Моля за съвет за покупка на БМВ

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: Vancouver BC
Кара: настръхнал
Мечтае да кара: кабрио М6 560hp

Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от vladatm » 30 Юни 2013, 19:14

Здравейте колеги,
Предстои ми престй в Канада и съм се спрял на този модел - http://vancouver.en.craigslist.ca/van/c ... 91518.html
Доста ми харесва на външен вид, а и е много популярен там.
Имам ограничен бюджет и затова съм се спрял на автомобил до 2000 долара, а в Канада не е като тук и Биймърите държат цена.
Някой може ли да сподели силни и слаби страни на модела от обявата?
Благодаря предварително! :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от dobromir » 01 Юли 2013, 22:06

Здравей колега . Колата изглежда запазена , но според мен търси екземпляр с ръчна скоростна кутия казвам ти го от личен опит защото за 4 г съм сменил 4 автоматични кутии , или ако решиш да купуваш колата обърни внимание на автоматикът дали е в добро здраве . М30 е много здрав мотор и не е капризен от към подръжка .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от cod-cdbp » 01 Юли 2013, 22:19

Слаби няма, масло, антифриз и спирачна течност сменяй редовно и си капитан.
Покрай тях се сменят обичайните неща - накладки, спирачни маркучи и дискове, филтри и ремъци.
Ослушай как работи мотора, потропват ли кобилиците, ако да - реглаж на клапаните.
Виждам от снимките че ще си играеш със седалките - шофьорската е осукана, но ремонта е лесен. Също и чистене на кожата с препарати.

Преди всичко гледай как работи мотора, какво тропа, как вози, как сменя скорости автомата и ръжди. Не взимаш кола от най-сухия климатичен пояс, така че огледай внимателно.
Слаби места просто НЯМА, стига да е гледана редовно. Тази кола иска малко гледане, редовна смяна на консумативи, бензин и следват само радостни километри.

ПС тия стелки са баш подарени, смени и тях, за да не задържи някой педал в натиснато положение.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от Alexch » 02 Юли 2013, 0:36

Колата изглежда супер! И цената е много добра (особено ако е в канадски долари) :yes:

П.С. Стояне, какво значи усукване на седалката (като се вгледах ми се струва, че шофьорската "гледа" леко към вратата) и как по дяволите го видя? :clap:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от cod-cdbp » 02 Юли 2013, 12:15

Alexch написа:Колата изглежда супер! И цената е много добра (особено ако е в канадски долари) :yes:

П.С. Стояне, какво значи усукване на седалката (като се вгледах ми се струва, че шофьорската "гледа" леко към вратата) и как по дяволите го видя? :clap:


Ти да не мислиш, че от вчера гледам и карам такива кочини :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: Vancouver BC
Кара: настръхнал
Мечтае да кара: кабрио М6 560hp

Re: Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от vladatm » 03 Юли 2013, 17:01

Нямам претенции за автомат или ръчни, но ще се вслушам в съвета и ще потърся с ръчни понеже там една смяна на скорости струва повече от самия автомобил.А консумативите ще сменям :yes: естествено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от cod-cdbp » 04 Юли 2013, 23:03

vladatm написа:Нямам претенции за автомат или ръчни, но ще се вслушам в съвета и ще потърся с ръчни понеже там една смяна на скорости струва повече от самия автомобил.А консумативите ще сменям :yes: естествено.


А бе каква смяна на скорости, това е от най-здравите автомати създавани някога :shock:
Сменят му се консумативите :winky:

Това че Добри е попадал все на автомати били в ръцете на селяни, които "еееее туй беемве как па да не мое дрифти..." :evil: е тема на друг разговор.
4hp22/24 е изключителна АСК.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Моля за съвет за покупка на БМВ

Мнение от Bavarishe » 06 Юли 2013, 20:17

потвърждавам последното казано от колегата.4хп-то на 25-та ми е видяло и все още вижда страшни работи,а проблеми никакви :yes:
ТДС - Турбо Див Селянин

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook