Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: F01/F02
Детайли за колата: M57D30

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от guttaville » 06 Яну 2013, 12:41

Купили сме си БМВ 7-ма серия е38- топ инженерството на баварската фирма,за да си сипваме гориво с фуния :lol: :D :mhihi:
Не е за вярване ама май това и е кусура на това БМВ,поне аз за сега това намирам.Да не би пистолетите за зареждане на гориво тогава да са били по-различни от сега или самите пистолети да са по различни на запад,всички ли е38-ци имат този проблем или някой имат други не,нека и други изкоментрират въпроса.Да не би да има някаква разлика в конструкцията на резервоара и гърлото му.
ПП: аз лично се измъчвам и сипвам до горе,за да не се налага да зареждам през някои и друг ден - да ме нервира.
Няма нито едно БМВ блъснато отзад,защото не могат да ги стигнат!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 26.07.2007
Местоположение: Габрово

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от kita » 07 Яну 2013, 10:02

И при мен е така.Много ми е любопитно, тоя проблем има ли го, когато зареждате извън БГ??.Нека някой, който пътува из Европа да сподели.Все си мисля, че проблема не е в колата, а в нафтата която се пени повече от колкото трябва в БГ.
Габровеца най-обича: Да пуши на муфта, да е с чужда жена и да кара по инерция....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от predel » 07 Яну 2013, 10:18

И в Германия, Австрия, Унгария и в Сърбия и Италия е така :) Проблема си е в резервоара... или няма проблем а само некадърни бензинаджии. Като зареждам на нашето "Еко" има едно момченце, дето зарежда колата за отрицателно време и съм го питал, а то само се усмихва и казва: "мани ги тия "усровци", колата си е наред, ма ти и те не могат да зареждат...". Между впрочем и на други бензиностанции съм зареждал без проблем, а аз не мога ;)
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от zvetiko » 07 Яну 2013, 12:17

guttaville написа:Купили сме си БМВ 7-ма серия е38- топ инженерството на баварската фирма,за да си сипваме гориво с фуния :lol: :D :mhihi:
Не е за вярване ама май това и е кусура на това БМВ,поне аз за сега това намирам.Да не би пистолетите за зареждане на гориво тогава да са били по-различни от сега или самите пистолети да са по различни на запад,всички ли е38-ци имат този проблем или някой имат други не,нека и други изкоментрират въпроса.Да не би да има някаква разлика в конструкцията на резервоара и гърлото му.
ПП: аз лично се измъчвам и сипвам до горе,за да не се налага да зареждам през някои и друг ден - да ме нервира.


Е така е, но може да се потърси някаква дизайнерска, която да отговаря на колата. ;) Другият вариант е сам да си сипваш- пистолета се върти настрани, вкарва се колкото да отвори клапата, ръкохватката се натиска някъде наполовина, ако усетиш, че ще изключи намаляваш, после пак усилваш. ;) Но отново не е нещо високо технологично, трябва ти да усетиш как се прави, защото ако обясняваш на всяка бензиностанция... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж
Кара: e38

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от Disasterr » 07 Яну 2013, 12:53

Проблма е тъп, но все пак е проблем :D При мен се решава с въртене на пистолета към багажника. Ефекта се получава точно от нафтата, която се пени, а като се завърти се пълни като бира в наклонена чаша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 8.08.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: BMW E66 760Li
Мечтае да кара: BMW E66 760Li

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от mystvd » 07 Яну 2013, 12:54

Здравейте колеги да всички е38 имат тоя проблем днес минах на бензиностанцията и сам си сложих гориво значи аз така зареждам слагам пистолета почти до край и го завъртам надясно към мене демек маркуча дето влиза в пистолета да сочи към задницата и нямам проблем.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 730d E38
Мечтае да кара: BMW 7-series 2012

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от Spoof » 07 Яну 2013, 13:14

Аз съм пробвал сипвам в туба и зареждам чрез фуния.Пак супер бавно става а както вече казах сам си надувал системата да не е задръстена или нещо от сорта и няма проблем.Пак казвам хората ми казаха за някаква като "цедка" някъде в резервоара която като се задръстила и така правила.Може и да са глупости но съм пробвал всичко до сега и нищо не е помагало остана или аз или някой колега ДА СИ РАЗГЛОБИ ВСИКО + РЕЗЕРВОАРА и да види от къде идва проблема че и ние да сме щасливи :) :) :)
Смелите умират веднъж СТРАХЛИВИТЕ ВСЕКИ ДЕН ПО МАЛКО !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от RORO » 07 Яну 2013, 17:42

mystvd написа:Здравейте колеги да всички е38 имат тоя проблем днес минах на бензиностанцията и сам си сложих гориво значи аз така зареждам слагам пистолета почти до край и го завъртам надясно към мене демек маркуча дето влиза в пистолета да сочи към задницата и нямам проблем.





много ми хареса момента :"....завъртам пистолета към мен...." :lol: все едно че ни си качил клип как точно го завърташ към теб :lol: В кръга на шегата разбира се .Иначе да и моята не прави разлика със зареждането на бензин просто по леко се натиска пистолета да , верно пълни по бавно но , поне не изключва постоянно и дразнещо.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: F01/F02
Детайли за колата: M57D30

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от guttaville » 08 Яну 2013, 11:44

От близо година я имам е38-цата и само един път на Лукойл - до Била в Люлин един пич така настрани завъртя пистолета към багажника и си сипа стабилно без проблем,но май е налучкал нещо,аз също така сипвам настрани,малко по-добре е от колкото нормалното,но все пак е дразнещо нон-стоп да ти прекъсва.Какво ли не съм пробвал на къде ли не съм въртял,кой ли друг не е сипвал по бензиностанциите и не могат и не могат.
Аз съм с м57 мотора да уточна.Май така ще го караме. :( :| :bang:
Няма нито едно БМВ блъснато отзад,защото не могат да ги стигнат!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от zvetiko » 08 Яну 2013, 13:52

guttaville написа:От близо година я имам е38-цата и само един път на Лукойл - до Била в Люлин един пич така настрани завъртя пистолета към багажника и си сипа стабилно без проблем,но май е налучкал нещо,аз също така сипвам настрани,малко по-добре е от колкото нормалното,но все пак е дразнещо нон-стоп да ти прекъсва.Какво ли не съм пробвал на къде ли не съм въртял,кой ли друг не е сипвал по бензиностанциите и не могат и не могат.
Аз съм с м57 мотора да уточна.Май така ще го караме. :( :| :bang:


Колега, номера е да завъртиш настрани и пълниш с пулсации на ръкохватката и без натискане до края- като усетиш, че ще изключи отпускаш, след секунди пака натискаш и т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: F01/F02
Детайли за колата: M57D30

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от guttaville » 08 Яну 2013, 14:03

Колега,пробвано е всякак си.Този номер също съм го пробвал и верно има нещо такова,така на пулсации като го караш е малко по-добре,но пак.
Някой допитвал ли се е за този проблем до оторизираните сервизи на БМВ и съответно там какво са им казали или нема такъв?
Няма нито едно БМВ блъснато отзад,защото не могат да ги стигнат!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 730d E38
Мечтае да кара: BMW 7-series 2012

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от Spoof » 23 Яну 2013, 19:23

Ами аз съм разпитвал наляво и дясно и никой реално не може с точност да убесни поне в тази тъпа Варна.Решението момчета е някой да разглоби на майстор или сам ако може системата да прочисти тва онова и да се види пак (горе долу) от къде идва проблема.Това с пистолета съм пробвал всякак и същия х.й изстърва и ми изкарва нервите,а да не говорим че от 70-80 лв нафта реално сте заредили сигуно 65 тъй като всяка една бензиностанция и фирма която се занимава с тази дейност си имат собствено разбиране за това колко нафта е 20лв колко е 50лв и тн.Според тях излиза едно гориво :) а ние на колонките виждаме друго и като ти изпусне пистолета 5-10 пъти и върви си е.и майката :)
Смелите умират веднъж СТРАХЛИВИТЕ ВСЕКИ ДЕН ПО МАЛКО !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от nforced » 24 Яну 2013, 11:53

Здравейте, аз пък за пръв път чувам за такъв проблем, имам я моита от близо 2 години и никога не е имало проблем, аз съм си сипвал някой път като няма кои, а иначе редовно си сипвам къде ли не... Трябва да разбереме от къде идва мъката ;)
Едни врати напред

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от xapubg » 01 Фев 2013, 15:13

Не съм запознат конкретно със 7-ма серия, но сега ми светна защо на моя дърт форд е изскубан маркуча към "въгленовия филтър" и липсва ...
1st they replaced the sending unit - Same problems
2nd they replaced the tank - Same problems
3rd they replaced the expansion tank - Same problems
4th they replaced the fill neck - Same problems
5th time they replaced the charcoal filter - Bingo all is well now
Обърнете внимание на 5-тия опит ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 730d E38
Мечтае да кара: BMW 7-series 2012

Re: Проблем при пълнене с нафта при 725 tds

Мнение от Spoof » 02 Май 2013, 7:17

Някой смени ли го този филтър колеги да каже дали му се е оправил проблема ?
Смелите умират веднъж СТРАХЛИВИТЕ ВСЕКИ ДЕН ПО МАЛКО !!!

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook