Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от cod-cdbp » 22 Май 2013, 21:54

predel написа:Не намирам такава грешка в БМВ грешките... :(
Опитай при Стоянчо да я прочетете....


Мен ли визираш?
С мъртвия карсофт е неясно какви резултати ще даде.
Но пък гугъл сипа доволно количество информация, като дори се визираше финна настройка на спирачната машинка защото тя подава информация на модула.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 22 Май 2013, 21:57

predel написа:Не намирам такава грешка в БМВ грешките... :(
Опитай при Стоянчо да я прочетете....


Кой е той?Дай координати :yes:
Тая грешка е от някаква програма за 120 лева и името не и знам даже :banghead: Като не разбирам от електроника ще си карам пребана кола :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от predel » 23 Май 2013, 8:33

cod-cdbp написа:
predel написа:Не намирам такава грешка в БМВ грешките... :(
Опитай при Стоянчо да я прочетете....


Мен ли визираш?
С мъртвия карсофт е неясно какви резултати ще даде.
Но пък гугъл сипа доволно количество информация, като дори се визираше финна настройка на спирачната машинка защото тя подава информация на модула.

Тебе, батко, тебе :) Ти си ми надеждата ;)
Да не би да "заяжда" някой цилиндър и това да се сърди, че не се "освобождава" магистралата?!?
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 23 Май 2013, 21:30

cod-cdbp написа:
predel написа:Не намирам такава грешка в БМВ грешките... :(
Опитай при Стоянчо да я прочетете....


Мен ли визираш?
С мъртвия карсофт е неясно какви резултати ще даде.
Но пък гугъл сипа доволно количество информация, като дори се визираше финна настройка на спирачната машинка защото тя подава информация на модула.


Може ли да е СТОП МАШИНКАТА?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 02 Юни 2013, 22:48

Колеги оправих си машината :mrgreen: Един познат,който прави АБС помпи и тн. дойде,закачи ми я на Инпа и ми каза,че на мойта е38 неможе да и гръмне управлението на АБС-а ами проблема е в помпата.Хванахме се и замерихме колко ток идва до нея - резултата беше 6 волта :banghead: Викам си айдее пак кабелен проблем ама като пуснах 12 волта на самата помпа неще да тръгне :banghead: Хубаво - свалям помпата на ДСЦ-то и каквото ще да става :mrgreen: Свалих я,разглобих я и пробвах на ръка да я въртя оста й.Да ама друг път :mrgreen: Взех едни клещи и я завъртях леко и отпусна и като и подадох 12 волта заработи :mrgreen: :mrgreen: Вече си имам АБС,ДСЦ и автопилот :bchug: Проблема е решен :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от cod-cdbp » 03 Юни 2013, 0:07

chernobila написа:Колеги оправих си машината :mrgreen: Един познат,който прави АБС помпи и тн. дойде,закачи ми я на Инпа и ми каза,че на мойта е38 неможе да и гръмне управлението на АБС-а ами проблема е в помпата.Хванахме се и замерихме колко ток идва до нея - резултата беше 6 волта :banghead: Викам си айдее пак кабелен проблем ама като пуснах 12 волта на самата помпа неще да тръгне :banghead: Хубаво - свалям помпата на ДСЦ-то и каквото ще да става :mrgreen: Свалих я,разглобих я и пробвах на ръка да я въртя оста й.Да ама друг път :mrgreen: Взех едни клещи и я завъртях леко и отпусна и като и подадох 12 волта заработи :mrgreen: :mrgreen: Вече си имам АБС,ДСЦ и автопилот :bchug: Проблема е решен :mrgreen:


Не разглобихте ли да проверите, защо конкретно е заяла помпата?
Това ми звучи адски притеснително на мен, защото си е отговорна система.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от chernobila » 03 Юни 2013, 18:39

cod-cdbp написа:
chernobila написа:Колеги оправих си машината :mrgreen: Един познат,който прави АБС помпи и тн. дойде,закачи ми я на Инпа и ми каза,че на мойта е38 неможе да и гръмне управлението на АБС-а ами проблема е в помпата.Хванахме се и замерихме колко ток идва до нея - резултата беше 6 волта :banghead: Викам си айдее пак кабелен проблем ама като пуснах 12 волта на самата помпа неще да тръгне :banghead: Хубаво - свалям помпата на ДСЦ-то и каквото ще да става :mrgreen: Свалих я,разглобих я и пробвах на ръка да я въртя оста й.Да ама друг път :mrgreen: Взех едни клещи и я завъртях леко и отпусна и като и подадох 12 волта заработи :mrgreen: :mrgreen: Вече си имам АБС,ДСЦ и автопилот :bchug: Проблема е решен :mrgreen:


Не разглобихте ли да проверите, защо конкретно е заяла помпата?
Това ми звучи адски притеснително на мен, защото си е отговорна система.



Стояне извинявай,че не ти звъннах ама нямам свободно време.Неможах да снимам самият "ремонт" на помата ама то си е един ел.мотор и ПРОСТО БЕШЕ КЛЕЯСАЛ :banghead: пуснах я на един акумулатор да повърти малко,сглобих я и вече 200 км навъртях няма ядове - всичко работи ОК :mrgreen: Остана ми само някой да ми кодира колата с екстрите,ама там хал хабер си нямам :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 18.01.2013
Пол: Мъж

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от ivan_shikerov » 17 Юни 2016, 6:16

Колеги прочетох темата, че и на мен ми светят дсц и абс. Проблема при мен според диагностиката (на няколко места съм бил) е датчик за високо налягане, но не съм на ясно дали се сменя този датчик или трябва нова помпа на дсц?Ако някой е на ясно ще съм благодарен да сподели.Благодаря предварително и поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от predel » 17 Юни 2016, 9:34

Аз имах подобен проблем, оказа се помпата на ДСЦ -то. Пробвай я, като и пуснеш директно 12 в. /няма значение + и - /. Ако работи, датчика за налягане е на АБС-а, ще го видиш... На мен също ми даваше грешка налягане датчик, но се оказа ръждясал лагер на въпросната помпа... Тя се намира пред шофьора в отсека със сервото и казанчето за спирачна течност.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 18.01.2013
Пол: Мъж

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от ivan_shikerov » 17 Юни 2016, 10:26

predel написа:Аз имах подобен проблем, оказа се помпата на ДСЦ -то. Пробвай я, като и пуснеш директно 12 в. /няма значение + и - /. Ако работи, датчика за налягане е на АБС-а, ще го видиш... На мен също ми даваше грешка налягане датчик, но се оказа ръждясал лагер на въпросната помпа... Тя се намира пред шофьора в отсека със сервото и казанчето за спирачна течност.

Трябва ли да махна помпата колега за да и пусна ток?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 18.01.2013
Пол: Мъж

Re: Датчик за налягане на ABS/DSC помпата

Мнение от ivan_shikerov » 17 Юни 2016, 10:31

predel написа:Аз имах подобен проблем, оказа се помпата на ДСЦ -то. Пробвай я, като и пуснеш директно 12 в. /няма значение + и - /. Ако работи, датчика за налягане е на АБС-а, ще го видиш... На мен също ми даваше грешка налягане датчик, но се оказа ръждясал лагер на въпросната помпа... Тя се намира пред шофьора в отсека със сервото и казанчето за спирачна течност.

Трябва ли да махна помпата колега за да и пусна ток?

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook