Проблем със скоростна кутия Bmw e60 525d LCI

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.09.2021

Проблем със скоростна кутия Bmw e60 525d LCI

Мнение от Mladen_92 » 11 Фев 2022, 17:51

Здравейте банда, колата е бмв 525d 197hp feislift, имам следния проблем, който много ме тревожи последно време. От скоро забелязах, че при смяната на предавки особено от 2ра към 3та скорост най-вече на баир се усеща самото превключване на скоростите - тип еднократно приплъзване или придърпване по-скоро, иначе оборотите са ок, не играят. Маслото, картера и филтъра са сменени в МОПАРТ преди 10 хил км някъде. Някой има ли идея от какво може да е ? Благодаря предварително ! :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Проблем със скоростна кутия Bmw e60 525d LCI

Мнение от datchko » 18 Фев 2022, 12:29

Mladen_92 написа:Здравейте банда, колата е бмв 525d 197hp feislift, имам следния проблем, който много ме тревожи последно време. От скоро забелязах, че при смяната на предавки особено от 2ра към 3та скорост най-вече на баир се усеща самото превключване на скоростите - тип еднократно приплъзване или придърпване по-скоро, иначе оборотите са ок, не играят. Маслото, картера и филтъра са сменени в МОПАРТ преди 10 хил км някъде. Някой има ли идея от какво може да е ? Благодаря предварително ! :bowdown:

Варианти много - като почнеш от недостатъчно масло, минеш през тампони на двигател + диференциал, уплътненията на мехатроника, та стигнеш до торк.
Маслото може да го провериш като е загряло на около 40° и отвориш пробката за пълнене, ако сълзи е ок, ако не, трябва да се долее, ако тече на струя, му е много.
Предполагам, че си за смяна на уплътненията, но е трябвало да се сменят преди смяна на маслото, за да избегнеш повторен разход на масло и филтър.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook