Проблем с БМВ 630

6-та серия ('04+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.06.2012
Пол: Мъж

Проблем с БМВ 630

Мнение от cc11ccv » 24 Юни 2012, 15:41

Преди два дена станах собственик на 630i бях изминал в Германия с него около 3000 км. през това време два пъти в изписвало жълтата лампа с чешмата индикираща за намаляване на маслото в двигателя..но не съм обърнал внимание днес пак я ползвах 1-2 часа , всичко си беше наред с изключение на няколко странни звука през деня които си мислех че не са от моята кола....та...после пак ми потрябва цъкам старт ...и ми изписва , че трябва да долея около литър масло защото е намаляло..порових се из форуми в някой случаи проблема в самия датчик който отчита количеството в двигателя при други както и в моя установих че няма масло в двигателя..искрено се надявам нищо да му няма и утре само като му долея всичко да си дойде на мястото.Независимо от странните звуци аз карах колата докъто сам не я изключих ...мисля , че ако нещо по механиката е заминало нямаше да съм в движение същия ден.И в крайна сметка разбрах как да ъпдейтна от iDrive датчика за маслото но явно нещо не правя както трябва защото ми излиза жълтата икона с двигателя и жълт удивителен знак..(приложил съм снимка) съответно двигателя не пали.Някой ако е по-наясно нека сподели.Благодаря.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Проблем с БМВ 630

Мнение от kronos » 29 Юни 2012, 23:09

По принцип този двигател си харчи много масло и е трябвало да долееш още първия път като ти е светнала лампата. Дано да няма лоши последици от многото км. които си карал без масло. Вероятно имаш към 4л. масло в момента и те съветвам веднага да и долееш поне два литра. Нивото не се отчита веднага, а след 15км.

Назад към E63/E64/F12/F13

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook