Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Майна Таун - Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: M3 E46
Детайли за колата: Individual Executive 728ILA

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от kilikandzer-power » 09 Ное 2011, 20:17

Добре де то това каско важи само при катастрофа (и тогава не плащат както трябва, все трябва да търсиш втора ръка части за да ти излезне сметката). Като ти откраднат нещо майсторската не ти плащат нищо. Какъв е смисъла да го имаш, като и гражданската върши същата работа, само да не си виновен ти за ПТП-то де. Плащаш едни 1000 + лв на година и какво получаваш ??? Моите приятели детро карат Е60 и Е65 и те вече не си правят каско като са с БГ регистрация другите им коли с чужди регистрации имат, защо ли ? Май там застрахователите покриват всичко.

П.С. Наскоро на мой познат му разбиха Е46-то и откраднаха М-ковия волан и CD-то. Платиха само счупения шофьорски джам, другите неща бяха свалени професионално без драскотина.
Да имаш каско в БГ е все едно като повечето които имат много екстри по колите ама 2/3 от тях не работят.
Изображение
На диностенда виждаш това което очакваш, но на улицата разбираш истината !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от RORO » 09 Ное 2011, 21:26

Е да брат ама я не и направи каско и на сутринта няма да я има пред блока.След това позната процедура от преди 10-15 години телефонно обаждане:искаш ли си колата......само за това е каското.Иначе за какво е?Строшиха ми шоферският джам и застахователя ми даде 52 лева,надраскаха я цялата от едната страна даде ми 260 лв.питам аз могат да покрият щетите тия пари за семки не, немогат.Ама като живееш у София ще плащаш щото повярвай ми бях я зарязал на село пред нашите два месеца, а аз си седях у София без изобщо да я мисля ама сега я докарах и всяка сутрин със страх поглеждам от терасата дали е там бронята огледалото и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж
Кара: e38

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от Disasterr » 10 Ное 2011, 1:24

Каското е най-вече против кражба, да ни е по мирна главата. Забравете го тва, че покриват всичко което някой тапанар и направи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от 7BREYTON » 10 Ное 2011, 4:17

..... да ви кажа ли момчета кой ни пипа автомобилите - собственици на Е38 като нас ... и не само де ... какво друго да ви кажа. ... знаете какво имам предвид.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от Дифашир » 10 Ное 2011, 10:06

Апък според мен най-много пипат застрахователите!Къде някоя броня,къде огледало или пък цялата.тее Х5-ци дето ги чопат като топъл хляб къде отиват?Дори не си играят да обикалят и да търсят по улиците за поръчката,отварят системата и си избират от хубава по-хубава.Едни приятели си взеха преди 3 години Е60 от Мкар новичко избираха си цвят на купето,салона .... както си му реда и го докараха до 100 и някоя хиледарка.Живеят в къща колата стои в гараж и е на 11 К :shock: а застрахователите и дават максимална оценка 57 000 за тази година.Е кой няма да е на далавера да си купи за толкова пари чисто нова машина.Ако я чопат ще намерят 100 причини да не ти дадат пари и ако ти дадътще са по-малко,а дори и толкова да са и чисто си изгарят хората.Слушал съм и да се появяват надрасквания след като свърши каското и то главно от клиентите на лев инс.За мен най-сигурни са Алианз другите са бивши групировки,но всъщност излиза, че не са толкова бивши.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Майна Таун - Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: M3 E46
Детайли за колата: Individual Executive 728ILA

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от kilikandzer-power » 10 Ное 2011, 22:38

RORO написа:Е да брат ама я не и направи каско и на сутринта няма да я има пред блока.След това позната процедура от преди 10-15 години телефонно обаждане:искаш ли си колата......

Ем няма каско и си седи постоянно там където я паркирам. Имаше два опита за кражба, ама уви не успяха, нещо неможаха да запалят. Първия път я намерих със свален шофьорски джам и естественно с дистанционното на ключа неможах да я отключа, явно от опити за палене бяха сбъгнали кодовете, ама едно две отключвания и заключвания с ключалката и всичко се оправи. Втория път бях на гости една вечер и чух познато въртене на стартер около 4-5 опита, излезнах на двора и се запътих към входната врата чух само въртене на гуми и бучене на двигател, като се показах навън видях да се отдалечава черно Ауди А8 без осветление на номера. Тези два опита за кражба се случиха в рамките на два месеца след като си прекратих каското (може би е съвпадение или случайност). Вече повече от година успява да отцелее на улицта без застраховка, ама да видим до кога.

П.С. Не си мислете че не са били професионалисти, просто имам втора аларма която не е заводска и те немогат да й засекат кода, прекъсва комуникациите на неща за които немогат да се сетят (за нея никога не съм информирал застрахователя, защо ли?). Ама не са рекли не са я задигнали с някоя платформа.
Изображение
На диностенда виждаш това което очакваш, но на улицата разбираш истината !

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от ///Явор » 13 Ное 2011, 11:08

Stoicho написа:Мойта си седи на улицата...но все пак живея в центъра и имам каско :mhihi:

Pleyar си ти :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от b0bituy » 16 Ное 2011, 23:17

Аз бих си направил каско само за да ми е спокойно, че ако я откраднат ще си върпа поне част от парите. По-добре с 1000 лева назад за каско отколкото да се изръся още веднъж за една 7ца която не е евтина.
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 2.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 728i

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от eleganc3 » 14 Сеп 2013, 9:14

Нямам проблем с ожулванията , но от 2 месеца ме разкачиха . Преди около 2 месеца двете лайсни на задните врати , преди 2 дни всичките парктроници + лайсните на броните откъртени и изрязани кабели + 2-те емблеми .Задната емблема е изкъртена и задрано около нея .Келешите които бяха го направили това бяха заметнали парктрониците + лайсните + инструмента им на 10 метра от колата и едно дете ги намери на сутринта .През нощта ги чаках да дойдат да си вземат стоката , но или съм ги изпуснал или не дойдоха .А предната вечер бяха разбити в квартала 7 коли , от който свалени фарове на голф 5 , и на рено 19 пак фаровете пазете си колите .... :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от amgpower » 14 Сеп 2013, 15:37

Колега моята стоя пред блока 4 месеца.На 1ви януари тая година я намерих ударена.След това едното огледало си замина след 3 дена второто огледало си замина.Не успяха да свалят лайсните с парктрониците защото съм ги хванал с рапидни винтове отдолу.Извода ми беше по-добре на подземен гараш отколкото на улицата.Каското не те спасява.Липси никой не плаща.Е38 вече е на години и всеки сополанко ги пипа,така че това са глупости за колата дето говори сама за себе си.Да не говорим че съм си говорил с приятелчета ключари отварят я за няколко минути дори и с двойното.По-добре на паркинг и гараж.Всеки си преценява но моята е от по-скъпите и няма да я оставям да се гаврят лайнарите с нея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от sas_88 » 18 Сеп 2013, 9:17

Аз мойта си я държа на улицата пред къщата.Живея в краен квартал на София и засега нямам проблеми,но докога ли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от DLVasilev » 26 Сеп 2013, 13:36

Moята принципно гараж седи, но и на улицата да седи ми е все тая. Аз роб на колата не ставам так че все едно какво се краде. Части втора употреба с лопата да ринеш, цялостно боядисване ми е 350 лв, затова и каско нямам.
Иначе
Изображение
:mhihi:
Сегашните застрахователи въртят същите номера като едно време. Всъщност нищо не се е променило от тогава де
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 2.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 728i

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от eleganc3 » 01 Окт 2013, 16:56

DLVasilev написа:Moята принципно гараж седи, но и на улицата да седи ми е все тая. Аз роб на колата не ставам так че все едно какво се краде. Части втора употреба с лопата да ринеш, цялостно боядисване ми е 350 лв, затова и каско нямам.
Иначе
Изображение
:mhihi:
Сегашните застрахователи въртят същите номера като едно време. Всъщност нищо не се е променило от тогава де



Много правилно и аз така правя ... роб на колата няма да стана както и ти си казал . :bchug: Нямам каско , нито аларма нищичко ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от DLVasilev » 01 Окт 2013, 17:23

Aларма има заводска така или иначе, но ако нямаше не бих сложил китаец
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: Смеете ли да паркирате БМВ-то си на улицата (7-ма серия)

Мнение от nickeyar » 02 Мар 2016, 13:53

Здравейте и от мен

Аз също съм в центъра на града, а и имам двор където да се паркирам, просто защото мога. Останах втрещен от това което прочетох. Верно ли /все още/ има толкова изпаднали където да свалят щяло и нещяло от 20+ годишни коли? Макар и флагман :kuku: :kuku: :kuku:

Аз по-скоро се интерисувам към коя компания да се преориентирам?
В момента съм към Булстрад и тъкмо вчера заведох едни щети към тях, но нещо не ми допада отношението им, особено по телефонът. Та смятам да ги сменям, когато му дойде времето.

Чувал съм добри отзиви спрямо ДЗИ, някой има ли преки впечатления от тях? Някои други да препоръчате?

Николай

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook