смяна на колоните на задната кора (DSP)

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: Asenovgrad
Пол: Мъж
Кара: е38
Мечтае да кара: G-Power M5 Hurricane RR

смяна на колоните на задната кора (DSP)

Мнение от Sotir Nikolov » 03 Ное 2014, 13:23

Здравейте колеги,
Искам да питам тези които на колите си имат най-високото музикално оборудване (DPS) дали са сменяли колонките на задната кора (субуферите) и с какви са ги сменили, ефекта какъв е? Аз съм се насочил към Coral. Дайте мнение
Последна промяна Sotir Nikolov на 26 Ное 2014, 19:03, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от chernobila » 05 Ное 2014, 21:20

Колега изпреварил си ме с темата :mhihi: Тъкмо аз щях да пускам за същото.Моите говорители на ДСП-то заминаха и четирите ,взех от е39 задни колони да ги сменя да не ме дразни поне,НО и тези колони (от е39-ката ) яко плякаха :banghead: Мисля,че трябва да са басови и да са хубави.Почти всеки ден минавам през Корал в Младост и ми е било неудобно да ги попитам дали може да сложат една колона да чуя как ще свирне. :dunno: Утре обаче ще им се примоля и ще споделя мнение. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от Dj Ivo » 05 Ное 2014, 21:43

chernobila написа:Колега изпреварил си ме с темата :mhihi: Тъкмо аз щях да пускам за същото.Моите говорители на ДСП-то заминаха и четирите ,взех от е39 задни колони да ги сменя да не ме дразни поне,НО и тези колони (от е39-ката ) яко плякаха :banghead: Мисля,че трябва да са басови и да са хубави.Почти всеки ден минавам през Корал в Младост и ми е било неудобно да ги попитам дали може да сложат една колона да чуя как ще свирне. :dunno: Утре обаче ще им се примоля и ще споделя мнение. :bchug:



Високите класове Корали свирят страхотно но, имайте в предвид че инжинерите разработвали тази система са използвали най-подходящият говорител за съответните условия. Т.е говорителя е разработен според специални изисквания за този автомобил, и дори и Brax или Morel да сложиш, ако параметрите на говорителите се различават много със тези на оригиналните резултата ще е плачевен. Лошото е че никъде из мрежата не съм срещал T/S параметри на оригиналните говорители и не мога да те насоча към нещо подходящо.

Какъв им е проблемът на оригиналните ти говорители, скъсани гофрички, изгорели?

Занимавам се с ремонт на говорители от почти 15 години, ето ти два линка и малко тема за размисъл

http://djcarul.snimka.bg/photos-from-gs ... eli.673253
http://olx.bg/remont-na-govoriteli-i-oz ... -i37701377

Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от chernobila » 05 Ное 2014, 21:56

Dj Ivo написа:
chernobila написа:Колега изпреварил си ме с темата :mhihi: Тъкмо аз щях да пускам за същото.Моите говорители на ДСП-то заминаха и четирите ,взех от е39 задни колони да ги сменя да не ме дразни поне,НО и тези колони (от е39-ката ) яко плякаха :banghead: Мисля,че трябва да са басови и да са хубави.Почти всеки ден минавам през Корал в Младост и ми е било неудобно да ги попитам дали може да сложат една колона да чуя как ще свирне. :dunno: Утре обаче ще им се примоля и ще споделя мнение. :bchug:



Високите класове Корали свирят страхотно но, имайте в предвид че инжинерите разработвали тази система са използвали най-подходящият говорител за съответните условия. Т.е говорителя е разработен според специални изисквания за този автомобил, и дори и Brax или Morel да сложиш, ако параметрите на говорителите се различават много със тези на оригиналните резултата ще е плачевен. Лошото е че никъде из мрежата не съм срещал T/S параметри на оригиналните говорители и не мога да те насоча към нещо подходящо.

Какъв им е проблемът на оригиналните ти говорители, скъсани гофрички, изгорели?

Занимавам се с ремонт на говорители от почти 15 години, ето ти два линка и малко тема за размисъл

http://djcarul.snimka.bg/photos-from-gs ... eli.673253
http://olx.bg/remont-na-govoriteli-i-oz ... -i37701377

Поздрави.



Скъсано им е мекото отстрани на мембраната :banghead: Ама ако можеш да ми ги оправиш направо координати и да ти ги давам :bchug: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от Dj Ivo » 05 Ное 2014, 22:18

Е, значи е дребна работа.
Утре само ще проверя дали имам налични 4 броя гофрички точно от този размер и ще пиша :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от chernobila » 05 Ное 2014, 23:43

Dj Ivo написа:Е, значи е дребна работа.
Утре само ще проверя дали имам налични 4 броя гофрички точно от този размер и ще пиша :bchug:


Страшен си :bchug: Аз утре ще ги снимам да ти покажа какво им е да знаеш все пак.А може ли целите да се рециклират (ако мога така да го нарека ) ?Щото 2 ми се търкалят из багажника и да не им е станало нещо.И ако може цена (ако трябва на лично ) да знам колко да си приготвя :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от Dj Ivo » 05 Ное 2014, 23:55

Могат да се рециклират т.е. да им се смени всичко, но няма смисъл защото пак променяме параметрите на високоговорителя поради факта че няма откъде да бъдат намерени оригинални мембрани трептилка окачване и т.н. за точно този говорител. Могат да се направят и по-добре от оригиналните, но поради малкия им размер едва ли резултата би оправдал средствата.
Предполагам че могат да се закупят нови цели говорители от някой дилър но не съм сигурен дали цената би се харесала на някой от нас :lol:
Предполагам че тези в багажника ти ще са живи и здрави освен ако някой не е играл футбол с тях :mhihi: снимай ги все пак.

Цената не е нищо фрапиращо, но нека да я коментираме на ЛС.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от Dj Ivo » 14 Ное 2014, 20:30

Едно леко развитие с говорителите на колегата chernobila
Преди-
Изображение

По време на ремонта-
Изображение

И крайния резултат-
Изображение

И туй то :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от amgpower » 14 Ное 2014, 20:36

Евала колега,хубаво е да има добри и отзивчиви колеги в тоя форум :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от chernobila » 15 Ное 2014, 13:14

Немога да повярвам,че са станали :bchug: :driving: :clap: МНОГО БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА :bowdown: Като си дойдат при мен ще кажа как свирят.Другият вариянт е при дилър на цена от 202 лева за брой говорител :kuku:

П.П: Такива хора като колегата DjIvo останаха много малко в нашата държава!Отново много ти благодаря за отделеното време и внимание.Силно препоръчвам на всички :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: смяна на колоните на задната кора (DSP)

Мнение от gentata » 15 Ное 2014, 13:29

DSP е музиката :yes:
Последна промяна gentata на 29 Ное 2014, 13:08, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от chernobila » 15 Ное 2014, 14:37

gentata написа:DSP е музиката :yes:



Досега не съм слушал качествено музика с ДСП без да дрънчат колоните :banghead: Ще пиша веднага щом ги монтирам :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от Dj Ivo » 15 Ное 2014, 23:23

chernobila написа:Немога да повярвам,че са станали :bchug: :driving: :clap: МНОГО БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА :bowdown: Като си дойдат при мен ще кажа как свирят.Другият вариянт е при дилър на цена от 202 лева за брой говорител :kuku:

П.П: Такива хора като колегата DjIvo останаха много малко в нашата държава!Отново много ти благодаря за отделеното време и внимание.Силно препоръчвам на всички :bchug:


Няма защо да ми благодариш, това ми е работата. В понеделник пътуват към теб :D

Относно цената....тия нормални ли са, 800 лв за 4 мършави говорителя......баси :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от chernobila » 18 Ное 2014, 16:26

Dj Ivo написа:
chernobila написа:Немога да повярвам,че са станали :bchug: :driving: :clap: МНОГО БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА :bowdown: Като си дойдат при мен ще кажа как свирят.Другият вариянт е при дилър на цена от 202 лева за брой говорител :kuku:

П.П: Такива хора като колегата DjIvo останаха много малко в нашата държава!Отново много ти благодаря за отделеното време и внимание.Силно препоръчвам на всички :bchug:


Няма защо да ми благодариш, това ми е работата. В понеделник пътуват към теб :D

Относно цената....тия нормални ли са, 800 лв за 4 мършави говорителя......баси :kuku:



И ги нямат налични .Само поръчка (демек пръчка :mhihi: ).Утре сутринта като дойдат ще направя и клипче :mrgreen: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: смяна на колоните на задната кора (DPS)

Мнение от chernobila » 19 Ное 2014, 15:15

Колоните са монтирани,НО пак "дъдрят" :banghead: Незнам дали не съм объркал кабелите им и дали от това може да е.Другото ,което се сещам е,че като купих колата я четохме и имаше някаква грешка в ДСП-то ,но незнам какво беше :banghead: След малко ще сложа друг ДСП модул да видим дали ще се оправят нещата и ще пусна клипче :dunno:

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook