Компетентен съвет за избор на Е38?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 18.02.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е60 М54

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от stuci_ir » 23 Яну 2015, 15:13

rockyyyy написа:Здравейте ,колеги ! Какво ще кажете за тази ? http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8mkbxs ;)


Аз мисля, че колата изглежда доста добре. Добре е от към екстри. Един доста рядък салон е това. Аз бих отишъл на оглед. :mhihi:
Отпред е с бяла оптика, отзад оранжева, но това се коригира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от chernobila » 23 Яну 2015, 15:52

stuci_ir написа:
rockyyyy написа:Здравейте ,колеги ! Какво ще кажете за тази ? http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8mkbxs ;)


Аз мисля, че колата изглежда доста добре. Добре е от към екстри. Един доста рядък салон е това. Аз бих отишъл на оглед. :mhihi:
Отпред е с бяла оптика, отзад оранжева, но това се коригира.


Колата е продадена за 1 ден :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 24 Яну 2015, 19:56

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8nep1g

Понеже колегата ме пита в съседната тема, ще си напиша мнението за тази обява, за да няма излъгани.
Бях изпратил близък познат, за да огледа колата преди да отида да я взема и да си каже мнението и той я е гледал и ми каза, че я е харесал. Бях разговарял с продавача за екстрите на автомобила, като той знаеше, че държа да има печка, питах го и за щората и каза, че всичко си работи. Дори пуснал печката на човека, който гледа колата.
Отидох до селото - направо на адреса, като бях казал предварително на продавача кога горе-долу да ни очаква. Него го нямаше и му се обадих, а той пристигна с бмв-то. Естествено колата беше загряла доволно и реши сам да ми покаже, че печката работи (без да го питам) и настрои aux ventilation (което няма нищо общо с печка, предполагам повечето знаят тази екстра). Aux ventilation-a заработи, но дори струята не беше особено топла и му казвам аз, че то не духа достатъчно топло и той ми отговаря - еми ти колко искаш, толкова е...
Отворих капака и оставих колата да изстине и му казах пак да пусне печката после, като се започна едно мънкане, че не знае, че не разбира и т.н.
Натискам копчето на щората, за да я прибера - реакция никаква? Пак се започва едно мънкане и едни оправдания, че имало някакви антени и можело заради това да не става, а като говорихме преди да бия няколко стотин километра път нищо не каза тоя юнак за антените... :D
Пробвах надуването на седалките дали работи и това на пасажерската седалка не работеше - отговор, че пак не знаел що така.
Парктрониците на колата не работеха - нито преден, нито заден, а при включването на парктроника се чува един звук, като той се опитваше да ме убеди, че това било пищенето на парктроника :bowdown:
Салонът на снимките е сниман отдалеч и изглежда супер, но проблемните места не са снимани. На живо е доста отблъскващ, износен, мърляв направо според мен. Имаше и скъсано дори на шофьорската седалка. Воланът беше доста износен... Едната интериорна лайсна беше с голяма драскотина.
В обявата е писал, че колата е подготвена за зимата, а гумите на колата са от 2004 година..... ?
Обясняваше ми, че колата била напълно обслужена - всички масла и филтри, дори тия на скоростната кутия и на купето. Аз отворих само въздушния филтър да погледна и той беше целият мърляв... Аз на моето БМВ не го бях сменял над 1 година и беше няколко пъти по-чист.
Писал е, че газовата била 6500 лв нова, но като го питах какъв е моделът на газовата - не знам... Документи няма никакви...
Беше източил всичко от казанчетата за чистачките, за да не били замръзнели (нищо, че тогава беше топло), така че не е ясно дали и те работят. Едната пръскалка я няма на фара...
Има наченки на ръжди на доста места. Едната странична лайсна не се прибира добре май и стои леко издадена навън.
Колата има рингове, но 2 от тях не светят.
Не знам как се нарича... под подлакътника има нещо като барче и трябва като се натисне леко отгоре да се отвори. Не се отваря само, ами му трябва помощ...
Това са нещата, които мога да кажа отгоре-отгоре, но до сервиз не стигнахме в крайна сметка.
И най-смешното в цялата история е, че от това не разбира от онова не разбира - не знаел, че това копче било за щора, а този човек продава БМВ-та на части и по неговите думи имал 16 БМВ-та. Има платена обява във форума, но с друг номер. Друг въпрос - защо в обявата на колата е номерът на жена му, а не е оставил своя...
Последна промяна aristocrat на 31 Яну 2015, 0:04, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от pe6kata_ » 25 Яну 2015, 12:58

Измекяри всякакви :banghead: :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от mpp82 » 30 Яну 2015, 17:50

Което за мен за пореден път обезмисля теми точно като тази.Но явно ще ги има то във всички раздели.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.01.2007
Местоположение: Разград/ Ocean City, MD , USA
Пол: Мъж
Кара: E39 525d Chevy Tahoe '08
Мечтае да кара: Bentley Brooklands

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от MAD1 » 01 Фев 2015, 21:59

Здравейте колеги, някой да е оглеждал тази красавица? :

http://www.cars.bg/c604886

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 04 Фев 2015, 16:55

Гледам, че никой не е дал мнение за 35-цата от Хасково, но да си питам пак, ако някой е ходил или знае колата, да си каже каквото може.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11414520567861416&slink=8r7m2s

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от AngelG » 01 Мар 2015, 18:03


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 02 Мар 2015, 0:10

Ако питаш мен, поискай нормални снимки. Той почти нищо не е снимал, а от сниманото нищо не се вижда. Например седалките са си направо изрязани, а може да са всякакви. И му кажи да ги снима отблизо, а не снимка на отворени врати на 5 метра от колата...
Иначе чисто субективно - много грозно са оставени тия датчици да стоят, ама това да е дертът... И сивия салон не харесвам.
От това, което се вижда - пасажерската седалка изглежда доста захабена. Има сензор за дъжд, щори, ксенон, телефон. Няма навигация. Няма стъклопакет. За седалките не е ясно дори дали са ЕЛ. Воланът също доста захабен стои. Тоя кръст не знам дали ще може да се отлепи.. :mrgreen:
Обади му се и го питай за последните 5 цифри от вин номера, за да видим и екстрите като цяло. И по-хубави снимки. Естествено, ако не си близо до Варна...
Това ми е мнението, без да имам претенции, че разбирам, но доста време разглеждах обяви..

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Митко Стоянов » 09 Мар 2015, 10:56

aristocrat написа:Обади му се и го питай за последните 5 цифри от вин номера, за да видим и екстрите като цяло.
С последните 5 няма да видиш нищо, освен ако не си цар на хвърлянето на боб, гледане на кафе, гледане на ръка и прочее...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 09 Мар 2015, 14:29

Последните 7. Надявам се да не съм подвел колегата.. :bchug:

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Митко Стоянов » 09 Мар 2015, 14:35

aristocrat написа:Последните 7. Надявам се да не съм подвел колегата.. :bchug:
:bchug:
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от AngelG » 17 Мар 2015, 10:59

http://www.cars.bg/c1096148

Изглежда добре за цената на която се предлага :dunno:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 17 Мар 2015, 13:53

Добре е да се види на място, че тук-там ми се струва, че има ръжда... освен това салона е малко не добре... цената не е лоша, ама да не се окаже, че има причина да е такава...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 17 Мар 2015, 16:35

Излъгал е с годината и месеца. Колата със сигурност не е ноември месец през 98 година, защото щеше да е фейслифтова.

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook