Задна стъклочистачка Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 17 Мар 2020, 7:06

Здравейте,колеги имам проблем със задната стъклочистачка на моята кола от известно време/случи се изведнъж/.Спря интервала ляво-дясно-почивка и отново ляво-дясно и т.н. Като пусна стъклочистачката работи непрекъснато около може би десетина секунди и спира където си иска.Спирам я и я пускам и отново същото и в един момент спира и повече не тръгва.....все едно че примерно е изгорял предпазителя.....тръгва единствено след като изгася двигателя и го стартирам наново или след като мине известно време ! Някой имал ли е такъв проблем ? Много е неприятно когато пътуваш в дъжда.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от valeto » 23 Мар 2020, 8:07

Колега проблема в задната чистачка на е61 е в остта и. С времето влизат боклуци,вода и клеясва. Трябва разглобяване,почистване на остта с финна шкурка,смазване и сменяване на О-пръстена който най вероятно е сдал багажа. Махаш гайката която държи рамото и го сваляш,след това ще видиш зегерка ,под нея шайба и под нея въпросния гумен пръстен.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 24 Мар 2020, 7:01

Колега...загуби се интервала...Рамото съм го свалял преди две години тъй ми отказа бутона за задното стъкло/който така и не можах да сменя, че изглежда като заварен за оста/ и съм смазвал въпросният възел...така че не те разбирам какво отношение има О-пръстена в случая !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от valeto » 28 Апр 2020, 6:15

Преди време имах проблем и аз,затова реших че е сходен. Тръгваше и спираше когато и където си поиска,реших да разглобя и видях че трудно се движи остта,затова почистих и всичко си дойде на място. Относно бутона за отварянето и с него брах ядове,и моят беше като заварен и се наложи да го режа с дремел,разцепих го внимателно и го махнах.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 30 Апр 2020, 5:53

А само да попитам бутонът работеше ли въобще ? Защото моят работи,но когато потегля стъклото се отваря и заедно с това се вдига и щората на багажника.И в случая се принуждавам да извадя буксата на бутона ,че да е заключено стъклото.....някъде ако се не лъжа бях чел,че когато бутонът дава на късо се случва така......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от Malik » 04 Май 2020, 9:38

plampi написа:А само да попитам бутонът работеше ли въобще ? Защото моят работи,но когато потегля стъклото се отваря и заедно с това се вдига и щората на багажника.И в случая се принуждавам да извадя буксата на бутона ,че да е заключено стъклото.....някъде ако се не лъжа бях чел,че когато бутонът дава на късо се случва така......


В случая проблема може да бъде на две места.

Едното е снопа кабели в дясната панта на багажника. Може да имаш оголен кабел, който дава на късо и бъзика бутона.

Другия вариант е самия бутон да се е предал. В бутона има малък микросуич, който с времето дефектира заради водата, която влиза в него през слабото уплътнение.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 04 Май 2020, 17:46

Съгласен съм с теб но ако е дефектирало самото копче то нямаше да работи въобще,а то работи без отказ като го включа.Явно наистина ще трябва да отварям снопа в пантата......но по интересно е защо задната чистачка започна да работи неадекватно......отведнъж.... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 04 Май 2020, 17:51

А забравих да благодаря за съвета все пак,радвам се на такива отзивчиви колеги като вас готови да помогнат винаги с каквото могат ! :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от Malik » 05 Май 2020, 9:59

Понякога копчето не спира да работи изцяло, а просто "работи" по начина, който си описал по-горе.

Провери си кабелите, но честно казано се съмнявам да избегнеш смяната на бутона.

Слабо място е и е въпрос на време да се развали.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 06 Май 2020, 8:07

Добре като се оправи времето и остане малко свободно време ще разглобя да проверя кабелите,най вероятно ще има проблеми с някои от тях. :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от valeto » 09 Май 2020, 5:34

При всички положения е хубаво да се сменят кабелите с нови,въпрос на време е да започнат ядовете там ако все още не са. Има хубави кабели вече по фирмите с авточасти,някога бяха само с поръчка от чужбина и по 250 лв. Последно купувах за един приятел -80 лв от БГ.
Относно бутона,преди месец го сменях,взех го за 115 лв от колегата laviatan. Има клип в тубата как се оправя ако започне да прави номера,тоест ту работи-ту не. Но при мен беше за смяна.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 09 Май 2020, 8:16

За целия кабелен сноп ли става въпрос ? Защо не мог да видя изображението което си приложил не се отваря....

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от vld » 09 Май 2020, 8:52

plampi написа:А само да попитам бутонът работеше ли въобще ? Защото моят работи,но когато потегля стъклото се отваря и заедно с това се вдига и щората на багажника.И в случая се принуждавам да извадя буксата на бутона ,че да е заключено стъклото.....някъде ако се не лъжа бях чел,че когато бутонът дава на късо се случва така......

Бутона е повреден на 100% поръчай си нов от БМВ да не се занимаваш повече с него.
Бутона е слабо място на комбитата с отварящо се стъкло, еднакъв е на е91/е61/е46/е39.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.07.2015
Пол: Мъж

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от plampi » 09 Май 2020, 19:23

На лявата панта има два и на дясната панта има два снопа с кабели.....нали така ... да ги номерираме 1,2,3,4 от ляво надясно та КОЛЕГИ някой знае ли в кой сноп за какво има кабели ? В случая имам грешка за лява изгоряла крушка на рег. номер/а не е/,буто на стъкло и задна чистака която работи малко и спира....Ако някой има такава информация МОЛЯ да ми помогне.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Задна стъклочистачка Е61

Мнение от vld » 11 Май 2020, 13:31

Крушките ги записва като грешка понякога точно преди да изгорят, просто защото се променя съпростивлението което дават.
Иначв в пантата на стъклото оляво е масата на нагревателя и кабела за антенния модул, както и маркуча за теността за пръскалката, от дясно са за чистачката както и плюса на нагревателя и още няколко за антеннич модул. В дясната панта на багажника са за всички останали неща, тоест стопове, крушки за номера и тн.
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook