ел. схема на ел. седалки

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: vidin
Пол: Мъж
Кара: 325tds

ел. схема на ел. седалки

Мнение от shiko » 22 Яну 2011, 22:43

Здравейте колеги,искам да питам дали някои има схема или знае как се свързва бутоните за паметта на седалките.Имам модула който се намира в лявата врата и към които са свързани бутоните за паметта,но не знам как да се свържат към седалката.Гледах някакви схеми,но при тях излиза че има модул под седалката който е за паметта.Моите седалки нямат такъв модул,но в кутията с бутоните за местенето на седалката има някакъв процесор които мисля че е за управление на моторите и памет.Просто не знам как да му подкарам паметта. :help:

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: ел. схема на ел. седалки

Мнение от rtzankov » 24 Яну 2011, 15:49

До колкото аз знам модула с "1"2"3" се връзва със седалката посредством I-Bus на колата
т.е е необходимо само да му пуснеш захраване и да вържеш жълто/сивата жица към него ...
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: vidin
Пол: Мъж
Кара: 325tds

Re: ел. схема на ел. седалки

Мнение от shiko » 24 Яну 2011, 17:07

не те разбрах колега.Така, аз имам модула които се намира в шофоирската врата и към него са ми свързани бутоните за запаметяването/1 2 3 м/ с 4 тънки кабела-кафяв с жълто,кафяв с сиво,зелен с червено и сив с син.Има още два кабела -един кафяв които е маса и един сиво-червен които е за осветление.От същия модул излиза един тънък кабел син с червено които е за p-bus шината.Рових се в нета и открих че по тази шина са свързани двата модула в предните врати за запаметяването на огледалата,запаметяването на шофиорската седалка и шибидаха.Не знам каде се намира тоя модул за запаметяването на седалката.Като си купувах салона от една кола донор,мислех че този модул във шофиорската врата е за паметта на седалката /понеже към него са вързани бутоните за запаметяването на позиците/,но сега като свържа всичко и направя някакви настройки на седалката и натисна например 1 ,всичко се връща както си е било в първоначално положение.И като натискам меморито не ми светка червено.От седалката ми излиза същия тънък син с червено кабел които го свързвам с този от модула във шофиорската врата, но паметта не работи.А ти за кои кабел на кои модул ми говориш че не те разбрах.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook