Багажникът не се отваря E60 2005 (Оправено)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Багажникът не се отваря E60 2005 (Оправено)

Мнение от vankata_dupnica » 01 Фев 2020, 19:46

Здравейте колеги,

От търсачката нищо не излезе, което може да ми помогне, както и от YouTube.
Днес вкарах в багажника бебешката количка, както и якето на малкия разбойник, защото беше топло. Пристигнахме пред блока и багажника отказа да се отваря. От това което прочетох тук - там разбрах, че най - вероятно са кабелите в багажника. Проблемът обаче остава, че не мога да го отворя. Нямам патрон на багажника, за да опитвам механично. До сега съм го отварял единствено с копчето на ключа, както и с бутона (не се сещам как се наричаше точно).

Колеги... сина ми е на 1 година и ще ми пригрезе гръкляна, ако не му извадя количката от колата :mhihi:

Има ли някакъв начин да го отворя този багажник механично, без да трябва да го режа с флекса?
Последна промяна vankata_dupnica на 16 Юли 2021, 13:46, променена общо 1 път
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от toni » 01 Фев 2020, 22:42

Седан или комби е колата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от vankata_dupnica » 01 Фев 2020, 22:50

Седан е. Нямам ключалка на багажника, релето за отключването се чува, че чука при натискане на копчето от ключа, но не се отваря. Ясно ми е, че проблема най-вероятно ще се окаже в прекъснат кабел в багажника, но не мога да го отворя.
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от txl » 02 Фев 2020, 0:03

Това е от ръководство за М5 2008-ма година.
e60_trunk.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от toni » 02 Фев 2020, 1:12

Ами тогава виж това жило с хълка дали го имаш дето го е постнал колегата. Ако го нямаш сваляш седалката вадиш количката и ровиш дотато откриеш проблема. Самата кора на багажника ако успееш са я свалиш ще го отлючиш лесно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от vankata_dupnica » 02 Фев 2020, 20:00

Здравейте отново,

Днес цял ден опитвах, какво ли не. Оказва се, че облегалките на задната седалка не могат да се свалят отвътре от купето, а единствения вариант да се свалят е отваряне на багажника, което всъщност се оказва проблема. Нямам под седалката такова от снимката
Изображение

Успях да сваля подлакътника и видях, че там вече има дупка, колкото ръката ми да влезе до лакатя, но лошото е, че в багажника е количката и няма как да бръкна. Още по лошото е, че не съм забелязвал в багажника да има за механично отваряне.

Минах днес през един ключар, за всеки случай да попитам, може ли да направи нещо и отговора беше... "Като нямаш ключалка, не мога да помогна", но именно той ми каза, че имало начин да се отварят тези багажници, като се подавало ток през мигача или нещо от сорта. Посъветва ме да се обърна към жичкаджия. Утре ще я водя на жичкаджия, та да се надяваме, че ще стане нещо.
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от vankata_dupnica » 03 Фев 2020, 15:31

Да продължим с проблема. Днес ходих при ключар отнов, който е отварял не малко коли, но ми каза че единствения начин да се резне ламарината под задния номер. Това, разбира се, не ме устройва. Закачаха я на копютри, опитваха какво ли не и не става и не става. Последния вариант ще го пробвам след малко, който ми хрумна...

Ако и този вариант не се получи, ще обявя награда от 100 лв на някой, който успее да го отвори, без щети по автомобила.
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от ivanski_2 » 03 Фев 2020, 16:35

vankata_dupnica написа:Да продължим с проблема. Днес ходих при ключар отнов, който е отварял не малко коли, но ми каза че единствения начин да се резне ламарината под задния номер. Това, разбира се, не ме устройва. Закачаха я на копютри, опитваха какво ли не и не става и не става. Последния вариант ще го пробвам след малко, който ми хрумна...

Ако и този вариант не се получи, ще обявя награда от 100 лв на някой, който успее да го отвори, без щети по автомобила.


Пиши на колегата oci от форума да ти отвори колата.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от vankata_dupnica » 04 Фев 2020, 19:38

Колеги,

В крайна сметка успях да го отворя днес. Въпреки, че задните седалки се откопчават откъм багажника, успях да си мушна ръката и главата и ги откопчахме. Както си и мислех, проблема се оказа в прекъснат проводник. Допрях го, за да даде контакт и се отвори. Точно на свивката няколко жички се бяха напукали, а 3 прекъснали. Подменихме голяма част от тях и сега всичко е ок.
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от PIPERKOV » 05 Фев 2020, 7:46

Ами ако нямаше от каде да си мушнеш ръката и главата.......

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Багажникът не се отваря E60 2005

Мнение от vankata_dupnica » 05 Фев 2020, 8:37

Всеки така ми казваше, че няма от къде, но се намира начин. Казвам го, защото след обикаляне на какви ли не "майстори", в крайна сметка успях да си мушна ръката и главата и да освободя облегалките. В последствие се видя, че нямах жълтото триъгълниче за механичното отваряне на багажника. Разкачих корите и видях, че 2 проводника се бяха прекъснали (единия за багажника и другия за осветлението в багажника), а други 4 бяха пред скъсване (изолацията им беше напукана). Останалите 2 бяха здрави, но подменихме всички.

Трудно беше, защото щетите бяха по ръцете ми (слава богу) по колата няма щети, но цялата тази история ми отне 5 часа. Следващия път може и да се правя за по - малко, но да се надяваме, че няма да има следващ път :D
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook