малко Ф1 новинки

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 22 Ное 2005, 15:27

Аз не виждам някой да се извинява. А пък още по-малко виждам да има и за какво да се извинява. Мисля, че ти достатъчно ясно разбра за какво става дума ;)
Изображение
Изображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 24 Ное 2005, 1:15

ок бос .. както казах щом преча млъквам че още не сам станал от богопомазаните и пак ше има клъц с секирата (а лизни мазни неа да прая ;) ) .... ще си намеря други начини да трупам мнения

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 24 Ное 2005, 1:53

Никой не те задължава да пишеш ;) Или пействаш е по-модерната дума.
Изображение
Изображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 24 Ное 2005, 14:21

понеже много искаш да знаеш от къде си зимам новините и ги ПРЕВЕЖДАМ ще ти кажа ... http://f1.racing-live.com/f1/en/index.html
сега вече и сам можеш ... има си и архив но тряа да си плащаш ;)

п.с. и нали знаеш че там като са написали едно .. всеки ще го преведе по еднакъв начин а няма да го превежда по друг ;) и просто прецених че хората не знаят енглиша и за тфа не сам сложил източник кфо да гледат там само картинките ли :mhihi:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 24 Ное 2005, 14:40

Ти въобще имаш ли някакъв срам бе човек? Искаш да кажеш, че ти си го превел 1:1 с хората от българския сайт и текстовете съвпадат до най-малката запетайка, просто ей така, случайно. Молим те :mhihi: Ще взема един текст на екото да те пробвам :) Не е толкова грозно да не пишеш източника, колкото е това да си присвояваш чужд труд.
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 2.01.2003
Местоположение: Варна

Мнение от BMW fan » 24 Ное 2005, 18:56

Баси темата! Що направо не си пращате л.с.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Мнение от Bavarishe » 24 Ное 2005, 23:06

аре бой :mhihi: ;)
ТДС - Турбо Див Селянин

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 25 Ное 2005, 13:09

хахаха магаре и срам .. ти май си луднал кои в БГ има срам да си каже ако не го е срам ! бате в коя приказка живееш ... колкото до превода .. божа работа са тея запетаики сложили ги на сайта и аз ги слагам нали превеждам 1:1 .. ми там като напише МАМА .. аз как да го преведа ТАТКО ли ? за да не е еднакво с българския сайт ? после пак ше ме обвините че подавам лъжлива информация .. еи немога да ви угодя но ако искаш да лъжа си сбъркал все пак това е превод 1:1 ;)
а източника знаеш кои е ... какво искаш да пиша бам-бам.бг.нет само да има нещо отдолу ли ?

п.с. жалко за темата но както винаги става в БГ .. тръгнеш да прайш нещо добро и хубаво за хората те не го оценят и се се намери некои да го Усере ... така е и така винаги ше си остане неможе да се научим да не гледаме в паницата на другия :twisted:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 25 Ное 2005, 14:49

ТЕЗИ ТЕКСТОВЕ НЕ ГИ ПРЕВЕЖДАШ ТИ :!: Поне имай доблестта да си го кажеш пред хората. Всеки, които някога е превеждал текст от английски на български и обратно знае, че от двама различни преводача може да има разлика от земята до небето. Аз съм писал на човека, който наистина превежда новините и с интерес чакам неговия отговор. А после ще го обсъдим и тук.
Изображение
Изображение

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 25 Ное 2005, 15:39

Аа ето http://www.f1bg.com/forums/index.php?ac ... ype=topics хората даже пишат и те откъде взимат новините, а това в 99% от случаите е агенция фокус. Значи може би работиш за тях и ти им превеждаш статиите. За толкова наивни ли имаш хората? А нека тази тема ти седи като значка на срама за наглите лъжи, които написа.
Изображение
Изображение

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 25 Ное 2005, 16:36

На мен проблема ми е когато някой си присвоява най-нагло чужди новини. Когато заяви, че е превел нещо, което не е превел и когато каже, че е написал нещо, което не е написал. Ти също си пускал новини тук, но не вярвам да е с идеята да трупаш кредити на чужд гръб нали? Първото ми мнение в тази тема го погедни. Съвсем културно споменах, че е редно да се пише източника, а след това бам-бам обясни, че той сам ги превежда и пише ;) Водили сме дискусии за тези неща преди време и не мисля, че във форума трябва да се толерират подобни неща. Иначе аз личен проблем нямам. Но както каза Асен, след като ние самите гоним другите сайтове, че копират теми от нас не можем да си позволим да допускаме същото. Надявам се, че обясних добре :)
Изображение
Изображение

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 25 Ное 2005, 16:43

Така. Веднага ти пускам и конкретен пример. Това е мнението на бам-бам от една по-долна тема пак с подобно заглавие на тази.

bam-bam написа:
Интервю на Флавио Бриаторе за в. "Велт ам Зонтаг"





"Г-н Бриаторе, колко важна е световната титла за Вас?"


ФБ: На първо и най-важно място тя е важна за Рено. Компанията трябва да оправдае инвестицията си. За мен лично, титлата ще докаже, че титлите, които спечелих с Бенетон, не са случайни.





"Кой мислите, че ще спечели шампионата?"


ФБ: Ако изостанем отново и Кими печели редовно, тогава шампионатът може да стане много завързан. Но смятам, че ситуацията е превъзходна. Всичко е толкова вълнуващо и добро за Формула 1.





"След Индианаполис отборите надигнаха глас срещу Макс Мозли. Каква е вашата позиция?"


ФБ: Макс Мозли върши чудесна работа в последните години. Той е интелегигентен, способен човек с много ценни идеи. Това не означава, че всичко, което предлага е перфектно, но съм съгласен с него в най-важните аспекти.





"Какво точно означава това?"


ФБ: Зрителите са най-важните хора и ние трябва да подобрим Формула 1 - да я направим по-безопасна и по-интересна. За да постигнем това, се нуждаем от силен регулатор в лицето Мозли като президент на ФИА. Но за единност и атрактивност на шоуто се нуждаем и от Ферари.





"Но Ферари вече имат договор с ФИА и Екълстън, а не с планираните от производителите серии."


ФБ: Няма значение. Ако Ферари се убедят, че новите серии наистина работят, съм сигурен, че съмненията им ще отпаднат и те ще се присъединят.





"Как може да се случи това?"


ФБ: Всички, които участват във Формула 1 по един или друг начин трябва да се съберат на масата за преговори и да се разберат като възрастни хора - чрез диалог и то колкото може по-скоро.





"Това предложение за мир ли е?"


ФБ: Не, защото във Формула 1 няма война и няма да има. Всички знаем от какво се нуждае Формула 1 - единство, силен контрол върху всички от страна на ФИА, но също така повече пари за отборите и производителите, отколкото в момента. ФИА няма нищо общо с разпределението на парите, Бърни Екълстън има, но той разполага само с 25% от дяловете. Останалото принадлежи на банките.





"И какво решение може да намери този проблем?"


ФБ: Производителите създават нова организация заедно с ФИА и Бърни Екълстън, с която всички сключват договор начисто - при съвсем нови условия - включително и Ферари. И след това продължаваме по същия начин след 2008 година.





"Без банките, но с Екълстън и ФИА?"


ФБ: Да, защото споразумението между отборите (Конкорд) и ФОМ изтича през 2007. ФОМ е притежание на банките, а изпълнителен директор е Бърни Екълстън. Възможно е през 2008 да създадем изцяло нова състезателна серия Формула 1, която да включва отборите, Бърни Екълстън, контролирана от ФИА, но без банките.





"Това означава ли, че последните предложения на Мозли, които целят да се ограничи в голяма степен електрониката, аеродинамичното развитие и гумите, ще бъдат приети от производителите?"


ФБ: Ако съм разбрал правилно, направените предложения са основа за дискусия. Те трябва да бъдат обсъдени и одобрени до края на годината, в противен случай вече предложените от ФИА промени ще влязат в сила.





"Вашите партньори споделят ли вашето мнение? "


ФБ: Търсим компромис с ФИА и Екълстън. Приемаме тяхната позиция. Нямаме проблем нито с Бърни, нито с Макс, нито с ФИА. Просто трябва да направим сериозна реорганизация по възможно най-подходящия начин.





"Сериозна ли е заплахата на производителите за собствен шампионат?"


ФБ: Това не е съществения проблем. Най-важното е да се намери най-доброто решение за участниците във Формула 1. Само това има значение.""


__________________


Превод: bam-bam :mhihi:


Забележи какво пише отдолу. Превод: бам-бам. Виждам, че си доста запознат с формула едно и новините, за да знаеш, че този превод не е направен от бам-бам.
Изображение
Изображение

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 25 Ное 2005, 17:08

Айде стига циганий. Кой от къде какво взима не е толкова важно колкото е важно името на източника, откъдето е копирана статията (или взета и преведена) ДА СЕ ИЗПИСВА в темата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Не вярвам това да представлява чак такъв проблем :confused:

Всичко това е въпрос на колегиалност към другите форуми и сайтове.

БамБам, не ми се прави на ощипана девица. Написах ти ясно и точно, че единствения проблем е в това, че пропускаш източника а ти изкара все едно искаме да не пишеш. Не ми излизай с тези номера и вместо да се правиш на жертва, вземи пиши източника отдолу и да се приключва с този въпрос. Дори линка да съдържа само картинки - въпроса е принципен и ти много добре го разбра та не ми е ясно какво се правиш на ударен.

Иво, не издребнявай толкова. Дали е превеждал или не си е негова работа, той ще се излага ако си присвоява нечий труд, не ти! Следващия път му чети лекций на ЛС или ми кажи аз да му я прочета.

Пишете откъде сте я взели, пишете ако вие сте я превели и това е. Просто, точно и ясно.

Предишна

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook