Компетентен съвет за избор на Е38?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 11 Апр 2015, 2:05

Я дай линк към обява, щото такъв модел няма... да не е 7L7?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от doomy525 » 11 Апр 2015, 11:28

Да не те излъжа колега може и това да е. Обява няма как да дам, защото колата е на първи собственик и по стечение на обстоятелствата един познат (джамбазин и едва ли се бърка, но може самият собственик да не е толкова запознат и да го е объркал него) ме разпита за този модел тъй като вече пътува към България, от негов роднина е и тея дни ще ходи до Варна да я вземе. Двигателя бил 5.7 и заради това пишело 757 отзад :roll: На реални 150 000км и била или 2004та или 2005та година производство..аз си мисля, че става въпрос за Е65 дългата база, но намерих една или две такива обяви и то по-скоро се води като вид на самия модел (това 757) :roll: Като пристигне ще я снимам просто ми се искаше да разбера малко инфо за нея преди да дойде :bchug:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 15.04.2012

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от aristocrat » 11 Апр 2015, 12:19

2005-та направо отива фейслифт на Е65. Ако е 2004, е абсурдно да е Е38. Последната бройка Е38 е произведена през 2001.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от dokie » 26 Апр 2015, 10:51

Колеги, гледах тази обява, чудих се като е толкова хубава защо се върти вече толкова време и отидох да я видя: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9h1zvr
Колкото мога по-накратко ако мога да спестя на някого разкарването (описвам само забележки, хубавите неща се виждат и на снимките):
Външно - за 15-годишна (защото е 2000, а не 2001) от Австрия:
1. задна дясна вежда за кит и боя, преден ляв калник за изправяне, кит и боя (малки са дефектите и са мацани с четчица явно), леко подбита задна лява врата
2. предна броня - спукана на средата, спукана дясна лайсна, хлътнали ъглови датчици парктроник, занитена е бронята при ляв подкалник, а решетката между халогените е хващана със свински опашки...
3. страничните огледала НЕ се прибират, а лявото има прилична дупка в пластмасата откъм купето...
4. разстояние десен фар/бъбреци сигурно около 1см (леко гледа надясно повече от нормалното)...
5. гумите НЕ стават за каране (толкова изтрити съм виждал само задни на е30 :mhihi: ), говоря и за 4-те
...и други по-дребни...
Вътре:
1. задна седалка с драскотини и прилични отпечатъци от нещо оставено върху нея за дълго време...
2. липсва едната духалка отзад (на централна конзола) и пластмасата за отключване на задна лява врата...
3. щората слиза добре, но не се качва всеки път...
4. затъмнението на стъклата все едно аз съм го правил на улицата...
5. не зная масажа на седалката колко трябва да масажира, но ако е това което (едва) усетих... то за нашите пътища тази екстра е безсмислена :mhihi:
Друго: колата бе сложена под наклон напред (не питах защо), маслото на пръчката бе малко над минимум при това положение...
1. след паленето нямаше странни шумове, 1-2 мин. и укроти оборотите и тогава чух едно припукване одясно при цилиндрите от към купето... приличаше ми много на бобина, хвърляща искри към корпус... свещи не съм гледал...
2. скоростите включваха P R N D / S на място с нормално придръпване, но не стигнах до тест на пътя...
3. има само 1 ключ (ама поне е от новите)
И за да не каже някой, че само плюя: климата духаше хладно и багажника работи перфектно (хидравличен), мисля че имаше и DSP...
ПС: като изключим припукването на ?бобина? като цяло двигателя работеше много тихо и равномерно... не чух нито тракане на ваноси, нито вериги и техните водачи, нито повдигачи - не зная дали са слагани добавки...
Определено е интересна, но за мен - не и за тези пари...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Bavarcho » 06 Май 2015, 8:25

dokie написа:Колеги, гледах тази обява, чудих се като е толкова хубава защо се върти вече толкова време и отидох да я видя: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9h1zvr
Колкото мога по-накратко ако мога да спестя на някого разкарването (описвам само забележки, хубавите неща се виждат и на снимките):
Външно - за 15-годишна (защото е 2000, а не 2001) от Австрия:
1. задна дясна вежда за кит и боя, преден ляв калник за изправяне, кит и боя (малки са дефектите и са мацани с четчица явно), леко подбита задна лява врата
2. предна броня - спукана на средата, спукана дясна лайсна, хлътнали ъглови датчици парктроник, занитена е бронята при ляв подкалник, а решетката между халогените е хващана със свински опашки...
3. страничните огледала НЕ се прибират, а лявото има прилична дупка в пластмасата откъм купето...
4. разстояние десен фар/бъбреци сигурно около 1см (леко гледа надясно повече от нормалното)...
5. гумите НЕ стават за каране (толкова изтрити съм виждал само задни на е30 :mhihi: ), говоря и за 4-те
...и други по-дребни...
Вътре:
1. задна седалка с драскотини и прилични отпечатъци от нещо оставено върху нея за дълго време...
2. липсва едната духалка отзад (на централна конзола) и пластмасата за отключване на задна лява врата...
3. щората слиза добре, но не се качва всеки път...
4. затъмнението на стъклата все едно аз съм го правил на улицата...
5. не зная масажа на седалката колко трябва да масажира, но ако е това което (едва) усетих... то за нашите пътища тази екстра е безсмислена :mhihi:
Друго: колата бе сложена под наклон напред (не питах защо), маслото на пръчката бе малко над минимум при това положение...
1. след паленето нямаше странни шумове, 1-2 мин. и укроти оборотите и тогава чух едно припукване одясно при цилиндрите от към купето... приличаше ми много на бобина, хвърляща искри към корпус... свещи не съм гледал...
2. скоростите включваха P R N D / S на място с нормално придръпване, но не стигнах до тест на пътя...
3. има само 1 ключ (ама поне е от новите)
И за да не каже някой, че само плюя: климата духаше хладно и багажника работи перфектно (хидравличен), мисля че имаше и DSP...
ПС: като изключим припукването на ?бобина? като цяло двигателя работеше много тихо и равномерно... не чух нито тракане на ваноси, нито вериги и техните водачи, нито повдигачи - не зная дали са слагани добавки...
Определено е интересна, но за мен - не и за тези пари...


Колата я гледах когато се продаваше в автокъща в Инсбург, Австрия. Горе долу в това състояние беше и там - дребни външни забележки. (не си ги спомням наизуст защото беше доста отдавна, но освен описаните мисля имаше и по задната броня и частта между нея и задния капак)
Мотора според мен работи добре. Екстри не съм пробвал какво работи и какво не. Километрите горе долу са добри, не са много. Нямаше валиден ТЮФ от доста време, сигурно поне от половин година беше.
Само салона не ми хареса, че синее, направо ми е отвратителен, иначе бях почти готов да я взема. Но цената беше много по-различна, аз ако тръгнех да я продавам тук над 6 700 - 6 900 абсурд да бях тръгнал да й търся.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.04.2014
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от kostadine21@mail.bg » 07 Май 2015, 13:22

колеги мнения за тази имате ли http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9k67bb

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от bat_gosho » 07 Май 2015, 16:34

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9k7w9s

Здравейте,някой може ли да сподели мнение за този автомобил.Не знам струва ли си да бия толкова километри,за да я видя.Видях,че на предишната страница е обсъждано някакво 740д,но обявата от линка е изтекла.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от ///M Power » 07 Май 2015, 19:54

kostadine21@mail.bg написа:колеги мнения за тази имате ли http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9k67bb


На мен тази кола по снимки ми изглежда малко уморена. :confused:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Mollov » 07 Май 2015, 22:27

Чак уморена не бих я нарекъл, но е добре да се види на живо... щото с тия горублянски снимки...

Що се отнася до 740d... на такава цена аз лично не бих ходил да я гледам... щом собственика й смята, че това е цената й... смятай колко е добра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 23.03.2007
Местоположение: София
Кара: Е39

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от FNC_VeNoM » 28 Май 2015, 7:42

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9pywgd Колеги мнение за тази изглежда доста добре но това 193 коня мотора ли е ....
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от predel » 28 Май 2015, 9:06

FNC_VeNoM написа:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431862425809794&slink=9pywgd Колеги мнение за тази изглежда доста добре но това 193 коня мотора ли е ....


Нее.. 193 коня е моторчето на чистачките :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Мотора е 3 литра дизел. 193 коня и не е 2002 одина. изглежда на снимки добре, но е доста "постен" модел. няма доста нещица и това естествено би трябвало да свали цената... На второ разглеждане... мноого "постна"!
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от snaiperist0 » 28 Май 2015, 9:09

FNC_VeNoM написа:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431862425809794&slink=9pywgd Колеги мнение за тази изглежда доста добре но това 193 коня мотора ли е ....


яки джанти , но е38то не е ли само 184 коня ? :?:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от ggb » 28 Май 2015, 9:09

Не е има и 193.
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от predel » 28 Май 2015, 9:09

snaiperist0 написа:
FNC_VeNoM написа:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431862425809794&slink=9pywgd Колеги мнение за тази изглежда доста добре но това 193 коня мотора ли е ....


яки джанти , но е38то не е ли само 184 коня ? :?:

Не, 2001 е 193!
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Митко Стоянов » 28 Май 2015, 9:35

predel написа:
snaiperist0 написа:
FNC_VeNoM написа:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431862425809794&slink=9pywgd Колеги мнение за тази изглежда доста добре но това 193 коня мотора ли е ....


яки джанти , но е38то не е ли само 184 коня ? :?:

Не, 2001 е 193!
По-скоро от 04.2000г нагоре
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook