Заключена жабка. Как се отваря ?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.11.2010
Пол: Мъж

Заключена жабка. Как се отваря ?

Мнение от Phaedon » 19 Дек 2010, 0:54

Здравейте колеги, вече и аз съм от клуба на Е38 обзаведох се с запазен екземляр 740iA 4.4L 98-ма. Обаче имам един преоблем - механизма на жабката е повреден и не мога да я отворя. Както и да е, счупихме механизма купихме нов и като го сложихме и затворихме пак се заключи. Сега осъзнах че просто жилото е било хлабаво и не може да задейства механизма за отключване. Въпроса ми е трябва ли да разбиваме пак механизма за да издърпаме жилото или има и по хитър начин да се докопаме до жилото и да отключим механизма. Отдоло нещо да отвием да свалим или да бръкнем с нещо ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Заключена жабка. Как се отваря ?

Мнение от iliew » 19 Дек 2010, 11:39

Имам идея ама нз дали по ще ти допадне.....пасажерския бег.....отвори капака му...и стигаш до жилото.... Капака се дьржи на една щипка която СЕ ЧУПИ.. но мисля по-добре една щипка отколкото нов механизьм........

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.11.2010
Пол: Мъж

Re: Заключена жабка. Как се отваря ?

Мнение от Phaedon » 21 Дек 2010, 3:51

Моята щипка на капака на ЕрБъга е счупена и без това и се отваря свободно, но до колкото си спомням като гледах не напипах жилото. Сигурен ли си в това което казваш, ще погледна отново като е светло...ако си прав ще е супер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Заключена жабка. Как се отваря ?

Мнение от iliew » 21 Дек 2010, 11:27

Казвам го по спомен колега,че аз свалях цялото табло,но преди повече от година и си спомням че имаше от там достьп до жилото.......

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: Bmw
Мечтае да кара: Bmw 760li

Re: Заключена жабка. Как се отваря ?

Мнение от kurleja » 25 Дек 2010, 21:18

Ако не стане така пробваи българската... тогава гаранция става... :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 7.03.2010
Пол: Мъж
Кара: и пие
Мечтае да кара: m 3 e30 alpina
Детайли за колата: dk03099

Re: Заключена жабка. Как се отваря ?

Мнение от petar0411 » 27 Дек 2010, 19:53

Колега мисля че се раэвиваше жапката от доло при което тя овисва и от там имаше начин . Тоэи номер със не добре сложеното жило съм го правил 100 пъти ама съм эабравил подробностите как точно я отварях при това положение . Успех и гледаи да не я счупиш

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.11.2010
Пол: Мъж

Re: Заключена жабка. Как се отваря ?

Мнение от Phaedon » 14 Яну 2011, 9:16

Благодаря ви колеги, успях успешно да я отворя. Отваря се капака на ербъга отгоре после се сваля самия ербъг който се държи на 4 болта и готово.
Имаше вариант и отдоло да се отвори както казва Петарчо но така или иначе ми беше счупена щипкатата на ербъга.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook