Губи антифриз

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.11.2009
Пол: Мъж

Губи антифриз

Мнение от hristiqn » 17 Яну 2020, 17:47

Здравейте от 2, 3 седмици имам следния проблем. Забелязах , че нивото на антифриза спада. Долях на максимума и след каране в градски условия, около 30 километра, в задръствания и т.н. изчаках около 2 часа ,отворих и нивото не беше мръднало.След 3 дни, в които колата не е палена отворих казанчето и нивото беше намаляло,долях около 100 грама и отново достигна максимума, няма видими течове, маркучите са меки когато колата загрее,парното си работи нормално,перката си включва .Някой да има идея на какво може да се дължи тази загуба на антифриз? :help: :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Губи антифриз

Мнение от toni » 22 Яну 2020, 11:29

Аз имах такъв случай, губеше се антифриз без видим теч. Оказа се при мен, че капеше от уплътнението, на главата където влиза охладения антифриз. Много тегаво място под всмукателния колектор посредата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Губи антифриз

Мнение от Gari » 03 Фев 2020, 22:55

Под разширителния съд е сензора за нивото на антифриза. При мен течеше от там. Не може да се види къде изчезва. Смених цялото казанче с ново. Провери с ръка дали е мокър датчика.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Губи антифриз

Мнение от pinko_23 » 05 Фев 2020, 17:38

Губи антифриз ходи на врачка колега тука колкото и да пише няма да стане. За да си хванеш проблема си намери читав сервиз и да ти надуят системата и да се види от къде тече.
Няма начин да няма начин

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook