Датчик налягане всмукателен колектор

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Датчик налягане всмукателен колектор

Мнение от Ненко Вранков » 29 Яну 2020, 10:33

Колеги, здравейте!
Имам въпрос относно датчика за налягане на всмукателния колектор при М57Н.
Накратко за проблема/ въпроса. Колата е 2003- та началото. Колектора по някаква причина е сменен с такъв след 2004-та. Разликата е, че при първите датчика стои отзад, откъм купето както е при Е39, датчика изглежда същия, но го дават по книга, че не става... По-новите са с датчика отгоре.. някъде около 5-ти цилиндър се пада. В момента е сложен такъв.. сменена е и буксата, понеже и те са различни.
Проблема - сменяли са средна част на турбината. Колата не върви. Нито в ниски, нито във високи. След много лутане, смяна на ел.клапани и т.н. свалих турбото, геометрията дори не беше зацепена, не се движеше изобщо. Направих я. Към момента обаче, отново не се управлява. На диагностика клапана стои на 30% на празен ход и с подаване на газ нищо не се случва. Пробвах с няколко - все тая. Забелязах колебания в измереното налягане, което винаги е доста по-малко от исканото в момента. Като откача датчика, нищо не се променя с показанията и работата, освен, че записва грешка за него.
Въпроса ми - понеже и двата датчика *по-стария и по-новия) ги дават че са датчик за налягане на 5 волта.. някой има ли представа или литература където може да се провери дали мерят еднакви стойности ... еднакъв сигнал ли подават. Ако знам че е Да, да купувам само датчик... но ако драмите ми стартират именно от там, то трябва да търся колектор с датчик и букса.... Някой може ли да провери или.. няма как. :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Датчик налягане всмукателен колектор

Мнение от toni » 29 Яну 2020, 16:04

Първото което ми идва на ума е, че освен двата датчика че са различни, ДДЕ тата също може да са различни ревизии и да не могат да отчитат правилно различни датчици. Имам предвид твойто ДДЕ да не може да разчита този датчик правилно. Не можеш ли да си сложиш стария датчик на колектора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Датчик налягане всмукателен колектор

Мнение от Ненко Вранков » 29 Яну 2020, 18:11

Взех някакви решения, благодаря все пак. Датчиците са с крайно различни стойности ... просто ганьо пак се е правил на специалист. Не могат просто да се сменят.. стоят на съвсем различни места и са различни физически. Вече съм намерил датчик с букса и кабел.. остава и колектор и поне ще съм една идея по-близо до подкарване на този кош.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Датчик налягане всмукателен колектор

Мнение от FaceOff » 29 Яну 2020, 20:59

Мапер трябва да може да инициализира този мап към колата. Слагал съм мап от Е60 (от първите) на Е39 с турбина от Е60, и мапер ми го е правил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Датчик налягане всмукателен колектор

Мнение от andy » 30 Яну 2020, 9:26

Не се инициализира а се променя картата заради обхвата на измерване. 0-5V/0-3000mbar на 0-5V/0-4000mbar

Ако оригинално сте с датчик до 3бара и сложите такъв до 4 бара, турбото реално ще пренадува, а за ЕКУ-то всичко ще е нормално
И двата датчика дават 0-5V, но при смяна с по голям при 2 бара по датчик (реално) ще дава 2.5V , което за ЕКУ-то ще е 1.5 бара.
Последна промяна andy на 31 Яну 2020, 9:37, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Датчик налягане всмукателен колектор

Мнение от Ненко Вранков » 30 Яну 2020, 19:20

Значи проблема няма да ми е там... не надува достатъчно...и актуатора стои на неадекватна стойност ...както и да е.. утре ще сложа какъвто трябва и продължавам напред. Благодаря на включилите се.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Датчик налягане всмукателен колектор

Мнение от toni » 30 Яну 2020, 21:27

На стругар не става ли да направиш един преходник?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook