Ремонт на глава е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 30.03.2020
Пол: Мъж

Ремонт на глава е60

Мнение от popov_krasi » 30 Мар 2020, 12:15

Здравейте колеги,някой може ли да ми каже колко пари ще ми струва ремонта на колата ми, а тя е БМВ е60 525xi 2006г.
Ремонта вклюява следното: смяна на маслена верига, смяна на ангренажна верига, и ревизиране на главта (главата аз съм си я карал за щлайфане)нали ревезирането на главата вклюява смяна на гумичките на клапаните и техното напасване, смяна на гарнитура.
Частите за ремонта аз съм си ги купил.
Някой може ли да ми каже колко пари за труд е нормално да ми вземат майсторите.
Благодаря ви предварително :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Ремонт на глава е60

Мнение от kikko » 30 Мар 2020, 18:46

Колега,едва ли някой може да ти каже. В представителство, сервиз на познат, гаражен сервиз и т.н.-зависи къде ще я караш. Най-добре звънни или пиши мейл на две три места и помоли да ти направят оферта. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Ремонт на глава е60

Мнение от turbonetic » 30 Мар 2020, 18:48

popov_krasi написа:Здравейте колеги,някой може ли да ми каже колко пари ще ми струва ремонта на колата ми, а тя е БМВ е60 525xi 2006г.
Ремонта вклюява следното: смяна на маслена верига, смяна на ангренажна верига, и ревизиране на главта (главата аз съм си я карал за щлайфане)нали ревезирането на главата вклюява смяна на гумичките на клапаните и техното напасване, смяна на гарнитура.
Частите за ремонта аз съм си ги купил.
Някой може ли да ми каже колко пари за труд е нормално да ми вземат майсторите.
Благодаря ви предварително :clap:


На първо време намери Читав майстор,които ще ти свърши перфектно работата! Понеже заради калпава майстор ,които уж ми беше много добър приятел ,в момента заради него правя главата за втори път...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Ремонт на глава е60

Мнение от Hip-hopotam » 31 Мар 2020, 19:39

Смяна на маслена верига? Да предположим че е веригата на маслената помпа. Това означава доста работа, веригата на помпата е 30на лева но достигането до нея е.....разглобяване на носачи, полуоски, мост, картер....
Ревизия на глава не е само шлаиф, гумички и напасване.На 14 годишен мотор евентуално каран на газ ме съмнява да мине само с това.
При положение че си носиш всички части сто процента частите ти са половината от необходимите и ще трябва да се поръчват още неща които нито ти нито магазинера ти сте се сетили.Това е досадно за майстора и загуба на време за същия и ще рефлектира върху ценообразуването и т.н.
Няма кой да ти каже цена за това. Да са дискове и накладки да ти кажат фиксирана.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 30.03.2020
Пол: Мъж

Re: Ремонт на глава е60

Мнение от popov_krasi » 06 Апр 2020, 23:01

Hip-hopotam написа:Смяна на маслена верига? Да предположим че е веригата на маслената помпа. Това означава доста работа, веригата на помпата е 30на лева но достигането до нея е.....разглобяване на носачи, полуоски, мост, картер....
Ревизия на глава не е само шлаиф, гумички и напасване.На 14 годишен мотор евентуално каран на газ ме съмнява да мине само с това.
При положение че си носиш всички части сто процента частите ти са половината от необходимите и ще трябва да се поръчват още неща които нито ти нито магазинера ти сте се сетили.Това е досадно за майстора и загуба на време за същия и ще рефлектира върху ценообразуването и т.н.
Няма кой да ти каже цена за това. Да са дискове и накладки да ти кажат фиксирана.

Колега.Купил съм верига на маслената помпа, гарнитура на картре, тампон на двигател, тампони на амотрсиорите, семеринга на колянов вал, ангренажна верига, гарнитура на главата, гарнитура на капака, гумички на клапаните, гарнитура на капака, гарнитури на изпускателните и изпускателните колектоти,болтове на главта, болтове на капака и т.н., каквото ми е казал майстора. Искам да знам колко ще ми вземе майстора за работа да не ме изпомпа в цената.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Ремонт на глава е60

Мнение от vld » 08 Апр 2020, 13:32

popov_krasi написа:
Hip-hopotam написа:Смяна на маслена верига? Да предположим че е веригата на маслената помпа. Това означава доста работа, веригата на помпата е 30на лева но достигането до нея е.....разглобяване на носачи, полуоски, мост, картер....
Ревизия на глава не е само шлаиф, гумички и напасване.На 14 годишен мотор евентуално каран на газ ме съмнява да мине само с това.
При положение че си носиш всички части сто процента частите ти са половината от необходимите и ще трябва да се поръчват още неща които нито ти нито магазинера ти сте се сетили.Това е досадно за майстора и загуба на време за същия и ще рефлектира върху ценообразуването и т.н.
Няма кой да ти каже цена за това. Да са дискове и накладки да ти кажат фиксирана.

Колега.Купил съм верига на маслената помпа, гарнитура на картре, тампон на двигател, тампони на амотрсиорите, семеринга на колянов вал, ангренажна верига, гарнитура на главата, гарнитура на капака, гумички на клапаните, гарнитура на капака, гарнитури на изпускателните и изпускателните колектоти,болтове на главта, болтове на капака и т.н., каквото ми е казал майстора. Искам да знам колко ще ми вземе майстора за работа да не ме изпомпа в цената.

1000лв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Ремонт на глава е60

Мнение от Hip-hopotam » 08 Апр 2020, 21:33

1000+

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 18.08.2013
Пол: Мъж

Re: Ремонт на глава е60

Мнение от pecata90 » 27 Юли 2020, 21:54

Сам за три дни без подемници се сваля М54В22, още ден за почистване, четири дни за обратната процедура с внимателно поетапно сглобяване и стягане с предписаната сила. Горе долу седмица го сложи за един човек по 12 часов ден. Не знам колко вървят навиците на майсторите, но предполагам сапоне по 60-70лв за 8 часа. Според мен едва ли под 1000 ще се намери.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook