<<< Formula 1 Сезон 2007 >>>

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

<<< Formula 1 Сезон 2007 >>>

Мнение от bam-bam » 03 Яну 2007, 1:35

<<<< The Official Formula 1 Website >>>>


Team:Mclaren Mercedes
Изображение

Drivers:
1. Fernando Alonso........2. Lewis Hamilton
ИзображениеИзображение



Team:Renault
Изображение


Drivers:
3. Giancarlo Fisichella...4.Heikki Kovalainen
ИзображениеИзображение



Team: Scuderia Ferrari
Изображение


Drivers:
5.Felipe Massa..............6.Kimi Raikkonen
ИзображениеИзображение



Team:Honda
Изображение


Drivers:
7.Jenson Button............8.Rubens Barrichello
ИзображениеИзображение



Team: BMW
Изображение


Drivers:
9.Nick Heidfeld.............10.Robert Kubica
ИзображениеИзображение



Team: Toyota
Изображение


Drivers:
11.Ralf Schumacher.....12.Jarno Trulli
ИзображениеИзображение



Team:Red Bull Racing
Изображение


Drivers:
14.David Coulthard.......15.Mark Webber
ИзображениеИзображение



Team:Williams - Toyota
Изображение


Drivers:
16.Nico Rosberg...........17.Alexander Wurz
ИзображениеИзображение



Team:Scuderia Toro Rosso
Изображение



Drivers:
18.

19.



Team:Spyker MF1
Изображение


Drivers:
20.Christijan Albers.......21.Adrian Sutil
ИзображениеИзображение



Team:Super Aguri
Изображение


Drivers:
22.Takuma Sato............23.Anthony Davidson
ИзображениеИзображение




<<<< Season 2007 Race Calendar >>>>


1.18/03/2007 Australia, Albert Park
Изображение
Изображение
Circuit Length: 5.303km
Race distance: 58 laps (307.574km)



2.08/04/2007 Malaysia, Sepang
Изображение
Изображение
Circuit Length: 5.543km
Race distance: 56 laps (310.408km)



3.15/04/2007, Bahrain Sakhir
Изображение
Изображение
Circuit Length: 5.412km
Race distance: 57 laps (308.238km)



4.13/05/2007 Spain, Barcelona
Изображение
Изображение
Circuit Length: 4.627km
Race distance: 66 laps (305.256km)



5.27/05/2007 Monaco, Monaco
Изображение
Изображение
Circuit Length: 3.340km
Race distance: 78 laps (260.520km)



6.10/06/2007 Canada, Gilles Villeneuve
Изображение
Изображение
Circuit Length: 4.361km
Race distance: 70 laps (305.270km)



7.17/06/2007 USA, Indianapolis
Изображение
Изображение
Circuit Length: 4.192km
Race distance: 73 laps (306.016km)



8.01/07/2007 France, Magny-Cours
Изображение
Изображение
Circuit Length: 4.411km
Race distance: 70 laps (308.586km)


9.08/07/2007 Great-Britain, Silverstone
Изображение
Изображение
Circuit Length: 5.141km
Race distance: 60 laps (308.355km)


10.22/07/2007 Germany, Nurburgring
Изображение
Изображение
Circuit Length: 5.148km
Race distance: 60 laps (308.863km)



11.05/08/2007 Hungary, Hungaroring
Изображение
Изображение
Circuit Length: 4.381km
Race distance: 70 laps (306.603km)



12.26/08/2007 Turkey, Otodrom
Изображение
Изображение
Circuit Length: 5.338km
Race distance: 58 laps (309.356km)


13.09/09/2007 Italy - Monza
Изображение
Circuit length: 5.793 km
Race Distance: 53 laps (309.356 km)



14.16/09/2007 Belgium, Spa-Francorchamps
Изображение
Изображение
Circuit Length: 6.973km
Race distance: 53 laps (306.720km)



15.30/09/2007 Japan, Fuji speedway
Изображение
Изображение
Circuit Length: 4.470km
Race distance: 68 laps (303.960km) ?



16.07/10/2007 China, Shanghai
Изображение
Изображение
Circuit Length: 5.451km
Race distance: 56 laps (305.066km)



17.21/10/2007 Brazil, Interlagos
Изображение
Изображение
Circuit Length: 4.309km
Race distance: 71 laps (305.909km)



<<<< Formula 1 In The Web >>>>



Formula 1 Live

1.The Official Formula 1 Website
2.Racing Live
3.Euro Sport



Formula 1 News

1.ClubF1
2.Sportal
3.F1Racing Bulgariа
4.F1racing
5.F1 Vision
6.Almost All In One
7.NewsSnow




Formula 1 Statistic


1.F1 Stats
2.F1 Facts
3.F1 Total



п.п. идеята е копирана от дата.бг само че ръчно близо около 2 часа .. понеже знам че искате източника ;) :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Мнение от Bavarishe » 03 Яну 2007, 1:43

супер тема ;)
ТДС - Турбо Див Селянин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Мнение от ДаниД » 07 Яну 2007, 3:09

Ауууу....евала за труда ;)

п.с. Ама на Nick Heidfeld шапката кърти ;)
Изображение

Любовника
Аватар
Мнения: 2210
Регистриран на: 10.10.2005
Местоположение: Пловдив <-> София
Пол: Мъж
Кара: Е30 90' 320i convertible, E61 530d

Мнение от BMW lover » 08 Яну 2007, 0:26

Постарал си се много - похвално начинание ;)

:clap: :clap: :clap:
Бъди такъв какъвто си - купи си BMW !!! ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 8.08.2005

Мнение от BMW_maniac » 08 Яну 2007, 9:10

Като видиш такав атема- подготвена чудесно- как да не те погъделичка отвътре страстта към Ф-ката 1
Благодаря- чудесна работа.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 5.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 4-цилиндрово сешоарче

Мнение от S204 » 08 Яну 2007, 20:41

Пич супер си! :) Евала за труда, незнам дали да не направим друга тема за да коментираме очаквания и така нататък...засега няма друга, така че тук ще си драсна поста.
Значи ето трезва преценка на нещата:
Фаворити тази година за спечелването на титлата са главно Ферари. Защо? Ами преминалият от миналия сезон в тима Кими Райкконен отдавна очаква своята първа титла, талантливият бразилски пилот Фелипе Маса допълва дуета. Сработил се отлично с колата, Фелипе постигна така мечтана и заслужена победа. Може би Кими няма да може да вземе максималното от колата в първите състезания, тъй като след дългите години прекарани в Макларън, финландецът трябва да се нагоди към новата техника.
Макларън-В отбора имат проблеми с издръжливостта на двигателите, мисля че тази година отново ще се проявят. Дошлият от Рено Алонсо ще трябва да свикне с новия тим. Фернандо се доказа като пилот с невероятни заложби...но ако двигателите от Щутгарт отново не издържат времето, за което са предвидени. Мика Хакинен е двукратен световен шампион, не бива да да забравяме, но макларън като тим не ми се вярва да вземат много точки, по "двигателната" причина.
Рено-Рено са най-големият губещ този сезон, изгубиха титуляра си, докато два от другите големи отбори си ги размениха. Хейки е много даровит пилот, но все пак това ще му е първи сезон във Формулата. Физико е много бърз, но досега в повечето моменти шанса не му позволява да се задържи на най-високото стъпало на почетната стълбичка за повече от едно състезание.
БМВ-Еми БМВ изграждат отбора си все още, аз смятам че е време вече да почнат да печелят. Дори и само едно спечелено състезание тази година би белязало голям прогрес, но за отбор с мащабите на БМВ, предполагам че ще са повече.

Очаквания за крайно класиране: Ферари първи при конструкторите, поради бързи, издражливи машини и сигурни пилоти.
При пилотите шанс има и Алонсо (стига проблемите с моторите да не са големи), може и Физикела да обърка сметките на всички, Хейки ще бъде борец за челните места, а Хакинен е за мен сляпо петно, просто ще бъде много интересно

Миналата година имаше статия в приложение "Ф1" към Авто Труд, озаглавена: Дует, Каре или Шестица (двама доминиращи пилоти, каре от бързи автомобили или откъсващи се в челната шестица пилоти). Тази година определено ще е КАРЕ! :)

П.П Противно на всички от вас аз съм заклет фен на Рено и много ме боли от преминаването на Алонсо точно в Макларън, поради ред причини. Определено симпатизирам и на БМВ, харесвам прогресиращите отбори, а съм сигурен, че бившия тим на Петер Заубер ще се възкачи отново на върхови позиции.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 08 Яну 2007, 22:30

S204 написа:Пич супер си! :) Евала за труда, незнам дали да не направим друга тема за да коментираме очаквания и така нататък...засега няма друга, така че тук ще си драсна поста.
Значи ето трезва преценка на нещата:
Фаворити тази година за спечелването на титлата са главно Ферари. Защо? Ами преминалият от миналия сезон в тима Кими Райкконен отдавна очаква своята първа титла, талантливият бразилски пилот Фелипе Маса допълва дуета. Сработил се отлично с колата, Фелипе постигна така мечтана и заслужена победа. Може би Кими няма да може да вземе максималното от колата в първите състезания, тъй като след дългите години прекарани в Макларън, финландецът трябва да се нагоди към новата техника.
Макларън-В отбора имат проблеми с издръжливостта на двигателите, мисля че тази година отново ще се проявят. Дошлият от Рено Алонсо ще трябва да свикне с новия тим. Фернандо се доказа като пилот с невероятни заложби...но ако двигателите от Щутгарт отново не издържат времето, за което са предвидени. Мика Хакинен е двукратен световен шампион, не бива да да забравяме, но макларън като тим не ми се вярва да вземат много точки, по "двигателната" причина.
Рено-Рено са най-големият губещ този сезон, изгубиха титуляра си, докато два от другите големи отбори си ги размениха. Хейки е много даровит пилот, но все пак това ще му е първи сезон във Формулата. Физико е много бърз, но досега в повечето моменти шанса не му позволява да се задържи на най-високото стъпало на почетната стълбичка за повече от едно състезание.
БМВ-Еми БМВ изграждат отбора си все още, аз смятам че е време вече да почнат да печелят. Дори и само едно спечелено състезание тази година би белязало голям прогрес, но за отбор с мащабите на БМВ, предполагам че ще са повече.

Очаквания за крайно класиране: Ферари първи при конструкторите, поради бързи, издражливи машини и сигурни пилоти.
При пилотите шанс има и Алонсо (стига проблемите с моторите да не са големи), може и Физикела да обърка сметките на всички, Хейки ще бъде борец за челните места, а Хакинен е за мен сляпо петно, просто ще бъде много интересно

Миналата година имаше статия в приложение "Ф1" към Авто Труд, озаглавена: Дует, Каре или Шестица (двама доминиращи пилоти, каре от бързи автомобили или откъсващи се в челната шестица пилоти). Тази година определено ще е КАРЕ! :)

П.П Противно на всички от вас аз съм заклет фен на Рено и много ме боли от преминаването на Алонсо точно в Макларън, поради ред причини. Определено симпатизирам и на БМВ, харесвам прогресиращите отбори, а съм сигурен, че бившия тим на Петер Заубер ще се възкачи отново на върхови позиции.



в този ред на мисли ето ти още малко пейстнато инфо ;)




Ферари и Райконен са фаворити за титлите във Формула 1

Босът на Мерцедес за Формула 1 Норберт Хауг отхвърли предположенията, че неговия отбор е фаворит за предстоящия сезон.

Въпреки, че сребърните стрели не спечелиха нито едно състезание през миналата година, сега се смята че те ще бъдат един от фаворитите, особено след пристигането на двукратният световен шампион Фернандо Алонсо.

"Никой не знае за момента кой ще е фаворитът. Нито шефовете, нито страничните наблюдатели", заяви Хауг в интервю пред немския сайт Спорт1.

Хауг обаче призна, че Ферари са разполагали с най-добрата кола в края на сезона, въпреки безпомощността им през 2005. Босът в Макларън припомни, че отборът му се е възродил по същия начин година по-рано и следователно може да направи същото и сега.

За разлика от Хауг обаче, букмейкърските къщи имат ясна идея за това кои са фаворитите и почти всички дават приблизително еднакви коефициенти.

Фаворит за титлата категорично е Ферари, като заместникът на Михаел Шумахер Кими Райконен е и фаворитът за титлата. Въпреки обещанията на шефовете на скудерията за равенство между пилотите, вторият пилот Фелипе Маса има три пъти по-малко шансове според букмейкърите.

Фернандо Алонсо е с почти равни шансове за титлата с Кими Райконен, въпреки че разполага с по-слаб болид според букмейкърите. Интересното е, че пълният дебютант Хейки Ковалайнен е оценен с по-високи шансове да спечели с Рено, отколкото съотборникът му ветеранът Джанкарло Фисикела, който е вече трети сезон в френския отбор.

1 Ферари 1.80

2 Макларън 3.20

3 Рено 6.00

4 Хонда 13.00

5 Тойота 19.00

6 БМВ 51.00

7 Ред Бул 67.00

8 Уилямс 81.00

9 Торо Росо 151.00

10 Спайкър 251.00

11 Супер Агури 501.00


1 Кими Райконен Ферари 2.20

2 Фернандо Алонсо Макларън 3.00

3 Фелипе Маса Ферари 5.50

4 Дженсън Бътън Хонда 12.00

5 Хейки Ковалайнен Рено 19.00

6 Джанкарло Фисикела Рено 21.00

7 Люис Хамилтън Макларън 26.00

8 Рубенс Баричело Хонда 34.00

9 Роберт Кубица БМВ 51.00

10 Ярно Трули Тойота 67.00

11 Ник Хайдфелд БМВ 67.00

12 Ралф Шумахер Тойота 67.00

13 Марк Уебър Ред Бул 81.00

14 Дейвид Култард Ред Бул 101.00

15 Нико Росберг Уилямс 101.00

16 Алекс Вурц Уилямс 151.00

17 Адриан Сутил Спайкър 501.00

18 Кристиан Алберс Спайкър 501.00

19 Антъни Дейвидсън Супер Агури 751.00

20 Токума Сато Супер Агури 1001.00



нашия човек ше мачка .. оххх още 2 месеца немога да издържам да го видя наи после в пълната му сила .. само да не земе да се троши и тая кошница на ферари :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 3.04.2003

re

Мнение от NESH » 08 Яну 2007, 23:28

Абе няма да е скучен сезона, ама всички онея дето така ревностно ги оплювахме и боготворяхме ги няма! Няма кои да напсуваш та да ти е сладка скарата с бирата, няма кои да те ядоса.... все честни и кротки момченца останаха! :mhihi: Титла за Райконен ама много трудна предвиждам, а Кубица го искам поне 10 пъти на подиума......всъщност ако в най-красивите мигове през бъдещият сезон чета "М POWER" често значи момъка си върши работата!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: re

Мнение от bam-bam » 09 Яну 2007, 0:06

NESH написа:Абе няма да е скучен сезона, ама всички онея дето така ревностно ги оплювахме и боготворяхме ги няма! Няма кои да напсуваш та да ти е сладка скарата с бирата, няма кои да те ядоса.... все честни и кротки момченца останаха! :mhihi: Титла за Райконен ама много трудна предвиждам, а Кубица го искам поне 10 пъти на подиума......всъщност ако в най-красивите мигове през бъдещият сезон чета "М POWER" често значи момъка си върши работата!



много трудна защо ?
има очаквания колата да не издържи или се съмняваш в таланта му
а за бмвтата може да не говорим нека първо да ги видим дали поне ще завършват ;)
при тях трябва някакви кардинални промени иначе това 10 подиума е в сферата на фантастиката и стар варс 10 :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 3.04.2003

re

Мнение от NESH » 09 Яну 2007, 0:11

Мисля никой не се съмнява в таланта и останалите качества на Райконен, ама до него на старта винаги ще стой един друг вече двукратен световен който 2 години без съпорта на никой се бори успешно със Шуми!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: re

Мнение от bam-bam » 09 Яну 2007, 0:22

NESH написа:Мисля никой не се съмнява в таланта и останалите качества на Райконен, ама до него на старта винаги ще стой един друг вече двукратен световен който 2 години без съпорта на никой се бори успешно със Шуми!


ами да ама с тоя ход да се премести в МкЛарен некак си май си вкара автогол освен ония за 1 зима да направят супер кола която неможе 3 години да оправят и с която Кими се бореше и пак имаше доста победи .. помисли си ако беше здрава кои щеше да е двукратен ;)
и да за да не стават спорове според мен в случая колата прецака него ... тои просто е свикнал да кара човека неможе да се влачи като останалите които са вечно претенденти за титлата и карат като бабички
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 3.04.2003

Re: re

Мнение от NESH » 09 Яну 2007, 0:28

bam-bam написа: ... тои просто е свикнал да кара човека неможе да се влачи като останалите които са вечно претенденти за титлата и карат като бабички

Яко си прав ! По това се познават тези които живеят за победата от тези дето живеят да си взимат заплатата ..... Едните коват историята а другите са статисти !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 10 Яну 2007, 23:42

Кими Райконен: Аз не съм Михаел Шумахер

Кими Райконен се зарече да продължи да си бъде същия и в новия си отбор Ферари, където премина след 5 годишен престой в Макларън-Мерцедес. Това заяви той на първата си официална пресконференция в Маранело, която се състоя вчера.

Към финландеца се сипят критики от най-различен сорт. Франк Уилямс още миналата година заяви, че Кими не взима достатъчно насериозно участието си във Формула 1 и може да пропилее таланта си. Бившият му бос Рон Денис пък каза преди месец, че Кими е твърдоглав и не слуша съветите на никого. Известна е и любовта му към чашката.

Според някои мнения, тъй като в италиянския отбор пилотите се следят под лупа, чепатия характер на финландеца може да му изиграе лоша шега, ако нещата не потръгнат добре. Райконен обаче е твърд, че няма да се промени.

"Няма да променя подхода си, досега работеше достатъчно добре", коментира той пред медиите на годишната почивка на отбора в Доломитес.

"Дори и да бях сменил стила си, това нямаше да донесе успехи в Макларън. Там проблемът не беше какво правех в личния си живот или на тренировките. Проблемите бяха в скоростта на колата или това, че изобщо не издържаше до края на състезанието".

"Не ме интересува какво говорят хората. Не съм Михаел Шумахер и в отбора не очакват да бъда. Работя по различен начин. Просто трябва да намерим най-добрия начин да работим заедно и не виждам проблем в това нещо".

"До сега беше приятно и лесно да работя с новия си отбор, много по-лесно отколкото във всеки друг отбор във Формула 1. Хората казваха, че ще ми бъде трудно, но засега е точно обратното. Мога да кажа само добри неща, очаквам да имам добри отношения и да се забавлявам".

Очакванията от Кими Райконен са огромни, предвид невероятните успехи на предшественика му Михаел Шумахер. Айсмен, както бе наречен от предишния си шеф Рон Денис, обаче не се притеснява от това.

"Не чувствам напрежение. Бях в същата ситуация, когато дойдох в Макларън. Хората ме сравняваха с предишният пилот (Мика Хакинен). Това е нормално, но аз ще си върша моята работа. Разбира се, в Италия Ферари е нещо голямо и има огромни очаквания от феновете. Но аз ще направя най-доброто, което мога. Няма да променям обаче начина си на работа
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 14 Яну 2007, 22:56

Нова година – нови правила

Както обикновено, в техническите и спортните правила ще настъпят промени през следващия сезон в най-популярната автомобилна надпревара – Формула 1.

Предлагаме ви кратка справка на промените, за които бе упоменато, че ще настъпят в света на „най-бързите мъже” за сезон 2007.

Единствен доставчик на гуми

Бриджистоун ще бъде единствения производител, който ще снабдява с гуми всички отбори от „кервана”. Официално японците ще бъдат монополисти поне до 2010 година. През 2007 г. те ще доставят на всеки тим идентични по своите спецификации и качества гуми. За всеки уикенд болидите ще разполагат с така наречените „твърд” и „мек” комплект гуми, които ще бъдат доставяни в съответствие със спортните наредби, изготвени от Бърни Екълстън и компания. Това означава, че за всеки старт от календара тимовете ще разполагат с по 14 комплекта гуми за сухо време за пилот: четири комплекта могат да бъдат използвани единствено на тренировките в петък, а останалите 10 – в събота и в самия състезателен ден.

Намаляване на тестовете

Отборите във Формула 1 се споразумяха за предварително ограничаване на тестовете още преди сезон 2008, което се прави с цел намаляването на разходите за най-бедните отбори в надпреварата. (За сравнение обаче до момента от тима на Рено са навъртели близо 50 хил. тестови километра).

Електронно ограничени двигатели

От 2007-ма година Формула 1 навлиза в нова сфера що се отнася до моторите във всеки болид. Джигателите, които ще се използват ще бъдат с ограничени обороти (на 19 хил. об./мин.), 8-цилиндрови и ще трябва да издържат по 2 състезателни уикенда, както това бе и през изминалия сезон. Основното различие през 2008-ма ще бъде употребата на V8 двигатели с ограничение на 19 хил. оборота-мин.

Използване на двигателите

Употребата на един мотор в два състезателни уикенда ще продължи и занапред, но в този случай се променя съдържанието на „състезателен уикенд”.

Ограничението за употребата на същия двигател ще влиза в сила в деня преди състезанието – събота, докато в тренировките в петък може да се ползва различен агрегат.

Промяна на формата в Гран При в петък

Формата в свободните тренировки ще бъде променен с цел тимовете да бъдат подтикнати към активно участие в петъчния ден. Двете сесии ще бъдат с удължена продължителност – по 90 мин., вместо досегашните 60. Всеки отбор ще има възможността да използва по 2 коли в сесиите, като болидите могат да бъдат управлявани както от титулярните състезатели, така и от официалния трети пилот.

Спортни нормативи

Други промени относно спортните разпоредби бяха свързани с предпоставките за поява кола за сигурност и налагане на санкции от стюардите в състезанието (те могат да налагат допълнителни санкции, независими от времевите наказания).

Технически нормативи

Съвсем обичайно, доста нововъведения ще има в надпреварата за сезон 2007 що се касае до сигурността на пилотите.

Променен и по-труден за преминаване ще бъде краш-тестът за болидите, в кокпита на автомобилите ще се намира „сателитна предупредителна система”, която ще оповестява на пилотите за наличието на евентуална опасност на трасето и нов „индикатор за сигурност”, който ще дава мигновена информация на медицинските и спасителни екипи край трасето при евентуално произшествие.



Рон Денис напуска отбора на Макларън

Шефът на Макларън Рон Денис обяви, че поетапно е решил да се раздели с отбора.

"Повечето хора смятат, че човек просто престава да работи и край. Аз не смятам да постъпя така и постепенно ще предавам пълномощията си. Не искам да напусна Формула 1 като губещ. Искам да бъде след успехи", коментира босът.

59-годишният Денис предоставя все повече права за управление на отбора в ръцете на Мартин Уитмарш, който в момента е изпълнителен директор на "сребърните стрели".

Както е известно, Денис скоро продаде 30% от акциите си на кралската фамилия на Бахрейн, които станаха собственост на компанията Мумталакат. Други 15% от Макларън са притежание на Мансур Одже, инвеститор от Саудитска Арабия и съсобственик на групата TAG.

Акционери в момента в "сребърните стрели" са Даймлер Крайслер - 40%, Мумталакат Холдинг - 30%, а Денис и Одже имат по 15%.



пастирано от дата.бг
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 15 Яну 2007, 20:57

Ферари представи новия болид

Изображение

Ферари представи новия си болид за предстоящия сезон във Формула 1 на церемония в Маранело. Това е 53-та кола на скудерията в шампионата и тя носи името Ф2007.

В дизайна има няколко различия от този на 248 Ф1, с която Ферари завърши на второ място през 2006 година. Най-съществените са в предната част на колата. Предното долното крило е повдигнато за аеродинамичен ефект, което може да се счита за рискован ход. За целта трябва да се извлече максимален ефект от работата на гумите, а както е известно от този сезон Бриджстоун ще предоставят напълно нов тип гуми.

Предното окачване също е ново и според екипа представлява голяма концептуална иновация.

Формата на страничните панели и отворите им също е променена. Това е продиктувано заради модификация на охладителната система. Отворите на радиаторите са в горната част на тялото, а входните тръби за въздух за двигателя също са променени.

Всичко това обаче е увеличило значително теглото на колата - с почти 10 кг. Както е известно теглото на болидите във Ф1 не може да пада под 600 кг заедно с пилота, но без горивото. Колкото и да е олекотен един болид, определеното от правилника тегло се постига с метална пластина на дъното на болида. По този начин се сваля центъра на тежеста.

Междуосието на Ф2007 е по-дълго от предшественика и. Скоростната кутия е със специално гладко превключване и ще спести ценно време чрез намаляване на времето за смяна на предавките. Разработката и бе започната още миналата година, но от съображения за сигурност не бе използвана тогава.



Алонсо подкара Макларън по улиците на Валенсия


Изображение

Световният шампион във Формула 1 през последните 2 години Фернандо Алонсо показа новия болид на Макларън Мерцедес. МР4-22 бе представен на официална церемония във Валенсия и утре ще бъде изпробван за първи път. Преди това испанецът, който премина в тима от Рено, направи демонстрация със старата кола на писта създадена на улиците на града, заедно с новия си съотборник Луис Хамилтън.

25-годишният пилот заяви, че целта му е да спечели 3-а поредна титла. “Много съм обнадежден и смятам, че ще бъдем много силни. Нямам търпение да се кача в колата, която изглежда наистина фантастично. Разбира се ще ми трябва време, за да свикна с новия си отбор, но смятам, че ще преживеем много щастливи моменти и основната ми задача отново ще бъде да триумфирам” заяви Алонсо.

“В Макларън се работи много професионално, когати посетих завода на тима видях, че работниците там са много ентусиазирани и това ме прави оптимист за предстоящия сезон” добави испанецът. Шампионатът се подновява на 18 март в Австралия, а единственият доставчик на гуми ще бъде Бриджстоун.

Новият болид на Макларън МР4-22 е наследник на старата кола, но с много подобрения, както в аеродинамично отношение, така и в двигателя. Очаква се по него да продължи да се работи и преди първия старт за годината да бъдат променени и подобрени още неща.

“Няма съмнение, че Фернандо е феноменален пилот, който притежава невероятен талант и съм сигурен, че ще се сработим отлично. Вярвам, че ще бъдем конкурентно способни във всичките състезания и това ще ни позволи да си поставим високи цели” каза босът на отбора Рон Денис.
Изображение

Следваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook