Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа-ОПРАВЕНО

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа-ОПРАВЕНО

Мнение от Vasko » 07 Фев 2020, 0:15

Здравейте, колеги,
Проблема е следния .
Преди известно време сменях акумулатор - преди няколко месеца.
Когато застуди първия път ноември една сутрин не запали -автомобила се кара всеки ден .Не е като да не се кара.. За две години и половина му врътнах около 130 000 км :)
Акумулатора го върнах и ми дадоха оборотен ... Беше ВАРТА , сега ми дадоха Бош..
Изкарах някак си досега -няма проблем,защото автомобила се кара всеки ден и не като да не минава км. За месец въртя около 2000 - 3000 км и то до Гърция, Турция.
От известно време сутрин когато паднаха пак температурите през януари като запаля сутрин взе да ми светка подемника и да изписва ''слаб акумулатор '' и като покарам 10-15 минути и зареди след това през деня е оки.
Ако оставя автомобила няколко часа, явно не заспиват системите и пак по същия начин като запаля - светка ''слаб акумулатор''
Ходих на сервиз -гледаха автмобила и казаха, че има проблем с акумулатора . Върнах този акумулатор понеже е гаранционен и взех друг ...
ДА, ама не .
Пак ходих на сервиз - после ровиха в GPS-а , сменяха батерията ли какво правиха и казаха,че всичко трябва да е оки ..
Да, ама вчера падна сняг, карах извънградско с консуматори много , времето беше гадно,нагреватели, чистачки, музики , парно .. Днес като застуди пак - сутринта отивам на работа, паркирам и вечерта качвам се въртя - и .......няма никой вкъщи. Дадоха ми ток, запалих -автомат съм - 530 д .
Дайте предложения какво да правя и в кой сервиз да ходя за да хванат откъде ми гълта тока и смъква нов акумулатор за няколко часа....
Някакви предположения ..
Аз си мисля,че нещо са ровили в GPS-a и не са направили както трябва нещата и някой модул не заспива ...
Иначе като загасне автомобила след 5-10 минути се чува някакво затваряне на клапи някъде и после всичко си е тихо ....
Дайте предложения за гр. Пловдив за сервизи или хора, които разбират.
Също така ми трябва човек за да ми upgrade навигацията .
ПОЗДРАВИ !
Последна промяна Vasko на 07 Фев 2020, 14:02, променена общо 1 път
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа

Мнение от pivanov » 07 Фев 2020, 2:14

Виж таралежа, той обича да прави такива номера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 392
Регистриран на: 14.12.2006
Местоположение: Благоевград

Re: Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа

Мнение от g-powerr » 07 Фев 2020, 6:54

Също замерете как зарежда алтернатора и на диагностика проверка на IBS (Intelligent battery sensor).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа

Мнение от mfandakov » 07 Фев 2020, 8:03

Сурен сервиз на рогошко шосе.Пробвай там. :yes:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа

Мнение от predel » 07 Фев 2020, 13:59

Най-лесно: след като заключиш изчакай тези 15 минути и някакви секунди и виж дали е угаснал индикатора за автоматичните скорости /ако не си с "джойстик"/. Ако угасва, значи колата "заспива".... то и ако не правиш нищо, и без заключване пак заспива... даже на отворен багажник и може да мериш ампераж за утечки...
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа-ОПРАВЕ

Мнение от Vasko » 07 Фев 2020, 14:12

Vasko написа:Здравейте, колеги,
Проблема е следния .
Преди известно време сменях акумулатор - преди няколко месеца.
Когато застуди първия път ноември една сутрин не запали -автомобила се кара всеки ден .Не е като да не се кара.. За две години и половина му врътнах около 130 000 км :)
Акумулатора го върнах и ми дадоха оборотен ... Беше ВАРТА , сега ми дадоха Бош..
Изкарах някак си досега -няма проблем,защото автомобила се кара всеки ден и не като да не минава км. За месец въртя около 2000 - 3000 км и то до Гърция, Турция.
От известно време сутрин когато паднаха пак температурите през януари като запаля сутрин взе да ми светка подемника и да изписва ''слаб акумулатор '' и като покарам 10-15 минути и зареди след това през деня е оки.
Ако оставя автомобила няколко часа, явно не заспиват системите и пак по същия начин като запаля - светка ''слаб акумулатор''
Ходих на сервиз -гледаха автмобила и казаха, че има проблем с акумулатора . Върнах този акумулатор понеже е гаранционен и взех друг ...
ДА, ама не .
Пак ходих на сервиз - после ровиха в GPS-а , сменяха батерията ли какво правиха и казаха,че всичко трябва да е оки ..
Да, ама вчера падна сняг, карах извънградско с консуматори много , времето беше гадно,нагреватели, чистачки, музики , парно .. Днес като застуди пак - сутринта отивам на работа, паркирам и вечерта качвам се въртя - и .......няма никой вкъщи. Дадоха ми ток, запалих -автомат съм - 530 д .
Дайте предложения какво да правя и в кой сервиз да ходя за да хванат откъде ми гълта тока и смъква нов акумулатор за няколко часа....
Някакви предположения ..
Аз си мисля,че нещо са ровили в GPS-a и не са направили както трябва нещата и някой модул не заспива ...
Иначе като загасне автомобила след 5-10 минути се чува някакво затваряне на клапи някъде и после всичко си е тихо ....
Дайте предложения за гр. Пловдив за сервизи или хора, които разбират.
Също така ми трябва човек за да ми upgrade навигацията .
ПОЗДРАВИ !



И така, колеги, има развитие по казуса !
Няма да повярвате какво се оказа и то го открихме съвсем случайно !
Проверяваме изводите на минусовия кабел - към клемата хванат здраво, обаче към купето - още го пипаме и кабела ни остана в ръката и гайката падна - развила се гайката - хем колко е голяма резбата там и от тръскането и дупките -представяте ли си ?
Сега се замислете окачването на автомобила на какви натоварвания е подложено по нашите пътища изпъстрени с дупки ,А ИНАЧЕ ПЛАЩАМЕ ДАНЪЦИ?
Това , толкова голяма резба и тази гайка е толкова масивна и да се развие от тръскането и дупките ...НЯМАМ ДУМИ !

После мерихме в покой - 0.06 излезе на включена аларма ... Автомобила заспа на 45 -тата минута ...
Мисля, че е добре? Вътре не излиза ''слаб акумулатор'' или да се шашка системата и да излизат някакви светещи лампички и т.н.
Искам да благодаря на всички колеги,които писаха на лично ! Едно огромно БЛАГОДАРЯ и споделям за всички останали за да знаят и имат едно на ум ,че понякога една разхлабена гайка на кабела на масата към купето на автомобила , също може да създаде много главоболия !

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ И МНОГО БЕЗАВАРИЙНИ КМ
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа-ОПРАВЕ

Мнение от boris » 07 Фев 2020, 15:22

Тази гайка се е развила, защото някой не я е затегнал, а не заради тръскания и дупки. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Дърпа ток и смъква нов акумулатор за няколко часа-ОПРАВЕ

Мнение от toni » 09 Фев 2020, 0:45

По принцип тези гайки се завиват на болт с лепило и сила сметната от много инженери, и е невъзможно да се развие сама. Радвам се, че си намерил проблема.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook