Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от xxx500 » 15 Яну 2020, 22:51

Здравейте колеги,колата е е60 530д 218кс автомат,2004г.Колата беше карана 3 пъти в рамките на 2 месеца,като последния път едвам завъртя акумулатора,но запали.Заредих акумулатора и реших да я покарам .След известно време спрях и я изгасих.Като реших да запаля ,още при даване на контакт изписа грешки: Помпа ,парктроник,трансмисия.Не можа да запали ,като и не спираше да върти стартера,въпреки че пуснах ключа,направо го извадих,за да не стопи стартера.След 10мин запали и нямаше грешки.Оттогава прави мизерии ,като грешки излизат единствено на контакт,никога в движение.Изписва:скорости(червено зъбно колело),помпа ,тракш.контрол,акумулатор и др.,като ако не изписва и грешка Помпа -пали,ако има грешка Помпа -не пали ,а върти ,дори и да пуснеш ключа.Грешките се появяват само на контакт,никога в движение.Закарах я на диагностика и изписа грешка Control enternati unit 16 (цитирам по памет).Смених акумулатора,сложих 95 ампера ,аgm ,регистрирахме го .Проблема остана.Свалих алтернатора и ми смениха релето (каквото свалих такова сложих-валео),провериха и алтернатора -няма проблеми).Смениха ми и синьото реле ,дето е при моторния блок и провериха бушоните дето са там.Проблема остана.Като откача ibs сензора положението е същото.Като я мерим с мултицет показва 14,2-14,6 волта като е запалена.Много моля ,някой ,ако е имал идентичен проблем да сподели как го е решил.Благодаря предварително !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от toni » 18 Яну 2020, 18:43

Ами симптомите, които описваш са за ДДЕ релето. Най-лесно е като даваш на контакт трябва да ти свети лампата жълтата на двигателя. Не иждам защо си сменил акумулатор при положение, че стартера ти върти. Щом ти дава грешка помпа, провери веригата на помпата, може там да имаш проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от xxx500 » 18 Яну 2020, 21:30

Смених акумулатора,щото майстора каза така.Това реле (синьо на цвят,под дясния филтър на купето)го смених,за него ли говориш?Днес я закачаха пак на диагностика и изписва,че няма комуникация между модула на моторния блок и останалите модули.Но за късмет не светнаха скорости,помпа и др грешки като бях в сервиза.Като си тръгнах , изгасих двиг. и при опит да запаля ,проблема се появи-скорости,помпа,тракш.контрол и за първи път автопилот.Забелязах ,че като светнаха грешките ,жълтата лампа на двигателя не светеше като бях на контакт и се опитах да запаля.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от toni » 18 Яну 2020, 21:53

https://www.youtube.com/watch?v=9WbpZihe1OE един колега има същия проблем, ето неговия клип. При теб така ли е? Забележи, няма жълта лампа с двигателя при контакт и цъ. Когато няма комуникация между ДДЕ и останалите, значи просто ДДЕ не се включва. там ти е проблема, провери всичко, релетопак, бушони, кабели, нещо прекъсва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от fitter » 18 Яну 2020, 22:29

Аз като я взех моята ми правеше същите номера. Студена няма проблем, загрява спирам някъде и след това не пали. Същите грешки. След около 20 мин стоене си палеше. Оказа се проблем в компютъра на мотора. Смених DDE и CAS модулите от друга и след кодиране всичко се оправи. И при мен нямаше жълтата лампа на таблото когато не палеше. Моята е 2004-та 218 коня. Ако това ти е проблема пиши имам двата модула заедно с ключ останали от приятел който сменя неговите поради пишман “майстор”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от xxx500 » 18 Яну 2020, 23:30

fitter написа:Аз като я взех моята ми правеше същите номера. Студена няма проблем, загрява спирам някъде и след това не пали. Същите грешки. След около 20 мин стоене си палеше. Оказа се проблем в компютъра на мотора. Смених DDE и CAS модулите от друга и след кодиране всичко се оправи. И при мен нямаше жълтата лампа на таблото когато не палеше. Моята е 2004-та 218 коня. Ако това ти е проблема пиши имам двата модула заедно с ключ останали от приятел който сменя неговите поради пишман “майстор”.


Колега и моята прави точно така,като е топла прави мизерии,само че като не иска да запали ,а аз пусна ключа,стартера продължава да върти и се налага да върна ключа и да го извадя ,за да спре.Твоята така ли правеше.Имам интерес от модулите ,стига да се установи дали е това,щото вече се набутах веднъж с акумулатор и реле на алтернатора +синьото реле .Тоя модул ДДЕ заедно с ключ ли върви,в смисъл трябва да се смени и ключа за запалването ли ?И какви са тия Kas модули ?Сега търся компетентен човек да я прегледа ,ама нещо трудна работа,на 100 км съм от София и не ми е проблем да отскоча ,ако някой ми препоръча компетентен човек да я види
Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от fitter » 18 Яну 2020, 23:42

Стартера върти без да спира, защото така е кодирана колата. И моята е така. Пиши ми на ЛС за да видим дали ще станат модулите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от toni » 19 Яну 2020, 11:29

Провери също и за вода в кутията на електрониката в двигателния сектор. Може да е удавен модула.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от xxx500 » 19 Яну 2020, 22:49

Няма вода,отваряхме, за да сменим релето.Някой може ли да ме насочи към майстор,който се занимава с такива проблеми и който може да свърши работа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: sliven
Пол: Мъж
Кара: E60-525, Е46 н46б18А

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от riks » 27 Яну 2020, 15:52

Здравейте, и при мен стана така свети червеното зъбно колело помпата за горивото и автопилота стартера върти но не пали. Реши ли проблема че май е заразно с тия симптоми по едно също време :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от toni » 27 Яну 2020, 20:39

Забележи освен жълтата лампа на мотора дали свети, при въртене на стартера дали стрелката на оборотомера се двжили или отлепя от крайно положение. Ако се движи значи ДДЕ ти работи и проблема трябва да търсиш другаде. Ако не мърда значи имаш проблем с ДДЕ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: sliven
Пол: Мъж
Кара: E60-525, Е46 н46б18А

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от riks » 27 Яну 2020, 21:57

След 5-6 часа престой първоначално жълтата не свети но след няколко пъти даване на контакт светва и след това пали и докато е топла няма проблеми пали и изчезват всички грешки без да се чистят с диагностика

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 30.01.2012
Пол: Мъж
Кара: M50B33
Мечтае да кара: X6 M

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от M-kata » 02 Окт 2020, 19:19

Здр колеги някой дали реши проблема?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 27.09.2020

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от Beamerg » 11 Окт 2020, 9:42

toni написа:Провери също и за вода в кутията на електрониката в двигателния сектор. Може да е удавен модула.



Малко оффтопик, къде се намира тая кутия, че искам да измия мотора и да не го удавя :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от iliew » 13 Ное 2020, 1:56

Развитие по темата? И аз вече сьм сьс сьщия проблем...

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook