FIA World Touring Car Championship 2012

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 30 Мар 2012, 19:23

Колеги, пускам тази тема за феновете на WTCC. Надявам се да се съберем приличен брой такива, да коментираме сезона и да споделяме впечатления. Аз за първа година следя шампионата, и взе страшно много да ми харесва. Все още свиквам с машините, пилотите, правилата, трасетата, така че няма да съм много компетентна компания, но пък от сърце ще споделям очарованието си от красотата на мотоспорта.

Що се отнася до представянето на БМВ - има какво да се желае. Том Коронел кара много добре, но Мюлер и Хъф отправят сериозна заявка за позиции в челото, и ще ми е крайно интересно да видя ще я бъде ли тая доминация, или ще има промени в разпределението на силите. Ален Меню също ми се вижда способен. Общо взето не знам какво да очаквам, и като малко дете чакам следващите състезания. Утре започва състезателния уикенд в Испания. В 15:00ч. Eurosport2 ще предават на живо квалификацията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E21 320;E46 320d
Мечтае да кара: E36 M3 GT

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от nik420 » 30 Мар 2012, 19:33

Ех от кога чакам тая тема евала колега :bowdown: инак жалко,че изгубихме пилот като Анди Приу,но сега Том Коронел е нашият човек определено :lalala:
П.С. Липсва ми старото 320и :confused:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 31 Мар 2012, 16:23

Коронел днес даде 3-то време. Механиците му успяха да сменят полуоска само за 15 мин., като така той се присъедини към колегите си малко след старта на първата квалификационна сесия. Мюлер отново показа класа и взе пол позишън. Габриеле Таркини със Сеат Леон се нареди зад него. Ориола направи чудесно каране, и съдейки по коментара в предаването - за него 4-тото място май е добро постижение, само с 33 хилядни пред Хъф, за когото може би това 5-то място е леко разочароващо. Ще видим утре какво ще се получи, но определено Мюлер няма да се даде лесно. Надявам се за по-добро класиране на Коронел, или поне да запази тази 3-та позиция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от raddy » 31 Мар 2012, 22:25

Супер тема - най-после... определено интересни квалификации,стисках палци на Коронел и той си взе своето - доста добро представяне,според мен,утре ще е интересно. Може тук да обсъждаме и Американските Серии Льо Ман,където мачкаме наред... :bowdown: :bowdown:

П.С. интересно ми е с появата на новата 3-ка дали няма да се позавърне и заводския тим на BMW в WTCC...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 01 Апр 2012, 16:06

Мюлер си направи първата разходка :mhihi: Съвсем необезпокояван премина финала с доста комфортна преднина. Нашия човек Коронел беше на косъм да намери начин и да изпревари Таркини, но... малшанс. След отправеното му предупреждение като че ли върна газта. Но преди това беше очевидно, че Таркини бави доста от пилотите. Назад - Хъф прогресира добре, Меню след него също. Пепе Ориола (който бил само на 17 :shock: ) загуби 2 позиции, но вероятно е съвсем нормално и очаквано предвид опита му. Битката между Стефано Дасте и пилота със синьото БМВ беше доста оспорвана и интересна. Сега чакаме втория старт :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Kroki » 01 Апр 2012, 22:30

Аз най-обичам да ги гледам, когато карат на една писта в Китай - Makau.. Всеки път има брутални катастрофи заради скоростта. Ако не се лъжа, влизаше се в един завой с около 260..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 02 Апр 2012, 5:54

Чудесно второ състезание се получи вчера. Доста напечено стана сред първите 4-5 пилота. Меню уверено водеше колоната. Коронел беше под постоянно напрежение. Огромен късмет извади с това второ място, което си беше стечение на обстоятелствата според мен. Все пак показа скорост, и имаше реален шанс да се бори за първо място, но просто нямаше време. Когато подпря Меню и той излезе в чакъла за миг си помислих, че класирането ще се поразбърка, но... доста майсторско хващане на автомобила от страна на Ален, при немалка скорост. Зад тях Дасте искрено доволен от мястото си на подиума. Както видяхме и от интервюто ведната след финала - доста емоционална реч изнесе :mhihi:

Генералното класиране до момента изглежда така:

1. Yvan MULLER 88 pt.
2. Alain MENU 61 pt.
3. Tom CORONEL 58 pt.
4. Rob HUFF 57 pt.
5. Gabriele TARQUINI 44 pt.

Ален, Том и Роб събрани в рамките на 4 точки, което предвещава вероятност за доста размествания в класирането през следващите състезания, първото от които е в Мороко на 15-ти април. Първата градска писта в календара, което ще е ново за мен, така че отново с нетърпение очаквам да видя какъв екшън ще се разрази тогава :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Апр 2012, 9:36

Христос Воскресе, колеги! Да сме живи и здрави на този светъл християнски празник!

Някой вчера гледа ли квалификацията? Трябваше да е от 14:00 по Евроспорт, но тогава даваха Ауто ГП :roll: Сега гледах малко клипове в интернет и добих представа за пистата като цяло, защото за първи път ще наблюдавам състезание на нея. Вчера бях гледал конфигурацията й и ми се стори скучна, но определено не е. Трасето е доста неравно (съвсем нормално за градско трасе) и колите буквално танцуват, особено по шиканите, както се изрази и Том Коронел след последната си квалификационна обиколка. Ще стартира 3-ти, а пред него са Меню и Хъф, в посочения ред. По програма днес състезанията трябва да са съответно от 15:00 и 18:00. Дано няма изненади като вчера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E21 320;E46 320d
Мечтае да кара: E36 M3 GT

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от nik420 » 15 Апр 2012, 14:53

Kaтo цяло мисля.че се получи доста интересен първи манш на това състезание жалко обаче че при този контакт с Коронел той загуби позицията си,но въпреки това се представи достойно и завърши 8-ми.Накрая обаче стабилното каране на Меню си каза думата,очаквам втория манш :yes:
П.С.Тази кола на сигурноста която коментатора упорито нарича Форд Мустанг все ми се струва че е Шевролет Камаро :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Апр 2012, 15:03

Коментатора определено не ме кефи :mhihi: Но състезанието беше добро. И мен ме хвана яд за Коронел, но все пак успя да си върне малко позиции. Страхотно представяне на Ориола, за когото сезона май ще е много успешен. Ще видим и какво ще се реши за изпреварването на Енгстлер срещу Чилтън.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Апр 2012, 18:01

Зрелищен втори манш :mrgreen: Направо съм в еуфория. Отлично каране за пилотите на Шевролет. Направо се нахвърлиха върху Джеймс Неш. Зад тях беше уникално - Коронел, Дасте, Енгстлер водиха ожесточена борба за по-предни позиции. Нечовешко хващане на автомобила от страна на Коронел при това доста опасно поднасяне в 10та обиколка ако не се лъжа :bowdown: За миг помислих, че ще загуби позиция, а дори и че може да се удари. Дасте доста го притискаше. Адски съм щастлив, че се получи толкова интригуващо състезание, с толкова красиви изпреварвания и демонстрации на първокласни умения зад волана.

В генералното класиране Мюлер продължава да води. Назад Коронел и Хъф размениха позиции, но ще е крайно любопитно да се види какво ще стане в следващите кръгове от шампионата, първия от който е в Словакия на 29-ти април.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E21 320;E46 320d
Мечтае да кара: E36 M3 GT

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от nik420 » 15 Апр 2012, 18:33

Абсолютно съгласен страхотен втори манш БМВ-тата направо излетяха на старта :twisted: имаше страхотни изпреварвания,иначе най-много се притесних когато колата на Коронел взе да се разпада :mhihi: иначе със сигурност имаше шанс да настигне Шевролетите но Неш не се даде лесно.Но като цяло изключително интересно състезание се получи :P Сега ще чакаме следващия кръг :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Апр 2012, 14:49

Драматично развитие на първия манш на Словакия Ринг :mrgreen: Двойна победа за отбора на Лукойл Ресинг. Наистина заслужено Таркини взе победата. Премерено каране и на Дудукало. Яд ме е за Ориола, защото това щеше да е най-доброто му класиране. Момчето определено кара страхотно. Мюлер... много грозно подпря Михелиз. Норберт показа страхотно темпо, както и потенциал за качествена борба с пилотите на Лукойл, но... малшанс. Все пак завърши добре. Нашия човек Коронел не блесна с някакви по-специални изяви, но крайния резултат не е никак зле, предвид стартовата му позиция.

Вторият манш е непосредствено след първия, така че не остава много до старта от място :driving: Според мен би трябвало да е дори по-интересно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E21 320;E46 320d
Мечтае да кара: E36 M3 GT

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от nik420 » 29 Апр 2012, 16:06

Доста интересно състезание беше и изключително спортсменска постъпка от страна на Таркини след контакта му с Мюлер жалко,че той не постъпи така с/у Микелис.За жалост Коронел отново не успя да се качи на подиума но все пак 4-то място не е зле :clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Апр 2012, 16:14

Да, и на мен ми хареса много поведението на Таркини. Отново много силлно каране направи, и вероятно му трябваше още обиколка, за да излезе през Мюлер. Доволен съм и от Коронел, защото все пак прогресира. Добра победа на Хъф, и заради нея и отпадането на Меню англичанинът вече е втори в класирането. А какво мислите за пистата? На мен ми допада много, особено това спиране за трети завой.

Следващият уикенд сме на Хунгароринг. Силно се надявам състезанията да са не по-малко интересни от днешните, и дай боже по-добро класиране за Коронел.

Следваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook