Формула 1 ще се завърне на ”Нюрбургринг Нордшлайфе”

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Формула 1 ще се завърне на ”Нюрбургринг Нордшлайфе”

Мнение от SlipKnoT » 18 Мар 2007, 3:27

Магията на Формула 1 отново ще се пренесе на митичната писта ”Нюрбургринг Нордшлайфе” в Германия за пръв път след повече от тридесет години.

Това ще стане благодарение на екипа на БМВ Заубер. Пилотът на отбора Ник Хайдфелд ще подкара болида BMW Sauber F1.07 по легендарното трасе на 28 април. Двадесет и две километровото трасе не е било използвано във Формула 1 от 1976 година, когато Ники Лауда претърпя ужасна катастрофа и обвит от пламъците на собствения си разбит автомобил едва не загуби живота си по време на Гран При на Германия.

По-късно керванът на Формула 1 се завърна на Нюрбургринг, но беше решено да се използва "Южната писта", която е доста по-кратка и безопасна. На нея именно се провежда Европейската Гран При от 1995 година.

Спортният директор на БМВ, Марио Тайсен каза по този повод: "Този ден ще бъде нашият начин да благодарим на феновете ни за постоянната им подкрепа. БМВ има дълга история на сътрудничество с ”Нюрбургринг”. Това е като втори дом за нас, сцена на множество победи и триумфи във всички сфери на моторния спорт. Обиколките с болид от Формула 1 ще бъдат връхната точка в деня, посветен на БМВ Моторспорт. Демонстрацията на Ник няма да бъде заради някакви рекорди и постижения. С този жест ние искаме да отдадем дължимото на една писта, която е неразривна част от историята на БМВ Моторспорт".

http://sportal.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Формула 1 ще се завърне на ”Нюрбургринг Нордшлайфе”

Мнение от acho.rs » 18 Мар 2007, 15:07

SlipKnoT написа:Магията на Формула 1 отново ще се пренесе на митичната писта ”Нюрбургринг Нордшлайфе” в Германия за пръв път след повече от тридесет години.

Това ще стане благодарение на екипа на БМВ Заубер. Пилотът на отбора Ник Хайдфелд ще подкара болида BMW Sauber F1.07 по легендарното трасе на 28 април. Двадесет и две километровото трасе не е било използвано във Формула 1 от 1976 година, когато Ники Лауда претърпя ужасна катастрофа и обвит от пламъците на собствения си разбит автомобил едва не загуби живота си по време на Гран При на Германия.

По-късно керванът на Формула 1 се завърна на Нюрбургринг, но беше решено да се използва "Южната писта", която е доста по-кратка и безопасна. На нея именно се провежда Европейската Гран При от 1995 година.

Спортният директор на БМВ, Марио Тайсен каза по този повод: "Този ден ще бъде нашият начин да благодарим на феновете ни за постоянната им подкрепа. БМВ има дълга история на сътрудничество с ”Нюрбургринг”. Това е като втори дом за нас, сцена на множество победи и триумфи във всички сфери на моторния спорт. Обиколките с болид от Формула 1 ще бъдат връхната точка в деня, посветен на БМВ Моторспорт. Демонстрацията на Ник няма да бъде заради някакви рекорди и постижения. С този жест ние искаме да отдадем дължимото на една писта, която е неразривна част от историята на БМВ Моторспорт".

http://sportal.bg

:yes: на тая писта се тестват почти всички автомобили и се разбират колко бързи са бързите коли...там може и да видите колко "бързи" са есели месели и тем подобни гъзарии :mhihi: единствено ензо няма защото,нали се сещате...ще се изложи като най-бързата кола в света.
общи линии супер,тъкмо ще разберем колко по-бързи са болидите в сравнение с "нашите" коли :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Формула 1 ще се завърне на ”Нюрбургринг Нордшлайфе”

Мнение от bam-bam » 18 Мар 2007, 15:27

SlipKnoT написа:Магията на Формула 1 отново ще се пренесе на митичната писта ”Нюрбургринг Нордшлайфе” в Германия за пръв път след повече от тридесет години.

Това ще стане благодарение на екипа на БМВ Заубер. Пилотът на отбора Ник Хайдфелд ще подкара болида BMW Sauber F1.07 по легендарното трасе на 28 април. Двадесет и две километровото трасе не е било използвано във Формула 1 от 1976 година, когато Ники Лауда претърпя ужасна катастрофа и обвит от пламъците на собствения си разбит автомобил едва не загуби живота си по време на Гран При на Германия.

По-късно керванът на Формула 1 се завърна на Нюрбургринг, но беше решено да се използва "Южната писта", която е доста по-кратка и безопасна. На нея именно се провежда Европейската Гран При от 1995 година.

Спортният директор на БМВ, Марио Тайсен каза по този повод: "Този ден ще бъде нашият начин да благодарим на феновете ни за постоянната им подкрепа. БМВ има дълга история на сътрудничество с ”Нюрбургринг”. Това е като втори дом за нас, сцена на множество победи и триумфи във всички сфери на моторния спорт. Обиколките с болид от Формула 1 ще бъдат връхната точка в деня, посветен на БМВ Моторспорт. Демонстрацията на Ник няма да бъде заради някакви рекорди и постижения. С този жест ние искаме да отдадем дължимото на една писта, която е неразривна част от историята на БМВ Моторспорт".

http://sportal.bg



старо старо :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 25.03.2007
Местоположение: Варна

Мнение от emok » 25 Май 2007, 22:05

Аз не съм на мнение че избора на Нордшлейф е много добър.Вие виждали ли сте я тази писта.Използват за я за тестове на всички предстоящи модели коли защото е разнообразна и има всякакви участъци. Но за Ф1 не съм сигурен защото настилката и няма нищо общо със съвременните писти. Гледал съм доста обиколки на нея от позицията на водача - мисля че е около 28км и една обиколка със съвременна кола с проф. пилот се прави за около 10-12 мин. Едва ли Ф1 надпреварата ще бъде много вълнуваща за щото пистата е много неравна и тясна и като се разбие някой докато отиде екип да м вдигне колата и да съберат отломките ще има да гледаме сума ти и време Сейфти кар.
Доста кончета в един обор.
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 25 Май 2007, 22:17

emok написа:Аз не съм на мнение че избора на Нордшлейф е много добър.Вие виждали ли сте я тази писта.Използват за я за тестове на всички предстоящи модели коли защото е разнообразна и има всякакви участъци. Но за Ф1 не съм сигурен защото настилката и няма нищо общо със съвременните писти. Гледал съм доста обиколки на нея от позицията на водача - мисля че е около 28км и една обиколка със съвременна кола с проф. пилот се прави за около 10-12 мин. Едва ли Ф1 надпреварата ще бъде много вълнуваща за щото пистата е много неравна и тясна и като се разбие някой докато отиде екип да м вдигне колата и да съберат отломките ще има да гледаме сума ти и време Сейфти кар.
пич ти не разбра ли че става въпрос само за маркетинг на БМВ :idea: :arrow: поснимали са Хайдфелд даже гледах как намалява за да го снимат по-добре и това е........ти не четеш ли :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 25.03.2007
Местоположение: Варна

Мнение от emok » 25 Май 2007, 22:21

Бе аз като прочетох заглавието ме обзе паника и прехвърлих набързо текста . Бях ужасен че ще гледаме тъпо Ф1 състезание :mhihi:
Доста кончета в един обор.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 25 Май 2007, 22:22

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook