Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 03 Фев 2012, 21:24

Здравейте колеги имам следният проблем с колата . МИналата зима смених главата преди да я монтинрат главата мина през надуване и шлайф, сложих нови болтове и гарнитура и така цяло лято няма ядове в жегите дори грам не ми е губило антифриз . Но уви дойде зимата и проблемите започнаха взе да губи антифриз и да вкарва въздух във водната система .. Чудното е че ми запотява предното стъкло само от моята страна и на шофъорската врата също .. и то доста доволно не обръщах голямо внимание на това ,защото когато ми сменяха предният прозорез и от моята страна взе да понакапва вода между врата и тонколоната в краката . и си мислех че от там ми се изпарява водата и отива на предният прозорец. Но това запотяване зе да става много сега взе да ми губи голямо количество антифриз и да вкарва въздух във водната система .. и съответно да вдига и температура . СМених термостата моят се оказа здрав обезвъздуших системата парното дойде термостата отвори трабичката от радиатора която отива към казанчето си циркулира и така няма проблеми 2 дена каране докато течността в казанчето не намалее подчти до минимума . Когато долея антифриз до макса на студен мотор, паля тръгвам карам така примерно цял ден има парно всичко и изведнъш пак вкарва въздух в системата и почва бавно да си вдига температура . Та въпросът ми е възможно ли е ако казанчето излезе пукнато да влиза въздух във водната система . И само да добавя няма грам конденз по капачката на маслото и няма масло в охладителната система . Благодаря предварително на отзовалите се :) :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 30.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 coupe

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от Jorjinio » 03 Фев 2012, 21:33

колега прегледай си казанчето и всички маркучи на водната система(евентуално ако си със газова виж и нейните маркучи)
Имаме бус Фиат дукато.. изчезна му парното взе да губи антифриза и се прецака стартера и когато демонтирахме стартера да го занесем да го ремонтират видяхме че има 2 нацепени маркуча сменихме този на охладителнета система така да го кажем,след няколко дена сменихме ина изпарителя(маркуча който го охлажда) и си дойде и парното и спря и да губи антифриз.Успех дано е това а не пак глава
;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 03 Фев 2012, 21:41

НЕ съм я прегрявал грам не е достигало до червеното колата . КОлата е без газово и няма нацепени маркучи ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от cod-cdbp » 03 Фев 2012, 23:46

dobromir написа:НЕ съм я прегрявал грам не е достигало до червеното колата . КОлата е без газово и няма нацепени маркучи ..


Нали ти обясних че имаш теч някъде. Потърси го хубаво, този мотор и без работещо виско (стига да не стоиш в задръствания) не грее.
Особено погледни О-пръстените на радиаторчето на парното, направо ги купи нови и ги смени.
Друго вероятно място - прегледай маркучите около клапаните и моторчето на парното.
Даже самото моторче може да протече, така че го имай в предвид ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 04 Фев 2012, 0:08

Колегата Дифашир ми спомена че ако казанчето е пукнато отдоло под него имало подложка която обирала конденза от казанчето на парното и трабичка която оттичала водата извън купето до кутията .. Един път като се наведох видях че тече от там вода но не знаех че от там излиза конденза на парното ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от cod-cdbp » 04 Фев 2012, 17:17

dobromir написа:Колегата Дифашир ми спомена че ако казанчето е пукнато отдоло под него имало подложка която обирала конденза от казанчето на парното и трабичка която оттичала водата извън купето до кутията .. Един път като се наведох видях че тече от там вода но не знаех че от там излиза конденза на парното ...


И на климатика конденза от там тече ;)
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от Митко Стоянов » 04 Фев 2012, 19:15

А капачката на разширителния съд дали е сменяна последните 10 години?
Провери дали и двата маркуча от клапите към радиаторчето са еднакво топли, ако нямат разлика в температурата събаряй централната конзола и си сменяй О-пръстените или цялото радиаторче.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 04 Фев 2012, 20:50

Еднакво топло са маркучите към парното .. губи ми 1 литър антифриз на за 2 дена каране няма значение колко е пробега. Обезвъздушавам я карам 1-2 дена и после паля тръгвам и тръгва да си вдига температура бавно бавно влиза въздух в системата и сигурно за това .. направи ми впечетление,че по кутията на колата тече вода ама то се га врремето е кишаво и нз на 100 % дали е антифриз .. утре ще сваля радиаторчето на парното да видя дали е от него .. предният джам се поти адски много направо вода тече от него бършаго и пак тече ... дан да се окаже от това казанче да е пукнато и да вкарва въздух в системата, че не ми се мисли пак за ремонти по мотора .. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от tsb_bg » 04 Фев 2012, 21:05

dobromir написа: .. утре ще сваля радиаторчето на парното да видя дали е от него .. предният джам се поти адски много направо вода тече от него бършаго и пак тече ...

Ако челното стъкло се изпотява от теч на антифриз от радиаторчето на парното/климатика то е мазно и няма избърсване.
Ако са чисти капки вода и се бършат лесно не е антифриз

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 04 Фев 2012, 22:20

tsb_bg написа:
dobromir написа: .. утре ще сваля радиаторчето на парното да видя дали е от него .. предният джам се поти адски много направо вода тече от него бършаго и пак тече ...

Ако челното стъкло се изпотява от теч на антифриз от радиаторчето на парното/климатика то е мазно и няма избърсване.
Ако са чисти капки вода и се бършат лесно не е антифриз

Ами колега да ти кажа миналата зима се запотяваше леко предният джам наи доло към таблото само от моята страна ама не ми правеше впечатление и зимата мина лятото грам не е запутявало.. но сега дойде зимата и адски се поти сутрен особенно като се кача цялата кола от моята страна на шофъора всичко е запотено забърсвам го примерно с парцал или хартия трудно се маха запoтеното .. и след няма и 2 3 минути пак се запотява ..
Последна промяна dobromir на 04 Фев 2012, 23:05, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от cod-cdbp » 04 Фев 2012, 22:31

dobromir написа:с парцал или хартия трудно се маха запУтеното .. и след няма и 2 3 минути пак се запотява ..


Съжалявам ама :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 05 Фев 2012, 19:21

Днес след като разглобих половината табло се оказа че радиаторчето на парното е пукнато и от там сигурно ми губи антифриза и прави въздушна възглавница в системата и грее. След като намеря друго и го монитирам ще пиша дали проблемът се е отстранил :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 07 Фев 2012, 22:10

Колеги днес смених радиаторчето на парното моето беше протекло отвсякъде, надявам се вече да не ми губи антифриз и да не грее, че тогава работите няма да отиват на добре :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от AcOrP » 25 Мар 2012, 22:52

Колко пари и откаде взе радиатор за парното ? Нов втора употреба ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Е32 м30 въздух в системата и загуба на антифриз

Мнение от dobromir » 26 Мар 2012, 20:13

Втора употреба 15 лева оригинално но е сменяно преди 3 години с ново .. но майстора който му го бях дал да го сменя при смяната начупил трабичките към него и после пак имах проблем и сам си го оправях .

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook