ГП Австралия 29.03.2009г.

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 308
Регистриран на: 31.10.2005
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW f10/3.0D

Мнение от Venkata » 30 Мар 2009, 9:06

стан написа:http://www.youtube.com/watch?v=HaVzgrKYG-c
за какво говорим :mhihi: :mhihi:


Знам, че е некадърен ама чак толкова... :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 3.06.2008
Местоположение: София

Мнение от Bobbybd » 30 Мар 2009, 13:04

Това с Фетел не беше нито обикновен състезателен инцидент нито мъжка борба. Беше абслолютна помиярщина в стил а ла Шумахер от страна на дете чудо - новия Шумахер. След като вече е ясно, че е изпреварен и се вижда и от него самия и самолет можеше да се види същото не беше нужно да отваря завоя. Както междудругото биха постъпили 99% от останалите пилоти било по опитни като Барикело, Трули и Фикикела пък дори и да с обвинения, че по лесно отстъпват позициите си (което е нормално и по добре когато са по бързи от теб) така и по младите също обикновено реагират. И то пак защото така е правилното.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 30 Мар 2009, 15:14

Bobbybd написа:Това с Фетел не беше нито обикновен състезателен инцидент нито мъжка борба. Беше абслолютна помиярщина в стил а ла Шумахер от страна на дете чудо - новия Шумахер. След като вече е ясно, че е изпреварен и се вижда и от него самия и самолет можеше да се види същото не беше нужно да отваря завоя. Както междудругото биха постъпили 99% от останалите пилоти било по опитни като Барикело, Трули и Фикикела пък дори и да с обвинения, че по лесно отстъпват позициите си (което е нормално и по добре когато са по бързи от теб) така и по младите също обикновено реагират. И то пак защото така е правилното.


Човека си посипа главата с пепел, даде да се разбере, че съжалява за инцедента.
Не бива да се съди толкова тежко и да се квалифицира като помярско изпълнението му! Предимството на Кубата беше малко при тази висока скорост правилната преценка му е убягнала и е слабо вероятно да го е направил нарочно.
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 30 Мар 2009, 17:05

Фетел няма да го коментирам. Аз си гледам нашите пилоти и съм на мнение, че Кубица съм си е виновен. Личи си как страхотният му талант е много повече от опита. Дългият беше ужасно бръз и можеше да мине Фетел на 100 по-удобни места. После Бътън щеше да напълни гащите, защото по радиото не спряха да му повтарят, че се състезава с Роберт, а не с Фетел. За мен в неделя изпуснахме победата, и ака не беше дъртофелника на първия завой и така стеклото се състезание Хайдфелд щеше да е трети.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 30 Мар 2009, 20:03

Точно инцидент си е!Както каза Шумахер "Фетел неможе да се изпари".
Значи при тази скорост с която се движат и при точнно тази ситуация Фетел или трябваше да изправи завоя от вътре или да спре - и двете не са правилно решение със сигурност!Кубица беше по бърз,имаше 3 обиколки в които имаше реален шанс за победа и трябва да изпревари Фетел възможно най-бързо за да не се бави,естествено има не 100 може 1000 по удобни места да има но те ги има когато имаш 20 обиколки,а не 3 и когато ти казват че си най-бързия и че имаш шанс единственото решение за мен е СИЧКАТА ГАЗ! :mhihi: Както направи Кубата - ЕВАЛА МУ - изгубил точки - Голям прас!
Със тази скорост той даде заявка за титлата без "Спортните дифозьори" а представете си в Барса ако и БМВ излезнат със такива.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 30 Мар 2009, 23:07

Що чак в Барса , до колкото знам те вече си имат такива и чакат решението на съда само ;)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 30 Мар 2009, 23:12

Binev_OuT написа:Точно инцидент си е!Както каза Шумахер "Фетел неможе да се изпари".
Значи при тази скорост с която се движат и при точнно тази ситуация Фетел или трябваше да изправи завоя от вътре или да спре - и двете не са правилно решение със сигурност!Кубица беше по бърз,имаше 3 обиколки в които имаше реален шанс за победа и трябва да изпревари Фетел възможно най-бързо за да не се бави,естествено има не 100 може 1000 по удобни места да има но те ги има когато имаш 20 обиколки,а не 3 и когато ти казват че си най-бързия и че имаш шанс единственото решение за мен е СИЧКАТА ГАЗ! :mhihi: Както направи Кубата - ЕВАЛА МУ - изгубил точки - Голям прас!
Със тази скорост той даде заявка за титлата без "Спортните дифозьори" а представете си в Барса ако и БМВ излезнат със такива.

не ако ми те беха обявили ,че ако минат дифузиорите ше слагат и те
..дали е истина само времето ше покаже
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 3.06.2008
Местоположение: София

Мнение от Bobbybd » 31 Мар 2009, 8:36

За мен ситуациата е следната. Както дават времената по сектори и за обиколка за нас зрителите така и пилотите разполагат с тази информация, само че по рано и анализирана. Та Фетел не само че знаеше че е по бавен и не може да запази позицията си, но и беше изпреварен в режим на спиране, в следствие от по добро ускороние преди това естествено но самото излизане с половин автомобил на пред стана на спиране. Той го вижда това, и въпреки че знае че няма шанс раздаде цялата газ на излизане уж се бори за позицията и така отвори завоя и взе на абордаж Кубица. А можеше спокойно да си остане по вътре и да си продължат и двамата.

То затова и го наказаха него. Ако беше чисто нямаше.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Мнение от Сондьора » 31 Мар 2009, 9:34

Binev_OuT написа:Точно инцидент си е!Както каза Шумахер "Фетел неможе да се изпари".
Значи при тази скорост с която се движат и при точнно тази ситуация Фетел или трябваше да изправи завоя от вътре или да спре - и двете не са правилно решение със сигурност!Кубица беше по бърз,имаше 3 обиколки в които имаше реален шанс за победа и трябва да изпревари Фетел възможно най-бързо за да не се бави,естествено има не 100 може 1000 по удобни места да има но те ги има когато имаш 20 обиколки,а не 3 и когато ти казват че си най-бързия и че имаш шанс единственото решение за мен е СИЧКАТА ГАЗ! :mhihi: Както направи Кубата - ЕВАЛА МУ - изгубил точки - Голям прас!
Със тази скорост той даде заявка за титлата без "Спортните дифозьори" а представете си в Барса ако и БМВ излезнат със такива.

A и той не ползва тва лай*о керс....


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 31 Мар 2009, 15:16

пукнах се от яд!!! не мога да кажа ,че беше нарочно от страна на фетел ,но си беше гадно де...!! всеки се бори за позиция. проблема е ,че и двамата не отстъпиха,а имаше шанс да гони бътън и да го изпоти. чакаме следващото състезание-дано пак колата върви добре.....

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 01 Апр 2009, 17:39

Англичаните явно са си нагли арогантни копелета по рождение.
След като Хамилтън ми късаше нервите целия минал сезон с тъпите си изказвания, сега Бътън реши и той да се направи на векик... :confused:

След Гран при на Австралия босът на БМВ-Заубер д-р Марио Тайсен заяви, че точно Фетел е отнел победата на пилота на баварците Роберт Кубица. Двамата се сблъскаха три обиколки преди финала, докато се бориха за втората позиция. Пилотът на БраунGP Дженсън Бътън не е на същото мнение.

"Това е интересно. Не вярвам, че Кубица имаше някаква идея относно това, колко бързо можех да карам в Мелбърн", заяви скромно Бътън.

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 01 Апр 2009, 17:45

!!Asen_X написа:Англичаните явно са си нагли арогантни копелета по рождение.
След като Хамилтън ми късаше нервите целия минал сезон с тъпите си изказвания, сега Бътън реши и той да се направи на векик... :confused:

След Гран при на Австралия босът на БМВ-Заубер д-р Марио Тайсен заяви, че точно Фетел е отнел победата на пилота на баварците Роберт Кубица. Двамата се сблъскаха три обиколки преди финала, докато се бориха за втората позиция. Пилотът на БраунGP Дженсън Бътън не е на същото мнение.

"Това е интересно. Не вярвам, че Кубица имаше някаква идея относно това, колко бързо можех да карам в Мел
бърн", заяви скромно Бътън.


споко още два три кръга и всичко ще си дойде на мястото !!!

п.п.Всеки заслужава 15минутки слава !!!Ама и те изтичат !!!
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 01 Апр 2009, 17:48

00Cool написа:споко още два три кръга и всичко ще си дойде на мястото !!!

п.п.Всеки заслужава 15минутки слава !!!Ама и те изтичат !!!


Не се знае. Ако прословутите дифузьори бъдат оставени, целия сезон ще отиде подяволите. Не става просто са си направиш същия и да го сложиш, защото това означава промени в огромна част от конструкцията на колата и т.н.
Стискаме палци ФИА да ги забрани.

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 01 Апр 2009, 18:10

След като са казали ,че ако ФИА преме дифузиорите ще сложат и те
логично би било да са ги изчислявали и за техния си болид ,най
малкото са по на врътре от нас в тази насока .Да видим какво ще
каже ФИА .
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Мнение от eraziel » 01 Апр 2009, 18:39

Aз пък не стискам палци да ги забранят !?
In Ban We Trust!

ПредишнаСледваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook