Проблем с работата на М60Б30

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 20 Юли 2013, 11:46

Такааааа..... след рачовъркването на компа и откриването на няколко пукнати спойки нещата си дойдоха на мястото :D Вече и двете сонди работят и като цяло мотора работи доста по равномерно но......не е още така както трябва :|
Когато сменях свещите забелязах че няколко от бубините са с нацепени корпуси ,възможно ли е от там да идва проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 20 Юли 2013, 14:35

Dj Ivo написа:Такааааа..... след рачовъркването на компа и откриването на няколко пукнати спойки нещата си дойдоха на мястото :D Вече и двете сонди работят и като цяло мотора работи доста по равномерно но......не е още така както трябва :|
Когато сменях свещите забелязах че няколко от бубините са с нацепени корпуси ,възможно ли е от там да идва проблема?


Естествено че да ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 20 Юли 2013, 21:46

Добрем....значи скоро ще сменя и тях, пък дано най-накрая заработи като истински 8-мак :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 20 Юли 2013, 23:52

Dj Ivo написа:Добрем....значи скоро ще сменя и тях, пък дано най-накрая заработи като истински 8-мак :lol:


Първо тествай преди да купуваш ;)
И диагностика 8)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 21 Юли 2013, 11:22

Пичове помагайте, днеска сутринта като тръгнах да паля тва животно така се взриви направо не е истина..... :confused: изскочи маркуча от смукателя заедно със степ мотора, чак и капака на въздушния филтър се беше разкачил.....не мога си обясня защо гърми така на бензин :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 11 Авг 2013, 1:19

Малко развитие,
стигнах до извод че може би има проблем с газоразпределението.Свалих капаците на главите,имаше какво да се пипне там но определено нещата не станаха по-добре.Имам чувството че тоз мотор е нещо сбъркан....или някой преди мен тотално го е сбъркал. Когато го наглася по белега на маховика, 1-ви цилиндър не е на горна мъртва точка....доста е далеч от там даже :lol: и нещата не се връзват изобщо но уж стана центровката.
След като го затворих извадих всички бобини на една перфектно работеща е38-ца 740-ка и ги сложих на мойта...никаква разлика.Извадих осцилоскопа и почнах да меря дали идва управление от компа към бобините и към дюзите, измерих и дали има 12 волта до всяка бобина и всичко е перфектно.
Вече направо не ми стига акъла от къде може да идва тази неравномерна работа, няма грешки уж всичко работи и неще и неще.
Идеи ,предположения.... каквото и да е че направо вече ще го :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 24 Авг 2013, 23:27

Най-накрая имам положителен резултат по работата с мотора.Намерих оригинални инструменти за зацепване на М60 и се оказа че на лявата глава разпределителните валове трябваше да дойдат със един зъб предварение :lol: до сега не съм го чувал този мотор да работи толкова добре...или поне на газ работи така щот нещо се е прецакал регулатора на налягане на бензиновата рейка и трябва да стисна маркуча за излишното гориво за да заработи както трябва :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 24 Авг 2013, 23:59

Dj Ivo написа:Най-накрая имам положителен резултат по работата с мотора.Намерих оригинални инструменти за зацепване на М60 и се оказа че на лявата глава разпределителните валове трябваше да дойдат със един зъб предварение :lol: до сега не съм го чувал този мотор да работи толкова добре...или поне на газ работи така щот нещо се е прецакал регулатора на налягане на бензиновата рейка и трябва да стисна маркуча за излишното гориво за да заработи както трябва :lol:


Смени вакуумния маркуч до регулатора :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 25 Авг 2013, 0:52

cod-cdbp написа:Смени вакуумния маркуч до регулатора :winky:


Гледах го и е в перфектно състояние, няма смисъл да го сменям а по-скоро мисля да отведа картерните газове навън и да не влизат в колектора.За целта обаче трябва да намеря някакъв съд за картерни газове или да си направя такъв :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от cod-cdbp » 25 Авг 2013, 1:26

Dj Ivo написа:
cod-cdbp написа:Смени вакуумния маркуч до регулатора :winky:


Гледах го и е в перфектно състояние, няма смисъл да го сменям а по-скоро мисля да отведа картерните газове навън и да не влизат в колектора.За целта обаче трябва да намеря някакъв съд за картерни газове или да си направя такъв :D


Не се занимавай с тюнинги, и разбери, че нова гума не е като 25 годишна гума, независимо дали е на джанта или маркуч :winky:
Същото важи и за бензиновия филтър и помпа :winky:
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Митко Стоянов » 25 Авг 2013, 16:50

Dj Ivo написа:
cod-cdbp написа:Смени вакуумния маркуч до регулатора :winky:


Гледах го и е в перфектно състояние, няма смисъл да го сменям а по-скоро мисля да отведа картерните газове навън и да не влизат в колектора.За целта обаче трябва да намеря някакъв съд за картерни газове или да си направя такъв :D
Колега, що се занимаваш с глупости? Имаш много свободно време и те кефи да си вадиш за норматив всмукателния колектор?
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 25 Авг 2013, 18:15

Няма няма....отказахте ме, пък и нямаше да свалям колектора а беше достатъчно да извадя "жабата" отзад на колектора.Мислех че взривяваето което правеше преди е от по-голямо количество масло попаднало в колектора за това си мислих да ги правя тия работи.Сега я карам от 2-3 дена постоянно (преди я карах много рядко) и няма проблеми....явно и това е било от центровката на валовете :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 18 Окт 2013, 9:42

Оказа се че взривяването което правеше когато я паля след като не е работила няколко дни е от масло в смукателната система.Свалих мотора и го разглобих и се оказа че няма сегменти ...тоест има ама все едно ги няма, биелните лагери бяха на свършване а блока имаше ръб, и едно от буталата беше леко повлякло .Оправих проблема......смених мотора :lol: , не съм качил новия още но ще споделя резултата когато това стане.

Поздрави :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от iliew » 30 Окт 2013, 18:36

Dj Ivo написа:Оказа се че взривяването което правеше когато я паля след като не е работила няколко дни е от масло в смукателната система.Свалих мотора и го разглобих и се оказа че няма сегменти ...тоест има ама все едно ги няма, биелните лагери бяха на свършване а блока имаше ръб, и едно от буталата беше леко повлякло .Оправих проблема......смених мотора :lol: , не съм качил новия още но ще споделя резултата когато това стане.

Поздрави :bchug:

:bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Проблем с работата на М60Б30

Мнение от Dj Ivo » 17 Дек 2013, 23:27

Ето поне на какво стана стария мотор.
Изображение
Изображение

Мисля че стана добре.Като я завърша нацяло ще кача още снимки :D

ПредишнаСледваща

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook