервиз във Варна (бяха ми препоръчани). Оказа се че имам генерален проблем с горивната система. Майстора ми обясни нещо от рода, че помпата не подава достатъчно гориво (пример ако трябва да подава 40 кубика, то тя подава 17), веригите ми са много разтегнати, главата ми е спукана и имам теч на масло от някаква гарнитура (различна от тази на капака на картера). Тотал - над 2000 лв. Та въпроса ми е: Някой от вас трансплантирал ли е M57D30 в купе на TDS. Възможно ли е като операция?! И колко би струвало с обучението на всичко да сработи с новия агрегат.

Благодаря предварително и се извинявам ако има подобна тема отворена!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от zvetiko » 18 Дек 2014, 11:41

Колега, няма да е само двигателя и ще е повече от 2000лв- колегите ще ти обяснят защо. ;) Поне според мен, основен ремонт на М51, особено на Е38, не си заслужава и може би най-добрият вариант е просто друга кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от chernobila » 18 Дек 2014, 13:28

zvetiko написа:Колега, няма да е само двигателя и ще е повече от 2000лв- колегите ще ти обяснят защо. ;) Поне според мен, основен ремонт на М51, особено на Е38, не си заслужава и може би най-добрият вариант е просто друга кола.



Немога да разбера защо говориш глупости като ЯВНО си нямаш грам идея от МЕХАНИКА.НАЙ-ЕВТИНО е да сложи друг двигател.Говорим двигателя се пробва,правят му се тестовете и се купува.На колегата му трябва без периферията - голям плюс за него и цената пада наполовина.Да не говорим колко много ТДС-и има начасти.Повечето са на колеги от форума и дават и гаранция.

П.П. Колега ДИДО не се захващай да сменяш двигателя към 3.0 дизел .Филма е голям и не си заслужава средствата,които ще вложиш.За тези пари ще си направиш 725 ТДС в ПРЕКРАСНО СЪСТОЯНИЕ.Има и още един вариант ама по-добре на лично да ти го кажа ... да няма от органите на реда тук - там :ok:

П.П. Зветико добре си се насочил с диагностиката да нулираш сервизни интервали - продължавай в тази посока и не се занимавай с МАЙСТОРСКА ДЕЙНОСТ :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от Mollov » 18 Дек 2014, 15:45

dido725tds написа: С времето ми се искаше да повиша динамиката и реших да я чипосам... След тази операция нямаше голяма разлика във вървенето.


Возил съм се в "преди" и "след" и мога да ти кажа, че на изправен ДВГ и турбо разликата е повече от осезаема... при теб не се е усетило заради проблемите с агрегата... вместо да се занимаваш с такива каши като поставяне на М57, по-добре си намери един здрав М51, ревизирай го и ще видиш как колата ти направо ще "литне". :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.03.2015
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от raditoo3 » 03 Фев 2016, 17:48

Колеги имам м57д30 двигателя е здрав обслужен и не ми се ще да го продавам няма ли да стане в тдс или да търся е46 с блокирал двигател?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от bat_gosho » 04 Фев 2016, 20:03

Бях в подобна ситуация.За 400лв взех здрав гол мотор.За още 200 ми го смениха.След като продадох стария на части и телгних чертата ми излезе всичко към 350лв.
За трансплантация за М57 по-добре забрави.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от LiTtLeRoCk » 05 Фев 2016, 13:31

bat_gosho написа:Бях в подобна ситуация.За 400лв взех здрав гол мотор.За още 200 ми го смениха.След като продадох стария на части и телгних чертата ми излезе всичко към 350лв.
За трансплантация за М57 по-добре забрави.

Правена е такава в Е39, но си е приключение, за което Илко, може да сподели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от Пресиян Василев » 05 Фев 2016, 18:21

LiTtLeRoCk написа:
bat_gosho написа:Бях в подобна ситуация.За 400лв взех здрав гол мотор.За още 200 ми го смениха.След като продадох стария на части и телгних чертата ми излезе всичко към 350лв.
За трансплантация за М57 по-добре забрави.

Правена е такава в Е39, но си е приключение, за което Илко, може да сподели.

Правил съм и аз .Приключението е доста голямо.В е39 се сменят и предния мост и горивопроводи и какво ли още не .Цяла седмица ми отиде на мен с кола донор .Операцията наистина е трудоемка и скъпоструваща и май няма смисъл.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от RORO » 06 Фев 2016, 10:02

Как така с лека ръка "хвърляй колата и вземай друга" винаги има вариант ! Колегите много правилно писаха и аз съм на същото мнение ,купи си един читав тдс мотор(с гаранция) гол без периферия смени го и продай годните части от твоя и филма приключва .
Ималко ми е странно как се изказват тия МАЙСТОРИ по автосервизите .....аз лично се чудя как въобще е вървяла с толко дефекти и течове и най вече със СПУКАНА ГЛАВА :shock: това не е нормално ???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: M57D30 на мястото на TDS

Мнение от boris » 06 Фев 2016, 13:36

Едва ли колегата още се чуди какво да прави... :mhihi:
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook