Скоростна кутия с обратен избирач

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.09.2008

Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от pudas » 07 Мар 2011, 12:54

Здравейте колеги ,

След дълго търсене успях да си купя читава скоростна кутия за е32-ката от форума , но след като я взех забелязах , че избирача се намира от другата страна , тъй като е била от е34 с десен волан . Момчето от който я взех каза , че няма да има проблем да му я върна , но аз искам да знам дали ще стане и как :dunno: .
Кутията е автомат ZF4HP22 за 735 .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от cod-cdbp » 08 Мар 2011, 0:31

pudas написа:Здравейте колеги ,

След дълго търсене успях да си купя читава скоростна кутия за е32-ката от форума , но след като я взех забелязах , че избирача се намира от другата страна , тъй като е била от е34 с десен волан . Момчето от който я взех каза , че няма да има проблем да му я върна , но аз искам да знам дали ще стане и как :dunno: .
Кутията е автомат ZF4HP22 за 735 .


Избирача мисля че с минимални интервенции и инвестиции може да мине от другата страна :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от bobeca111 » 08 Мар 2011, 13:12

Айде сега аз да се извиня ,че се намесвам в темата,но искам да попитам:
Абе защо някой ръчни скоростни кутии са обърнати наобратно?В смисъл първата е долу на мястото на втората и изобщо цялата е с главата надолу?!Невежо питане но все се чудя защо , на накой коли са им наобратно скоростите.Визирам ръчните скорости,макар че темата е за автомат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от AcOrP » 08 Мар 2011, 14:16

За м3-ка ли говориш ?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.09.2008

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от pudas » 08 Мар 2011, 14:27

bobeca111 написа:Айде сега аз да се извиня ,че се намесвам в темата,но искам да попитам:
Абе защо някой ръчни скоростни кутии са обърнати наобратно?В смисъл първата е долу на мястото на втората и изобщо цялата е с главата надолу?!Невежо питане но все се чудя защо , на накой коли са им наобратно скоростите.Визирам ръчните скорости,макар че темата е за автомат.


Не съм много сигурен но това е някакъв тип по спорта кутия с цел по бързо превключване .

_65536_kb_sec_ написа:Избирача мисля че с минимални интервенции и инвестиции може да мине от другата страна :winky:


Относно мойто питане- възможно ли е това да стане , не е ли отливка целия корпус на кутията ?
А има и друг вариант от старата кутия да се извади всичко и да се използва само корпуса , и да се сложат черколяците на новата , май ще бъде по трудоемко ... оффф , незнам дано да стане .
Споделете мнения :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от cod-cdbp » 08 Мар 2011, 16:14

http://www.freddiestransmissions.com/html/danucci.html#DesignFlaws
Ето показно да добиеш представа, кутията от снимките, е за друга кола (порше или волво) но принципа на карантиите е същия :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.09.2008

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от pudas » 08 Мар 2011, 19:24

_65536_kb_sec_ написа:http://www.freddiestransmissions.com/html/danucci.html#DesignFlaws
Ето показно да добиеш представа, кутията от снимките, е за друга кола (порше или волво) но принципа на карантиите е същия :yes:


Много ти благодаря , това е много полезно :mhihi: , тези дни ще гледам да я сваляме и ще видим дали ще го бъде .
Ако някой се сети нещо да пише :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 5.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е32 740IL E34 525i
Мечтае да кара: E24 M635CSI(M6) , E34M5 , 850CSI (M8)

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от Fakiro » 17 Мар 2011, 9:37

По принцип ако сменяваш само кутията , на нея жилото , което е свързано със избирача (патерицата), може да се монтира и от ляво и от дясно. Т.е твоето жило от старата ти кутия , заедно с планката в края му трябва да го монтираш аналогично от ляво! Поне така е при 5HP30-740i (E32)
Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.09.2008

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от pudas » 03 Май 2011, 19:53

Реших проблема с ремонт на старата кутия ( малко по-скъп вариант , но поне надежден )
Колеги много благодаря отново за оказаната помощ :bowdown:

пс. ако трябва триите темата или както е реда

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от cod-cdbp » 04 Май 2011, 2:26

pudas написа:Реших проблема с ремонт на старата кутия ( малко по-скъп вариант , но поне надежден )
Колеги много благодаря отново за оказаната помощ :bowdown:

пс. ако трябва триите темата или както е реда

:yes:


дай малко детаили по ремонта на кутията, къде как, с какви части и тн ? :wave:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.09.2008

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от pudas » 04 Май 2011, 21:16

_65536_kb_sec_ написа:дай малко детаили по ремонта на кутията, къде как, с какви части и тн ? :wave:


Да почна по отдалече аз реставрирам тази кола BMW E32 735i харизана-подарена :bchug:

Та за кутията първоначално боксуваша само на първа скорост на другите предавки никакъв проблем - причината калпав предишен ремонт костваш много пари и лошо масло , последвано от теглене на джип :mhihi: ( от предишния собственик - чичо ми )
Последва ремонт от моя страна и савета да и налея масло и да си свиркам , пак че не го направих НЯМАШЕ как да стане и масло и пари на вятъра , както и да е реших купя втора рака 370 лв. с обратен избирач се оказа и пак проблем да го местим ли да насадим "новата" върху старата и ужас :banghead: добре че момчето , от който взех кутията се оказа пич и ми върна парите .
Отидох в Горубляне при един приятел , който ми препоръча майстор , който само кутии прави . Посрещаме с думите "тая кутия няма живи абитуренти" :mhihi: и подължи " как да я правя за продаване или ще си я караш " уникален . Сами знаете какво му казах . След няколко дена отивам да видя какво става . Оказва се че кутията е губила налягане и са се притискали някакви метални дискове с ламели , които от толкова силно притискане нямаха никакви ламели . Смени всички тези дискове и всички оплътнения , гумички , гарнитури та чак и кутията изми и стана като нова . Цялата тази екстра ми струваше 550 лв. дали защото ме прати човек или просто толкова си струва не знам и не ме интересува , защото като ударя чертата не платих кой знае почвече , но поне знам ,че е направено както трябва та и с гаранция .
тук може да видите тези стоманени дискове , за които ви говоря ( простете технически не съм добре запознат даже хич ама желание имам :mhihi: )
http://bmwfans.info/parts/catalog/E32/S ... _clutch_b/

пс. ремонта продължава с нови сили :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от cod-cdbp » 05 Май 2011, 3:13

Tи не беше ли Киро :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.09.2008

Re: Скоростна кутия с обратен избирач

Мнение от pudas » 05 Май 2011, 7:16

_65536_kb_sec_ написа:Tи не беше ли Киро :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:




Същия индивит :mhihi: ама не очаквах ,че ще се сетиш - друже Стояне :bchug:

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook