Съвет за първоначално обслужване

6-та серия ('04+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Съвет за първоначално обслужване

Мнение от Maverick_VS » 26 Юли 2014, 12:24

Колеги, вече и аз съм горд собственик на Е63 '08 650i, с ръчни скорости :twisted: - колата я регистрирах преди два дни и направо не мога да си намеря място от кеф все още :lol: . Но след първоначалната еуфория дойде време да питам за съвет за основните неща:

1. Какво масло и от къде - гледам за този двигател се препоръчва Castrol Edge 0W30, но се чудя за БГ дали не е по-добре 0W40 или 5W40. Другото, което гледах аз е Motul 300v, но поне в сайта на проспийд няма 0w40 от това масло и се чудя дали ще е проблем, ако взема 5W40. От къде да взема качествено масло, не искам да минавам "тънко" точно с ослужването ?

2. Филтри /маслен, въздушен, за купето/ от къде поръчвате и какви пари са ? В крайна сметка ще отида до Камор или Дару, ако няма друг вариант - отново ще повторя, че искам да ѝ взема само качествени неща ;).

3. Сервиз някой да ми препоръчате в София, който е надежден малко или много :mhihi: , и няма да се учи на 6-та серия :mhihi: .

4. Всякакви други препоръки приемам, кои неща трябва да проверя и сменя първоначално ;).

Благодаря ви предварително и ще пусна снмики тия дни...щом я измия хубаво :mhihi: . Все още не мога да повярваааам хахаха :mhihi: :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвет за първоначално обслужване

Мнение от streetracing12 » 26 Юли 2014, 13:39

Има колеги от форума който имат хубави филтри,масла качествени на добри цени.Цените са според марката препоръчвам ти МАНН.
За сервиз може да прочетеш тази тема viewtopic.php?f=63&t=300742&hilit=DSC+PERFORMANCE+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7+DSC+Performance

Също така не е лошо да направиш една диагностика да видиш за евентуални проблеми.

Честита бима и безаварийно каране :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Съвет за първоначално обслужване

Мнение от Maverick_VS » 27 Юли 2014, 22:09

Благодаря, колега ;)! 160 прегледа и само едно мнение - не очаквах такава срамежливост хех :roll: :mhihi:

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Съвет за първоначално обслужване

Мнение от Митко Стоянов » 02 Авг 2014, 8:29

Маслото по-добре да е 0w-40, Mobil или Castrol, като аз лично клоня към Mobil. Филтрите са без значение каква марка ще са, стига да са на квалитетен производител. При желание може да смениш превантивно свещи, антифриз, проверка на пистовите ремъци, проверка на водната помпа за шумове...Ако парата не е кът, сменяй всичко накуп и после само ще караш и няма да се притесняваш за нищо. Ако не се лъжа цената за всичко ОЕМ (ролки, обтегач, ремъци, водна помпа и термостат, без свещите) беше под 1000лв.

п.п Честито за машината, със здраве да си я караш и да създава у теб само положителни емоции
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Назад към E63/E64/F12/F13

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook