Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E32 735 IL E36 316 и E38 740

Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от Mini_Man » 08 Ное 2009, 7:38

Перката на парното ми работи само на максималната скорост,, извесно ми е че проблема произлизал от някъква платка с резистори които контролирали обороротите на перката и някъкви защити също.. но къде точно се намира това и как точно да излекувам въпросната платка за да възтановя и по бавните обороти на парното че така си е живо наказание

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от penio » 08 Ное 2009, 8:04

И при мене е така, вчера се разрових из нета и намерих ето това: http://www.bmwstl.ru/index.php?id=67
Трябва да се сменят четирите трансистора на "ножа", но транзисторите не се намират лесно. Вчера купих накакви заместители от магазинче на Пиротска под колоните. Още не съм извършил интервенцията и не мога да кажа дали има резултат.
PS: Сега прочетох пак статията
Ако вентилатора все пак работи но само от време на време - тогава проблема е в 2 кондензатора 47м/63в пак на същата платка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от cod-cdbp » 08 Ное 2009, 12:21

преди време ги сменях на един друг меч, и ефекта беше че изгоряха на 5-тия ден..
явно не се охлаждат много добре и си трябва да се осигури добра термо връзка с планката за охлаждане.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E32 735 IL E36 316 и E38 740

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от Mini_Man » 08 Ное 2009, 17:59

къде точно се намира тоя нож за да го изкарам да му обесня някои раоти,,знам е е някъде от страната на пасажера близо до питата на климатроника лесно ли се вади и нещо друго от Е 34 с климатроник не е ли същия ножа направо да ги подменям понеже за Е34 се намират повече

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от dokie » 08 Ное 2009, 18:39


ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от AcOrP » 08 Ное 2009, 18:44

аз моите транзистори ги смених и никакви проблеми с тях, само дето конектора на самия нож се базикаше :) и сега съм с допълнителен конектор тип молех от компютърно захранване :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 12.10.2007
Местоположение: София

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от sod518i » 10 Ное 2009, 14:17

Здравейте колеги,преди да си ебавате електрониката,проверете резистора с трите пружинки.Много често проблема е там.Намира се над педалите(педала на газта).Поне при Е34 е там.След това барайте ножа :)

Поздрави

Мариян

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от AcOrP » 10 Ное 2009, 19:17

sod518i написа:Здравейте колеги,преди да си ебавате електрониката,проверете резистора с трите пружинки.Много често проблема е там.Намира се над педалите(педала на газта).Поне при Е34 е там.След това барайте ножа :)

Поздрави

Мариян

какъв е тоя резистор ? И каква му е идеята? Аз за пръв път чувам за такова нещо. На самият нож има резистори но те са си на него..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 12.10.2007
Местоположение: София

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от sod518i » 11 Ное 2009, 10:05

Този резистор ти управлява скоростите на самия вентилатор. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=64&fg=40 номер 2 на схемата.

Би трябвало да се намира над педала на газта.Има една букса с 3 или 4 кабела беше и по мой спомен се развива с торс Т15 или Т20 .Пробвай го първо него.Доста по тънко е откъм цена а и не си бърникаш електрониката на климата.Ако е от него де.

Поздрави,

Мариян

кандидат ентусиаст
Мнения: 105
Регистриран на: 20.02.2006
Местоположение: Пловдив
Кара: E34-M30/B35

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от BUHALA » 23 Ное 2009, 8:13

На Е34 с двузонов.
Имах само 2 и 3 степен. 1 и 4 не работеха. На кутията на парното откъм краката на пасажера открих въпросната хуйовина с трите пружинки които се явявали някакви съпротивления - не знам какви точно....... В тялото са за да се охлаждат от входящата студена струя преди радиаторчето, понеже доста загряват докато работят. Имат и термозащите - пуснах при извадена навън тая джаджа - поработи 2-3 мин и се изключи парното - явно прегря. Та въпросните пружинки (съпротивления) бяха зеленясали явно от влажния входящ въздух - почистих ги старателно - постиснах малко връзките им със жичките и всичките ми степени си дойдоха на мястото.

П.П. Стойката която трябва да се заеме при откриването на въпросната хуйовина е суперсекс. Легнал на гръб на прага с тиква завряна под таблото, фенер в устата и отверка в ръката ...... с другата ръка си пазиш задника от некой минаващ мераклия. :D
Добрите момчета обичат реда, а лошите владеем и управляваме хаоса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от Zubcho » 24 Ное 2009, 9:00

BUHALA написа:На Е34 с двузонов.
Имах само 2 и 3 степен. 1 и 4 не работеха. На кутията на парното откъм краката на пасажера открих въпросната хуйовина с трите пружинки които се явявали някакви съпротивления - не знам какви точно....... В тялото са за да се охлаждат от входящата студена струя преди радиаторчето, понеже доста загряват докато работят. Имат и термозащите - пуснах при извадена навън тая джаджа - поработи 2-3 мин и се изключи парното - явно прегря. Та въпросните пружинки (съпротивления) бяха зеленясали явно от влажния входящ въздух - почистих ги старателно - постиснах малко връзките им със жичките и всичките ми степени си дойдоха на мястото.

П.П. Стойката която трябва да се заеме при откриването на въпросната хуйовина е суперсекс. Легнал на гръб на прага с тиква завряна под таблото, фенер в устата и отверка в ръката ...... с другата ръка си пазиш задника от некой минаващ мераклия. :D


Хубаво беше да наснимаш целия процес и да влезне темата в бест оф
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E32 735 IL E36 316 и E38 740

Re: Е32 перката на парното работи само на максималната скорост

Мнение от Mini_Man » 07 Дек 2009, 5:55

Хаха мерси колега Бухала аз си спомням подобни стоики и чалъми сам прилагал на старата ми кола (ауди купе) като и закачах жилото за саединителя напрао всичката кръв от тялото ми се наблъска в главата и щях да експлодирам от кеф :banghead: :mhihi:

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook