Изхвърлиха Макларън от Формула 1...?

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 7.04.2007

Изхвърлиха Макларън от Формула 1...?

Мнение от MayDay » 13 Сеп 2007, 19:34

Световният автомобилен съвет на ФИА реши да изхвърли тима на Макларън Мерцедес от Формула 1, като наказанието ще важи за този и за следващия сезон... още

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: се на жена си
Мечтае да кара: нещо с шест дросела

Мнение от mladfen » 13 Сеп 2007, 19:50

Не знам но http://www.formula1.com/news/ все още мълчи :dunno:
След повече секс се чувстваш далеч по-добре, отколкото след повече алкохол!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 7.04.2007

Мнение от MayDay » 13 Сеп 2007, 20:37

глоба и отнети точки при конструкторите :!:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 564
Регистриран на: 26.11.2005
Местоположение: София
Кара: кръгчета

Мнение от Niikoo_1 » 13 Сеп 2007, 20:41

MayDay написа:глоба и отнети точки при конструкторите :!:


Не знам ама Формула1 след 2000та година почна все повече да ме отвръщава от спорта.

Ф1 става все по-малко спорт и повече политика, от което могат да загубят само зрителите.

Дано на МцЛарен да им се размине и да мине обжалването, тяхното отстраняване ще е голям минус за спорта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 22.12.2004
Местоположение: София

Мнение от maniakov » 13 Сеп 2007, 20:55

Това стана такъв латино сериал че ме е яд да го гледам...
Защо спойлера е се огънал с 1.2348 а не с 1.2345см.
Тая година не развивай двигател, другата карай с 45 грама масло...
Макларен ми надникнал на бюрцето... ми да си се пазил бе.
Кефя се на C.A.R.T... ръчни скорости, не загряват гуми... анархия и шоу...
Малко :OT: ама... май си губя неделите със сценариста Берни...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 564
Регистриран на: 26.11.2005
Местоположение: София
Кара: кръгчета

Мнение от Niikoo_1 » 13 Сеп 2007, 21:05

maniakov написа:Малко :OT: ама... май си губя неделите със сценариста Берни...


Ей тука те подкрепям напълно, и без това е на доста години и ще е за доброто на спорта, ако се спомине :confused: щото друг начин да се махне няма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 13 Сеп 2007, 22:00

Отборът на Макларън-Мерцедес бе наказан с лишаване от точки в шампионата при конструкторите за тази година, е решението на Световния автомобилен съвет на ФИА от днес. Това почти сигурно ще направи Ферари световни шампиони при конструкторите.

Екипът на британците бе наказан и с глоба от 100 милиона долара (почти 50 милиона паунда). Пилотите на отбора Люис Хамилтън и Фернандо Алонсо обаче не са афектирани от наказанието, като ще запазят всичките си шансове за спечелването на титлата при пилотите през тази година.

За да започнат шампионата през следващия сезон, Макларън ще трябва да докажат, че не са използвали интелектуална собственост на отбора на Ферари.

При това положение Ферари, които в момента са втори в класирането и на 57 точки от третия отбор в подреждането БМВ-Заубер, 99,9% ще бъдат шампиони при конструкторите за 2007 година.

Напускайки сградата, където се проведе срещата, президентът на ФИА Макс Мозли заяви, че вече е взето решение по случая.

"Доволни сме, че истината излезе наяве", са първите думи от изявлението на Ферари.

"Световният автомобилен съвет реши да премахне всички точки на отбора на Макларън-Мерцедес в класирането при конструкторите за тази година. Наказанието остава до края на сезона. Отборът ще плати и глоба, равняваща се на 100 милиона долара", се казва в официалното писмо на ФИА към медиите.

Федерацията си спази обещанието да осигури имунитет на пилотите, които са съдействали на разследването. Поради тази причина Алонсо и Хамилтън няма да получат каквито и да е наказания.

"Световният автомобилен съвет също така ще получи пълен технически доклад за характеристиките на болида на Макларън за следващия сезон. На следващата среща на Съвета през декември тази година ще бъде решено дали да трябва да се налагат допълнителни наказания на отбора на Макларън за Сезон 2008", се завършва в обръщението.

Пълният доклад на ФИА ще бъде публикуван на 14 септември 2007 година.

Международната автомобилна асоциация няма да отнема точки на други отбори, които бяха смятани за свързани със шпионската сага.

Забранява се на представители на Макларън да излизат на церемониите след края на състезанията до края на година, независимо дали техен пилот печели или не.
Изображение

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Мнение от bmwfena » 13 Сеп 2007, 22:20

много ги заболя ве--тва е цялата истина :!: :!: :!: едно негърче ги прави на шамшали--големите играчи--ами крали ще крадат щом трябва--ферари не крадат ли а :?: :?: :?: за мен тва е вече пълна подигравка с Формулата...затова скоро време ще гледаме карт-серииите-ми те и сега са по интересни :!: :!:
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 13 Сеп 2007, 22:43

bmwfena написа:много ги заболя ве--тва е цялата истина :!: :!: :!: едно негърче ги прави на шамшали--големите играчи--ами крали ще крадат щом трябва--ферари не крадат ли а :?: :?: :?: за мен тва е вече пълна подигравка с Формулата...затова скоро време ще гледаме карт-серииите-ми те и сега са по интересни :!: :!:
Споко бе той негрото продължава с пълен актив точки.....отнемат се само за конструкторският шампионат точките на Макларън. Ма оня чифут Галфонсо Главата ще го изклати накрая черньото....

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 14 Сеп 2007, 9:01

bmwfena написа:много ги заболя ве--тва е цялата истина :!: :!: :!: едно негърче ги прави на шамшали--големите играчи--ами крали ще крадат щом трябва--ферари не крадат ли а :?: :?: :?: за мен тва е вече пълна подигравка с Формулата...затова скоро време ще гледаме карт-серииите-ми те и сега са по интересни :!: :!:


:yes:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 14 Сеп 2007, 9:48

Въпреки, че съм фен на Ferrari (заради пилето стана така), определено мога да кажа, че АКО наистина са използвали материалите (а Рон Денис до утре може да говори, че не е така - той друга позиция няма и да има), тогава сегашният McLaren Mercedes не е 100% McLaren..... така ли искате Хамилтън и ония бунак-изгърбен Галфонсио да спечелят титлата? Аз не искам.... поне не искам да е Олигофренсио, а пък Хамилтън ме кефи максимално... дори предпочитам той да стане шампион, вместо "съотборника" му или двамата кретени у ферари...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3390
Регистриран на: 15.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 328i Turbo
Мечтае да кара: BMW F10 M5

Мнение от ///Ivan » 15 Окт 2007, 19:26

ами заслужиха си го :lol:

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook