Проблем с работата на М60Б30

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 05 Юли 2013, 22:49

Здравейте колеги,
от няколко месеца съм горд собственик на мечтаната Е32-ка но имам няколко проблема с работата на мотора.Взех я с доста зле работещ мотор, смених гарнитурите на смукателя че бяха скъсани ,дебитомера също не работеше ,маркуча от дебитомера до дросела беше скъсан и две от бобините не работеха както трябва.После отново я закачих на диагностика и ми изкара грешка в ланбда сондата (ламбда сонда 12 свързване към маса) смених ги и двете и сложих 4-ри полюсни иридиеви свещи на Бош . Заработи доста по-добре но все още е малко нестабилен.
Към въпроса, когато е стояла ден два без да е палена и я запаля в началото се чува някакво странно притракване за една две секунди и после изчезва . Правя го на тракане на верига и ако евентуално е такова от него да идва и нестабилността при работата на мотора :kuku:

Втория проблем.Когато пак не е палена няколко дена ,влизам въртя ключа и почва да детонира във смукателя и връщам ключа.Въртя втори път с пълна газ , запалва и бълва един облак бяло-сив пушек и изчиства.След като запали колкото искаш газ и давай пушек няма и някак си това ме навежда на мисълта че имам пикаещи дюзи които изтърват бензина от рейката във цилиндрите и от там да идват детонацийте.

Третия проблем е че топла пали доста по-трудно отколкото студена :kuku:

Колата не гори масло или вода.Мерил съм всички датчици и показанията им са много близки до тези в аутодатата.

Моля коментирайте :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от zvetiko » 06 Юли 2013, 9:34

Колега, провери налягането в бензиновата рейка и дали се задържа след изключване на двигателя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 06 Юли 2013, 9:42

Не знам дали ще мога да намеря такъв манометър с който да мога да го измеря :confused:

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Митко Стоянов » 07 Юли 2013, 21:18

Като извади колектора за гумичките, отвори ли го вътре да видиш какво става? Понякога човек остава доста изненадан от гледката...Изпушването най-вероярно е от скъсаната мембрана за картерните газове намираща се на гърба на изпускателния колектор (също се проверява на свален колектор или мотор). Няма да е лошо да почистиш дросела и да обслужиш с нови гарнитури колектора отпред и отзад. Каква я свърши с детонационните датчици, дето търсеше доскоро?
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 07 Юли 2013, 22:12

Колектора беше перфектно измит отвътре и вънка,дросела го разглобих и го направих като нов.Мембраната също беше в перфектно здраве ,като имаше и нови гарнитури навсякъде, и там общо взето съмнения нямам.

На детонационните датчици им направих нови корпуси от смола и ги монтирах, компа не ги хваща като грешка и засега работят....предполагам


Днес падна малко играчка, свалих капаците на главите и малките капачета пред валовете. Обтегачите на веригата са перфектни ,но видях как работи този "пишок" който реално натяга веригата.Та тази същата щуротия се влияе от налягането на маслото (номер 22 на картинката) http://bmwfans.info/parts/catalog/E32/S ... n_lower_p/
или поне аз така си обяснявам че работи :lol: . По времето когато започна да трака веригата, маслената помпа започна по-бавно да качва масло (лампата свети около 2-3 секунди след запалването) и ако този "пишок" се влияе от маслото излиза че проблема ми е в помпата а не във веригата, или може би греша.Ако има някой който им знае и "кътните зъби" на тези мотори нека сподели малко информация :D


Относно детонациите, вече съм почти убеден че 3-4 дюзи "пикаят" защото имаше 3-4 мокри свещи ония ден като ги сменях и май ще трябват нови дюзи,защото този проблем почна малко след като ги изчистих на ултразвук :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 07 Юли 2013, 23:19

Свали малкия картер, и погледни какво е дереджето на помпата, липсват ли и болтове, които евентуално са в картера.
Ако отговора е да - лепило за резби и навиваш обратно 8)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 08 Юли 2013, 7:14

Вчера мислех да я свърша и тази работа, ама не остана време :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 08 Юли 2013, 20:51

Малко развитие по темата.
Днес свалих всички дюзи и си направих един импровизиран стенд за почистване на работа :lol:. Нанизвам дюзата от едната страна на един дълъг маркуч и го пълня с добавка за почистване на дюзи.От другата страна закачам маркуча на компресор.Налягането беше 6 атм (доста по голямо от работното) и с един 12-волтов адаптер подавам ток към дюзата.
Оказа се че нито една дюза не пикае и всички правят хубава дълга и права струя разпашено гориво (добавка в случая).
Та ,след като изключим дюзите от какво друго е възможно да идва проблема :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 08 Юли 2013, 21:16

Dj Ivo написа:Третия проблем е че топла пали доста по-трудно отколкото студена :kuku:



http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=122&t=343153
2+2 = Клапан за обратна нафта или бенин. Всъщност имаше официален комплект с номер по БМВ, във връзка с този проблем, който включва - клапан, скоби, маркуч 3см. 8)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 08 Юли 2013, 21:30

Тоест имаш предвид че изтърва налягането от горивната система обратно в резервоара ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 08 Юли 2013, 22:00

Dj Ivo написа:Тоест имаш предвид че изтърва налягането от горивната система обратно в резервоара ли?


Точно така, принципно в самата помпа има такъв клапан, но познай къде има повече боклуци - преди филтъра или след него :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 08 Юли 2013, 22:23

Ми не знам, вчера извадих помпата да видя какво става из резервоара ( не ми работеше уреда за нивото на бензина) и като видях в кошницата колко кал и пясък имаше си представям колко мизерия е минала и през помпата.Помпата не е оригиналната ,сменена е с ето такава- http://www.ebay.com/itm/New-Airtex-Fuel ... 5af2989fb8 . На тази помпа стига ли и дебита изобщо за този мотор?
По снимките из нета които гледах на оригиналните помпи имат наистина някакъв клапан но на моята такъв липсва (липсва даже и подплавъка за нивото на бензина :mhihi: ) но май ще е хубаво да намеря такъв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 08 Юли 2013, 22:46

Dj Ivo написа:Ми не знам, вчера извадих помпата да видя какво става из резервоара ( не ми работеше уреда за нивото на бензина) и като видях в кошницата колко кал и пясък имаше си представям колко мизерия е минала и през помпата.Помпата не е оригиналната ,сменена е с ето такава- http://www.ebay.com/itm/New-Airtex-Fuel ... 5af2989fb8 . На тази помпа стига ли и дебита изобщо за този мотор?
По снимките из нета които гледах на оригиналните помпи имат наистина някакъв клапан но на моята такъв липсва (липсва даже и подплавъка за нивото на бензина :mhihi: ) но май ще е хубаво да намеря такъв.


1. Как разбра за липсващия клапан? (Нагледно моля)
2. Как така поплавъка липсва, пък изобщо имаш някакво отчитане на уреда на таблото?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 08 Юли 2013, 22:52

Отчитане няма,като дам на контакт лампата за резервата светва и след малко угасва и нищо повече.Подплавъка липсва и кабелите му са отрязани.
За клана се обърках,ти каза че вътре в самата помпа има клапан (няма кой да чете внимателно) а аз се обърках с този външния който стои отгоре на самата помпа http://kiborg1239.snimka.bg/automobiles ... 9.29105088

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 08 Юли 2013, 22:56

Нека започнем отдалеч, защото явно не си съвсем наясно или не можем да се разберем. Ти какво разбираш под поплавък? В ей тая бежавата тръба вътре е поплавъка, който се движи по две (или три май бяха) жици и така се отчита. И няма как да го видиш ако не разглобиш.
От въпросната снимка не виждам нищо нередно.

М-у другото тоя подлакътник даваш ли го :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook