Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от IceFire » 18 Сеп 2011, 18:45

Здравейте,

От скоро съм собственик на Е38 и се чудя - до каква степен е редно да се оставя на улицата? Ще ми бъде интересно да обсъдим темата - кой къде нощува; как; какво ви притеснява и какво е ок...

Мерси предварително,
Ice
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 7.08.2011
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: колело с климатик
Мечтае да кара: мотопед с климатроник

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от vencenco » 19 Сеп 2011, 0:03

аз лично вечер си я даржа в гараж а презденя гледам да я паркирвам на по одживели места
ако сам в чуж град на платен паркинг може да е няква фикс идея ама :kuku:
никока не знаеш какво ще се случи на един мои приятел му надраскаха тукощо боядисаната е30 много здраво беше и направил м-ви ленти да минават през нея и направо на човечеца му призля целия таван надран с пирон за 5 мин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1054
Регистриран на: 15.10.2005
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: Е 30

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от t_andonov » 19 Сеп 2011, 21:39

пазете си седмиците пичове най ме е яд да видя седмак с нагънати врати (онези досадни хлътки по страниците на колата )особено ако е черна много изпъкват :evil:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от mpp82 » 20 Сеп 2011, 4:20

Аз я държа на платен паркинг защото имам опит,Е39-та я откраднаха пред блока,но ако ходя в други градове където има място там нощува.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: Sofia
Кара: e38 730d

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от badly_boy » 20 Сеп 2011, 9:13

+ 1 Подземен гараж. Малко ми е далечко и по-скъпо, но пък нямам притеснения от злобни градушки и зимата не ринеш сняг 20 минути за да можеш да потеглиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 706
Регистриран на: 26.09.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 535i, S500

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от furiozo » 20 Сеп 2011, 9:13

Моята я държах отпред на булеварда. Сега в моя случай е по - специфично и не се притеснявах, ако бях в някой от по - крайните квартали нямаше да я държа так де :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 6.02.2006
Кара: е38 и е34
Мечтае да кара: АН 225

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от steel_nick » 20 Сеп 2011, 12:35

ами то и аз съм горд собственик на е38ца, даже няма и седмица от както я регистрирах. За сега колата е на гараж и честно казано не мислех че ще го кажа, ама вероятно и ще си остане там - по-спокойно ми е, запознах се със собствениците на съседните автомобили, пазим си ги и те така.
На е34ката няколко пъти са ми чупили малките стъкла на задните врати (потърпевшите знаят, че те са особено трудни за смяна), крали са ми капачки на джанти, лайсни, вратите са надрани от чужди врати, а наскоро един дядо ми надра едната врата с ключ, шото е дърт и не му ст*ва, ей такива работи.
Извод: особено е38 - на паркинг докато има пари :)
BMW Power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от IceFire » 20 Сеп 2011, 13:01

Добре, много +счета за гараж. А все пак има ли и собственици, които я оставят навън? Проблемът не е толкова в цената на гаража; колкото във факта; че едно е да си спреш пред блока и да се прибереш, друго е да спреш в гаража (отваряне-затваряне на вратата и т.н.); после да ходиш 5-10 минути до вас и после пак същата процедура другия ден. И един вид в един момент ще ти е по-бързо да хванеш метро... Живея в централен и спокоен квартал. Ще се радвам на още мнения, мерси!

Какво мислите за опциите за аларма; вкл. такава със пейджър или сот?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 14.03.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: 730d
Мечтае да кара: това е мечтата

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от hari0996 » 20 Сеп 2011, 17:52

изобщо не съм спокоен една сутрин намерих колата без предна броня и огледала затова само на паркинг а и разходката е добре за здравето и джоба!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 7.08.2011
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: колело с климатик
Мечтае да кара: мотопед с климатроник

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от vencenco » 20 Сеп 2011, 19:45

за наколко часа така я оставям не само пред блока ами дори на наи различни места стига да има място да я мушна :nono: чак толкова не издребнявам мислех че питаш за през ноща или за цял ден ако не я ползвам :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 6.02.2006
Кара: е38 и е34
Мечтае да кара: АН 225

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от steel_nick » 20 Сеп 2011, 21:19

100% съм съгласен с hari0996!
То някаква простотия винаги може да ти се случи, колкото и да си я пазиш, не можеш винаги да я наглеждаш...
Аларма ми сложиха около 2-3 часа, след като я взех, още не я бях регистрирал. Автокаско - задължително, за мен лично кражбата не е чак толкова вероятна, отколкото надрасквания, счупени стъкла или липси.
BMW Power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от IceFire » 21 Сеп 2011, 12:49

Е, да, всъщност, питах именно за през цялата нощ/ден. Преди съм карал по-семпличка кола и беше донякъде удобство да я спра пред блока и да се кача примерно с торби за пазар, или вещи, или приятелката си, каквото и да е. Иначе ми се струва по-трудно; ако най-близкия паркинг ти е на 5-10 минути пеш. Или се свиква?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж
Кара: e38

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от Disasterr » 22 Сеп 2011, 18:21

И аз карам е38 и я паркирам кадето има място общо взето. Колеги тези коли говорят достатъчно сами за себе си, за да не ги пипа всеки пръдльо, но са и достатъчно на годинки за да не ги крадат като новите баварки...плащаме и каско все пак :) Дано не се случва на никого де :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от RORO » 22 Сеп 2011, 18:21

viewtopic.php?f=36&t=238000&start=120
Колега главата ме боли само като си я погледна колко са я надраскали злобарите.Ако имаш възможност ГАРАЖ или ПЛАТЕН ПАРКИНГ.


rocco325 написа:
и това не е най-грозното при авто-кражбите, ако не са дребните уж така наречени "демонтиращи се части" - фарове, стопове, волани, м-брони, джанти, огледала, навигации заради колата ви струва реално парите на които сте я купили, то това са още по бруталните застрахователи, които също са в криза и са пуснали хора като не безизвестния - Марин Магарето да прибират цели ценни коли от конкуренти фирми за да подронват имената им, да си докарват допълнителни доходи и бърза реализация на откраднати коли на които туко що е изтекло авто каското. Няма нищо случайно в това да Ви изчезнат така целите коли, били те голф 4, бмв е46, е39, х5 и много други модели от Фоксваген груп и мерцедес. На ML също се крадът огледала халогени и фарове от феис-лифта 2003-2004 година, да не изброявам колко още марки и модели са потърпевши. Но войната с авто мафиотите няма край, решат ли изгаряш ако ще в районното поделение на МВР вътре да е паркирана. И кво е39-ка за 12-15к изведнъж крадът части за 8к от нея, продават ги за 3к и минават на следващата, щото застрахователи са си вързали гащите с вратичката от демонтиращи се части и не ги интересува че ти си даваш хляба да имаш нещо хубаво... Решенията са много, газ в колата, ток по купето, 9мм и аларма с смс, или просто да си караме жигулите с феис лифт и да се правим че невиждаме какво става....






Просто перфектно изказване......Това е голата болна истина за изкривеното ни болно мислене....Как може,да няма една хубава лъскава кола на чиито калници,врати и капаци да няма подпис от болен, извратен човек?Ще кажете завижда,ами да си купи и той има банки има кредити ,добре ама скъпо еее кеф цена няма!!!Защо пък като няма той, да надраска на комшията колата, по хубаво ли ще му стане?.....Такива сме, лоши сме!!!Откраднаха ми огледалата на 38-та и сега я карам без огледала.Купих си нови и си ми седят в хола на секцията за да не ми ги гепят .Сложих си ги като ходих до Варна и като се прибрах в града държава пак си ги свалих и карам като едно времешна жигула без огледала!!!Сега като чета темата се чудя дали да не си демонтирам и лайсните по вратите и двете брони тогава дали ще има какво да ми гепят? До къде ще стигнем така хора????

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 7.08.2011
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: колело с климатик
Мечтае да кара: мотопед с климатроник

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от vencenco » 22 Сеп 2011, 19:50

колега за сажаление пак ще намерят какво да крадат то джанти то гуми
то бабреци да си ги сложи някои в хола да се радва на тях за такива няма спирачка
на един познат откраднаха бмв - е39 от гаража хем пред гаража беше паркирал бус и ауди
изкараха бмв-то и вкараха аудито затвореха гаража и си заминаха :dunno: :dunno:

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook