Боядисване

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: Bmw
Мечтае да кара: Bmw 760li

Боядисване

Мнение от kurleja » 22 Яну 2011, 11:09

Колеги отдавна си бях наумил и сега реших да си пребоядисам колата.
В момента е синя и има точно 2 забележки по външният вид, но всеки път,който се движа в натовареният трафик на прекрасната София, и всеки път като видя някоя Черна е38 ми става благо на душата. Има обаче един проблем, никога преди не съм се сблусквал с такъв проблем и не знам нито къде да отида, нито как става номера с талона после, та мисалта ми е ако някой от вас може да сподели или от личен опит да каже къде да го направя и горе доло какви са цените ще съм много благодарен. Мерси предварително. :bang:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Боядисване

Мнение от Nikolay86 » 22 Яну 2011, 11:34

Звънни един телефон :yes: И моята сега се боядисва на добро място,хубави камери... :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 16.10.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E38
Мечтае да кара: E38

Re: Боядисване

Мнение от Krasi-1.500000km. » 22 Яну 2011, 14:10

Аз мисля че, едва ли има някой който ще я направи по добе от оригиналната на 7ма серия лака е много добър и труден за пастиране.Знам го от лечен опит всяка година си пастирам колите които съм имал по два пъти пролет и есен.А твойта боя не беше толкова зле на збирката на омв но ти си знаеш наи добре. :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: Bmw
Мечтае да кара: Bmw 760li

Re: Боядисване

Мнение от kurleja » 22 Яну 2011, 19:34

А нещо против да ми пуснеш пак телефончето ти на лично.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: Bmw
Мечтае да кара: Bmw 760li

Re: Боядисване

Мнение от kurleja » 26 Яну 2011, 15:21

Krasi-1.500000km. написа:Аз мисля че, едва ли има някой който ще я направи по добе от оригиналната на 7ма серия лака е много добър и труден за пастиране.Знам го от лечен опит всяка година си пастирам колите които съм имал по два пъти пролет и есен.А твойта боя не беше толкова зле на збирката на омв но ти си знаеш наи добре. :wave:

Да но е драснат калника малко ако забеляза. Има и на други места малко. АА какво представлява пастирането, че не съм запознат в тия области..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 16.10.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E38
Мечтае да кара: E38

Re: Боядисване

Мнение от Krasi-1.500000km. » 26 Яну 2011, 17:35

Има една паста с молив първо се запълва драскотината с молива и после се нанася пастата след като исъхне се полира с вълнен парцал пастата трябва да бъде с цветъ на колата мисля че твоя цвят го имаше в Бриколаж или Баумакс мисля беше в Хаджи Димитър.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 17.02.2010
Пол: Мъж

Re: Боядисване

Мнение от Alexander Alexandrov » 05 Фев 2011, 16:17

kurleja написа:
Krasi-1.500000km. написа:Аз мисля че, едва ли има някой който ще я направи по добе от оригиналната на 7ма серия лака е много добър и труден за пастиране.Знам го от лечен опит всяка година си пастирам колите които съм имал по два пъти пролет и есен.А твойта боя не беше толкова зле на збирката на омв но ти си знаеш наи добре. :wave:

Да но е драснат калника малко ако забеляза. Има и на други места малко. АА какво представлява пастирането, че не съм запознат в тия области..

Не забравяй,чеза друг цвят се боядисват и касите на вратите,и отвътре и около двигателя.Много работа и то прецизна.Помисли добре :roll: :yes: .......
Маса народ напусна селското стопанство и влезе в родния ШОУБИЗНЕС

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: Bmw
Мечтае да кара: Bmw 760li

Re: Боядисване

Мнение от kurleja » 05 Фев 2011, 18:03

Мда наисти на е доста работа цели 13 елемента са, поне толкова ги преброих. Още мисля по въпроса ама ще видим може само някой елементи да бъдат с нова боя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Боядисване

Мнение от Дифашир » 05 Фев 2011, 23:22

остави си я така,не си ступвай излишни главоболия с майстори които я ти я направили както трябва я не,и после други,и сумати пари,и накрая ще стане златна и ще си изтъргал хубавата боя за да сложиш "няква" и ще си платил на това от горе.всеки си има вкус но аз мился че не е толкова важно какъв цвят е колата а как ще си я направиш-я джантички,я някое затъмнено прозорче и боята като не е сасипана удряй едно пастиране и една носена подкова под седалката да не я урочасват и назад не гледай!моята Е34-ка е сребриста и много ме радва как и изпъкват черните лйснички и не я напича слънцето толкова,а 38-цата е черна и вярвай ми лятото е пещ вътре,климатроника немой да насмогва.между другото имам един приятел бояджия и много го бива.скоро бяха правели едно Е60 и вика не стана перфекно,а момчето си е играло почти месец с нея да сваля всички елементи и да ги боядисва един по един.питам защо така и той не може да си обясни,казва материалите са качествени и си стараем,всичко е както трябва но понякога просто не се получава и това е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: Bmw
Мечтае да кара: Bmw 760li

Re: Боядисване

Мнение от kurleja » 06 Фев 2011, 12:11

Днес се очертава хубав и топъл ден отивам да няправя едно пастиране.
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook