Скрити функции и екстри...

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 27.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е 38 , е 36

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от cezerina » 29 Яну 2012, 9:50

asennikolov написа:
petar0411 написа:самото стъкло няма реотани , реотаните обгръщат рамката на прозореца тяхната цел е да не залепва стъклото за да можем да си свалим прозореца през зимата, реотаните преминават в кухини през уплатненията


Много интересно! А интересно дали има начин да разберем дали колата ни има тази екстра, без да разглобяваме вратата и без да замразяваме прозореца?




Видях го онзи ден и на Е39 1999 година и колата е от Австрия ще направя снимка и ще я кача

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от Дифашир » 08 Фев 2012, 11:21

visotski написа:DSC-то работи , като ни отнема газта и използва спирачките по отделно за да "вкара колата в пътя". Системата се изключва ,като натиснем бутона и лампата за DSC светне на таблото. Ако задържим обаче бутона ( за около 10 сек) лампата на таблото светва и после угасва - тогава имаме "наполовина" включено DSC ,т.е. спирачките още си работят , но колата НЕ НИ ОТНЕМА газта. Понякога е полезно! Веднъж активиран този режим, единствения начин да го изключим е , като изгасим двигателя. При следващото палене отново имаме изцяло включена система :driving:
http://www.bimmerboard.com/forums/posts/131049


ей това на мен много ми допада.При плавно потегляне на хлъзгава настилка и по-ниска скорост примерно до 50км/ч е супер!


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от asennikolov » 13 Фев 2012, 23:59

Колега 7BREYTON, за съжаление нищо не се чете от страниците.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от 7BREYTON » 17 Фев 2012, 0:53

asennikolov написа:Колега 7BREYTON, за съжаление нищо не се чете от страниците.



? не разбирам .. как така не се чете? Кликни върху всяка снимка и ще я отвори в по голям размер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740i 1999г.
Мечтае да кара: Lockheed SR-71 Blackbird

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от asennikolov » 18 Фев 2012, 0:18

? не разбирам .. как така не се чете? Кликни върху всяка снимка и ще я отвори в по голям размер.[/quote]

По дяволите, не се сетих. Благодаря и извинявай за невежеството!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 7.07.2013
Пол: Мъж

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от vladyas » 07 Юли 2013, 19:56

7BREYTON написа:"подгрев и на страничните прозорци" - това е интересно - каква Е38 караш?
Не сум чувал за такава екстра. Знам за подгряване на зданото стъкло естествено и за подгряване на основата на предното с цел да се размразят чистачките ... ама за подгрев и на страничните прозорци???

Това, че не си чувал не значи, че няма!:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от chernobila » 09 Юли 2013, 19:45

vladyas написа:
7BREYTON написа:"подгрев и на страничните прозорци" - това е интересно - каква Е38 караш?
Не сум чувал за такава екстра. Знам за подгряване на зданото стъкло естествено и за подгряване на основата на предното с цел да се размразят чистачките ... ама за подгрев и на страничните прозорци???

Това, че не си чувал не значи, че няма!:)



Моята е 750 и имам подгрев на страничните прозорци :mrgreen: Единият ми е изключен и немога да си намеря гадната малка букса :banghead: Ако някой има инфо? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 7.07.2013
Пол: Мъж

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от vladyas » 09 Юли 2013, 20:58

chernobila написа:
vladyas написа:
7BREYTON написа:"подгрев и на страничните прозорци" - това е интересно - каква Е38 караш?
Не сум чувал за такава екстра. Знам за подгряване на зданото стъкло естествено и за подгряване на основата на предното с цел да се размразят чистачките ... ама за подгрев и на страничните прозорци???

Това, че не си чувал не значи, че няма!:)



Моята е 750 и имам подгрев на страничните прозорци :mrgreen: Единият ми е изключен и немога да си намеря гадната малка букса :banghead: Ако някой има инфо? :dunno:


Скоро си сменях стъклопакета, но честно да си кажа не обърнах внимание къде се намира тази букса.Със сигурност ще трябва да свалиш кората и просто я прослед.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от chernobila » 10 Юли 2013, 18:48

vladyas написа:
chernobila написа:
vladyas написа:
7BREYTON написа:"подгрев и на страничните прозорци" - това е интересно - каква Е38 караш?
Не сум чувал за такава екстра. Знам за подгряване на зданото стъкло естествено и за подгряване на основата на предното с цел да се размразят чистачките ... ама за подгрев и на страничните прозорци???

Това, че не си чувал не значи, че няма!:)



Моята е 750 и имам подгрев на страничните прозорци :mrgreen: Единият ми е изключен и немога да си намеря гадната малка букса :banghead: Ако някой има инфо? :dunno:


Скоро си сменях стъклопакета, но честно да си кажа не обърнах внимание къде се намира тази букса.Със сигурност ще трябва да свалиш кората и просто я прослед.


Търсих я,ама не я видях :mrgreen: Ще си сменям механизма на стъклото и тогава ще я търся :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.03.2014
Пол: Мъж

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от rtn74 » 13 Апр 2014, 13:41

А ако люка също е отворен, ще се затвори ли заедно със стъклата или има друг начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Долна баня
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: BMW X6М

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от huligana90 » 14 Апр 2014, 23:37

rtn74 написа:А ако люка също е отворен, ще се затвори ли заедно със стъклата или има друг начин



ДА! Отваря се и се затваря с ключа комплект със стъклата :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 21.04.2008

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от BukTopCaBoB » 02 Юли 2014, 23:05

Колеги, не знам дали е нещо ново , но аз от край време чета, как е голям проблем слушането на МП3-ки в БМВ-тата ни.Как се вади 3,5мм вход чрез отваряне на касетофоните и запояване на кабели... Днес като се качи брат ми (който също кара БМВ ,но Е39) отзад в колата и ми вика "защо не слушаш мп3-ки от телефона,ами с ФМ трансмитер...". Колата е Е38 .Отзаде за пасажерите има IN и OUT входове и управление (PLAY \ PAUSE) на ТВ-то(с малката навигация съм). Слагам единия край на кабел (3,5мм към 3,5мм) в IN входа, а другия край го слагам на мястото на слушалките на телефона и включвам ТВ-то на AV и си слушам МП3-ки от паметта на телефона... Качеството е перфектно.
Дано съм бил полезен :bchug:

IMG_0080-1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 28.01.2006
Местоположение: София

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от Exy » 09 Юли 2014, 18:05

жабката се вади :shock: :bowdown:
We love you Ronnie!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Скрити функции и екстри...

Мнение от chernobila » 13 Юли 2014, 19:55

BukTopCaBoB написа:Колеги, не знам дали е нещо ново , но аз от край време чета, как е голям проблем слушането на МП3-ки в БМВ-тата ни.Как се вади 3,5мм вход чрез отваряне на касетофоните и запояване на кабели... Днес като се качи брат ми (който също кара БМВ ,но Е39) отзад в колата и ми вика "защо не слушаш мп3-ки от телефона,ами с ФМ трансмитер...". Колата е Е38 .Отзаде за пасажерите има IN и OUT входове и управление (PLAY \ PAUSE) на ТВ-то(с малката навигация съм). Слагам единия край на кабел (3,5мм към 3,5мм) в IN входа, а другия край го слагам на мястото на слушалките на телефона и включвам ТВ-то на AV и си слушам МП3-ки от паметта на телефона... Качеството е перфектно.
Дано съм бил полезен :bchug:

IMG_0080-1.jpg



Колега снощи се мъчих 2 часа да го подкарам и нестана.Слагам на AV къде ли не пъхах 3.5 мм жак неще и неще.Като го мушна в IN и не се чува нищо.Долу на навигацията ми изписва MUTE и немога да разбера къде му е проблемът.Някой може ли да удари едно рамо :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook