Проблем фарове

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Проблем фарове

Мнение от super_bojo » 06 Фев 2014, 18:33

Здавейте , имам много неприятен проблем с фаровете . Дерта е че от време на време единия (ляв или десен) гасне .Имам ксенон (монтиран от предишния собственик) . Когато извадя и вкарам букстата на фара почва пак да свети , също при изключване и включване на копчето се оправя но нищо което направя не оправя проблема завинаги (буксите са почистени и всички ел.връзки по системата). Лошото е че онзи ден като угасна фара не можах да го подкарам и трябваше да карам с един фар , днес отивам да го управям и светна веднага .Не съм сигурен дали ако запоя жиците на буксата ще има резултат . Много дразнещо положение все ми е параноя светят ли ми фаровете или не . Мисля си да не са скапани ксеноните и нещо да греят или крушките да не палят , но не съм вчас с тия ксенони и ще ви помоля да ми дадете съвет как га се отърва от проблема .
Последна промяна super_bojo на 06 Фев 2014, 20:15, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 6.01.2012
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 523 i
Мечтае да кара: /// M

Re: Проблем фарове

Мнение от P_Shishmanov » 06 Фев 2014, 19:52

Здравей , колега . При същият проблем само , че при Е39 на един приятел се оказа крушката . Ако искаш направи проба като ги размениш .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Проблем фарове

Мнение от ивчо » 06 Фев 2014, 21:02

Намираш си читави фарове втора злоупотреба (има 5-6 обяви за такива в добро състояние) и разкарваш тези !
Ако ти се занимава - смени си баласта ! Той е виновен за гасненето !
Аз на твое място бих махнал ксенона, купувам си едни фарове които рециклирам, и си има слагам едни Osram cool blue intense и ми дреме на щТолена за смотаните ксенони !
Можи и твойте да ги свалиш и да ги пратиш да има сменят покритието на рефлектора, и си в играта отново !
Тия коли си имат отлични фарове, стига да ги направиш като хората !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем фарове

Мнение от amgpower » 06 Фев 2014, 22:53

Не винаги е баласта,и крушката може да се ебава.Аз колко съм го ял с тея шибани китайски ксенони,точно като теб се чудех свети или несвети.Е32-ката няма никакви фарове както и да ги гласиш(това е мое лично мнение) с ксенон ги докарва до някаде.Е38-цата ми в момента е с оригинален ксенон и пак са мижави кандилници,но толкова от този малък рефлектор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Проблем фарове

Мнение от Kambe » 06 Фев 2014, 22:57

Според мен е от ксенона. При мен от чисто нов комплект едната крушка светва нормално и след 4-5 мин угасва. Смених я и готово.
Изображение
Изображение

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Проблем фарове

Мнение от TheBoss » 06 Фев 2014, 23:11

Мда, и един мармот.....

Колега, вземи едни тънки клещи, извади буксата, която влиза в баласта, бръкни с клещите и една по една осучи лекичко по оста клемите. После лекичко ги раздалечи, но не прекалявай, за да може буксата да влезне нормално. И мисля, че ще ти се реши въпроса.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем фарове

Мнение от cod-cdbp » 07 Фев 2014, 0:16

A LCM-а някой някога преглеждал ли си е за дефектни спойки 8) :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И не само той, при Е32 има едно реле, което играе мръсни номера с габаритите, точно поради горната причина.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем фарове

Мнение от Dj Ivo » 07 Фев 2014, 0:25

cod-cdbp написа:A LCM-а


За модула който е до левия стоп ли става дума :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем фарове

Мнение от cod-cdbp » 07 Фев 2014, 0:28

Dj Ivo написа:
cod-cdbp написа:A LCM-а


За модула който е до левия стоп ли става дума :dunno:


Това е за теглича и светлините на ремаркето/караваната/каруцата. 8) :mhihi: :mhihi: :mhihi:
LCM-a е отпред при бушоните и нерядо срещани явления са студени спойки, или тотално изгорели силови съпротивления ( а даже и писти на платката). (На модула ясно си пише LCM-(буква на модела му)).

По отношение на китайските ксенони - Боссев е тотално прав по-горе, че буксите им са като на маман п****та - хлопат и не правят никакъв контакт. Затова е препоръчително да се огънат леко пиновете, за да се гарантира контакт.
Изобщо, ако поради някаква причина някога си сложа ксенон, то няма да е с китайските букси, така че приемете го като съвет и това.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Re: Проблем фарове

Мнение от super_bojo » 07 Фев 2014, 1:37

Мерси на всички за отговорите ,скоро ще пиша каква е развръзката . Поздрави :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем фарове

Мнение от Dj Ivo » 08 Фев 2014, 1:05

Днес отворих да погледна моя модул отвътре и даааа...хубаво е да се отвори и презапои защото пиновете отиващи от платката към буксата са алуминиеви. Алумият се окислява и почват белите. На места имаше толкова много окис, че се наложи да си помагам със 85% фосфорна киселина за да хване тинола (предвид че и този който използвам е висококачествен).
Затова препоръчвам който има желание и време да обърне малко внимание на този модул.

Поздрави :bchug:

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook