Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 24 Мар 2013, 16:46

Колеги имам грешка в датчика за налягане в помпата на АБС/ДСЦ.Вече всичките ми системи работят,НО като тръгна и покарам малко и пак светва вниманието за изключено ДСЦ и АБС.Самият датчик показваше -0.6 бара налягане :kuku:!Мога ли да взема само датчик или трябва цялата помпа да взимам?

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 5.02.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 M62TU
Мечтае да кара: Да карам колата си всеки...WEEKEND :)
Детайли за колата: BMW E38 740i Individual

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от Boris_Andonov » 24 Мар 2013, 18:18

chernobila написа:Колеги имам грешка в датчика за налягане в помпата на АБС/ДСЦ.Вече всичките ми системи работят,НО като тръгна и покарам малко и пак светва вниманието за изключено ДСЦ и АБС.Самият датчик показваше -0.6 бара налягане :kuku:!Мога ли да взема само датчик или трябва цялата помпа да взимам?

Имах същия проблем, като твоя 1към1....Проблема не е в датчика...просто ти дава ниско налягане, което идва от самата помпа...помпата може да се отвори и почисти, ако колата е седяла много време без да е каране може да е влезло вода в нея и да е клеясала, ако не се оправи си търси нова помпа...от там идва целия пробле...Аз смених и целия АБС-блок с електрониката, докато разбера, че проблема е от помпата...просто нямаше кой да ми каже...Надявам се да съм ти бил полезен...
По принцип след цялата тази манипулация имам резервни проверени и работещи АБС-блок, Помпа и Датчик...Оставил съм ги при майстора, който ми прави въпросната смяна и ми в познат...Ако се интересуваш...Мога да ти дам негови координати и тел за връзка...Отиваш в сервиза...сменя ти ги едно по едно...Изчезне ли проблема...Говорим за цена на часта, която е за смяна...АКо остане...не плащаш нищо освен труда на майстора...Това е, което мога да кажа по темата....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 24 Мар 2013, 21:00

Boris_Andonov написа:
chernobila написа:Колеги имам грешка в датчика за налягане в помпата на АБС/ДСЦ.Вече всичките ми системи работят,НО като тръгна и покарам малко и пак светва вниманието за изключено ДСЦ и АБС.Самият датчик показваше -0.6 бара налягане :kuku:!Мога ли да взема само датчик или трябва цялата помпа да взимам?

Имах същия проблем, като твоя 1към1....Проблема не е в датчика...просто ти дава ниско налягане, което идва от самата помпа...помпата може да се отвори и почисти, ако колата е седяла много време без да е каране може да е влезло вода в нея и да е клеясала, ако не се оправи си търси нова помпа...от там идва целия пробле...Аз смених и целия АБС-блок с електрониката, докато разбера, че проблема е от помпата...просто нямаше кой да ми каже...Надявам се да съм ти бил полезен...
По принцип след цялата тази манипулация имам резервни проверени и работещи АБС-блок, Помпа и Датчик...Оставил съм ги при майстора, който ми прави въпросната смяна и ми в познат...Ако се интересуваш...Мога да ти дам негови координати и тел за връзка...Отиваш в сервиза...сменя ти ги едно по едно...Изчезне ли проблема...Говорим за цена на часта, която е за смяна...АКо остане...не плащаш нищо освен труда на майстора...Това е, което мога да кажа по темата....


Еми предполагам,че е седяла някъде докато я купя :dunno: Ако имаш работещи такива и си от София дай координати и цени на лично :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от 7BREYTON » 25 Мар 2013, 9:17

И при мен имаше съшият проблем. Колегата anzak я сбори, сменихме помпата и се оправи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 25 Мар 2013, 21:02

Днес разбрах,че в Студентски Град ги правят.Оказаха се познати и взимат много тънко ако някой има нужда да свирка :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от Дифашир » 25 Мар 2013, 22:21

добре де ама както казва Брайтана " за да има смисъл от темата " пиши оправи ли проблема в крайна сметка и как ?Евентуално и някакви парични разходи за бегла представа било в тази тема или в другата знаеш коя :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 25 Мар 2013, 23:27

Значи ремонта на ДСЦ модула е 100 лева работата от мен :bchug: А ако питаш за датчика на волана 20 Евро и изобщо не го монтирах даже,ами старият го оправих :smoke: :bchug:Още не съм го оправил,че нямам никакво време.Да се надяваме до края на седмицата да кача и снимки с разглабянето и тн.Просто ми беше интересно какъв е този датчик вътре за налягането (досега не съм разглабял АБС помпа) и днес взех една от Форд Мондео и разбрах за какво става на въпрос :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от zvetiko » 26 Мар 2013, 11:42

Просто ми беше интересно какъв е този датчик вътре за налягането (досега не съм разглабял АБС помпа) и днес взех една от Форд Мондео и разбрах за какво става на въпрос


Когато помпата на ABS се задейства, се създава налягане с по-голяма сила от тази, която ти упражняваш върху педала на спирачката и това, води до връщане на педала и освобождаване на блокиралото колело. От там идва и притреперването на педала. Ясно е, че налягането на противодействие, което трябва да създава помпата е доста високо и възможноста за създаването му се регистрира от датчика, за който става въпрос. При теб с тези минусови стойности може би наистина е дефектирал само датчика.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от predel » 26 Мар 2013, 16:49

........... минусови стойности може би наистина е дефектирал само датчика.


Айде и от мен още +1 мнение (да трупаме рейтинг за да станем МУДЕратори)!

Е това е интересно: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37727

Ето и за тези, които искат да придобият почти "майсторски" опит нека прочетат:
http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/21BED265-7787-432A-A56E-F455FB35D571/0/ESP.pdf
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 26 Мар 2013, 22:47

Много благодаря за инфото Предел и Зветико :bchug: Днес се оказа,че ще си карам без абс и дсц още доста дълго време,че нямам втора кола която да карам :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 17 Май 2013, 21:01

predel написа:
........... минусови стойности може би наистина е дефектирал само датчика.


Айде и от мен още +1 мнение (да трупаме рейтинг за да станем МУДЕратори)!

Е това е интересно: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37727

Ето и за тези, които искат да придобият почти "майсторски" опит нека прочетат:
http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/21BED265-7787-432A-A56E-F455FB35D571/0/ESP.pdf



Колега не ми е ясно само може ли да се отдели управлението на АБС-а от самата помпа и да карам колата така или нямам шанс?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от predel » 18 Май 2013, 13:22

chernobila написа:
predel написа:
........... минусови стойности може би наистина е дефектирал само датчика.


Айде и от мен още +1 мнение (да трупаме рейтинг за да станем МУДЕратори)!

Е това е интересно: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37727

Ето и за тези, които искат да придобият почти "майсторски" опит нека прочетат:
http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/21BED265-7787-432A-A56E-F455FB35D571/0/ESP.pdf



Колега не ми е ясно само може ли да се отдели управлението на АБС-а от самата помпа и да карам колата така или нямам шанс?


По принцип може, но не е препоръчително, там е много чисто и всяко замърсяване може да ти донесе ядове, но иначе аз така си смених управлението на АБС-а, че моя беше фалирал и не успяха да го оправят....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 18 Май 2013, 14:44

predel написа:
chernobila написа:
predel написа:
........... минусови стойности може би наистина е дефектирал само датчика.


Айде и от мен още +1 мнение (да трупаме рейтинг за да станем МУДЕратори)!

Е това е интересно: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37727

Ето и за тези, които искат да придобият почти "майсторски" опит нека прочетат:
http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/21BED265-7787-432A-A56E-F455FB35D571/0/ESP.pdf



Колега не ми е ясно само може ли да се отдели управлението на АБС-а от самата помпа и да карам колата така или нямам шанс?


По принцип може, но не е препоръчително, там е много чисто и всяко замърсяване може да ти донесе ядове, но иначе аз така си смених управлението на АБС-а, че моя беше фалирал и не успяха да го оправят....



Еми като го махна ще сложа хартиено тиксо да пази чисто.Ама ме е страх като набия спирачки какво ще стане :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 22 Май 2013, 19:00

Колеги от 2 дни само я пробвам тая кола.Сутрин като запаля и като вдигна 10 км/ч и светват АБС-а и ДСЦ-то.Карам така 10-тина километра и оставя жената в работата гася колата,паля отново и АБС-а работи и автопилота също :banghead: само ДСЦ-то свети.Отивам си на работа и вечерта пак така - паля и светкат....карам малко,гася и работи АБС-а :banghead: а грешката е ниско налягане ( -0.6 бара) закачих я на диагностиката на шефа ми и показва някаква грешка на немски език "92 Druck Geber" ,което идея си нямам какво значи,но е записана в АБС-а :banghead: Програмата,с която е четена е "НЯКАКВА" :mrgreen: Дайте съвет :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от predel » 22 Май 2013, 21:33

Не намирам такава грешка в БМВ грешките... :(
Опитай при Стоянчо да я прочетете....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook