Проблем скоростна кутия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Проблем скоростна кутия

Мнение от sannikolaus » 28 Фев 2022, 11:11

Здравейте. Колата е Е61 LCI, 3000куб., 272 к.с. (двигател N53), със автоматични скорости с джойстик. В петък карах колата. Нямаше никакви проблеми. Вечерта се прибирах, паркирах я пред блока. В събота сутрин се каявам в нея, паля я и в момента, в който реших да включа на директна излезе символа и сигнализацията за грешка в скоростната кутия. Многократно палене и гасене, сваляне на акумулатор и не се оправя. Проочетх я с DELPHI и ми излиза грешка 4e85 и още две, на които не им помня кода, но едната беше за лошо качество на маслото, а втората също беше нещо с маслото свързано. Интересно ми е как през нощта, без да е карана, сама се чупи. Ще дърпам колата в сервиз. Ясно е. Дали ще се оправи само със смяна на масло? Ако някой се е сблъсквал с този проблем, моля да помогне! :help:
Последна промяна sannikolaus на 28 Фев 2022, 19:46, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем скоростна кутия

Мнение от zvetiko » 28 Фев 2022, 11:30

Идва един момент и нещо се чупи, не е екзотика... При източването на маслото- малко в едно бурканче и се разглежда, по състоянието му може да се направят някакви предположения. По принцип е рядкост проблемна кутия да се оправи със смяна на маслото- в повечето случаи се прави една безсмислена смяна със съответните разходи.
Най-добрият вариант е да имаш ниско ниво на маслото- евентуално да се долее и да се види дали кутията ще се оправи, така ще направиш минимални разходи за един литър масло. Ако всичко е наред вече може да го смениш както се прави по процедура.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Проблем скоростна кутия

Мнение от sannikolaus » 28 Фев 2022, 19:53

Днес закарах колата в сервиз, който се занимава само с автоматични скоростни кутии и раздатки. Майсторът направи диагностика и каза, че проблемите може да са два, защото дава тази грешка за силеноида. Единият вариант бил самият соленоид да е проблемен (прецакан) или мишки да са хапнали кабелчета по инсталацията, защото се оказа, че има и други грешки, които не се трият. Ще провери всичко, по цялата инсталация. Каза, че ще провери колко масло има и ще го смени при нужда. Ако и с това не се оправи, ще смени соленоида. Чакам когато я оправи да се обади. Ако желаете, мога да пиша какво е било точно и какво е направил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Проблем скоростна кутия

Мнение от mi6obmw » 01 Мар 2022, 11:03

Разбира се, пиши какво е било.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Проблем скоростна кутия

Мнение от sannikolaus » 02 Мар 2022, 0:28

Днес майсторът ми се обади да ида да си взема колата. Оказа се, че е бил умрял един соленоид. Диагностика + смяна на соленоид + смяна на 7 литра масло АTF2 + смяна на филтър скоростна кутия + труд = 750 лева. Скоростите работят перфектно. По-добре от преди. Превключват някак по-плавно или аз си въобразявам! :)
Дано съм бил полезен.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook