Наказват Уилямс и Тойота

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Наказват Уилямс и Тойота

Мнение от gazzzar » 15 Юни 2004, 10:00

Пилотите на двата тима дисквалифицирани заради нередовни спирачки в Гран при на Канада

Страхотен скандал разтресе Формула 1 след Гран при на Канада в неделя. Пилотите на Уилямс и Тойота бяха дисквалифицирани заради нередовни спирачки. Така Ралф Шумахер загуби второто си място, а класирането придоби коренно различен вид. Най-доволни останаха Рубенс Баричело (Ферари) и Дженсън Бътън (БАР), които се озоваха съответно втори и трети. Кими Райконен и Дейвид Култард от Макларън се оказаха пети и шести, а германецът Тимо Глок (Джордан) взе 2 точки още при дебюта си във Ф1.
Заседанието на ФИА продължи повече от 4 часа. Комисарите решиха, че въздушните канали за охлаждане на предните спирачки не отговарят на регламента. "Жил Вилньов" е писта, която натоварва неимовернно тъкмо спирачките.
"Няма да обжалваме. Грешката е наша", обяви новият технически директор на Уилямс Сам Майкъл. Най-остро реагира Ралф Шумахер. "Разбрах, че сър Франк се е извинил, но мен какво ме грее това? Ясно е, че сме нарушили правилата и трябва да си понесем последствията. Жалко, защото мисля, че направих чудесно състезание."
От Тойота обявиха, че са възнамерявали да обжалват, но не успели да спазят необходимия срок. Според правилника контестация може да бъде подадена най-късно час след официалното оповестяване на санкцията.

източник: 7 Дни Спорт
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook