Проблем алтернатор

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 22.03.2009
Местоположение: Sofiq

Проблем алтернатор

Мнение от beckshot » 23 Дек 2019, 20:20

Здравейте колеги.Става въпрос за е60 530и 231кс 2003,имам проблем с алтернатора човека които е прави каза че регулатора се е прецакал и не зарежда с ток хубаво колата и трябва да си намеря регулатор но задължително на Валео защото колата нямало да разпознае друг ако сложа или да си вземе друг алтернатор но задължително трябвало да бъде с същия референтен номер и от бензиново БМВ, а в нета има много но от дизели...Та въпроса ми е верни ли са тези приказки?И също така ми каза че ритането на скорости и влизането им в аверииен режим също може да се дължи на алтернатора защото имах и такивА оплалвания

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем алтернатор

Мнение от zvetiko » 24 Дек 2019, 10:03

beckshot написа:Здравейте колеги.Става въпрос за е60 530и 231кс 2003,имам проблем с алтернатора човека които е прави каза че регулатора се е прецакал и не зарежда с ток хубаво колата и трябва да си намеря регулатор но задължително на Валео защото колата нямало да разпознае друг ако сложа или да си вземе друг алтернатор но задължително трябвало да бъде с същия референтен номер и от бензиново БМВ, а в нета има много но от дизели...Та въпроса ми е верни ли са тези приказки?И също така ми каза че ритането на скорости и влизането им в аверииен режим също може да се дължи на алтернатора защото имах и такивА оплалвания


Колега, реле- регулатора се купува по VIN на колата, без да се влиза в сложни анализи кое ще стане и кое не. По принцип е желателно да е на фирмата производител на релето, в случая Валео.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 22.03.2009
Местоположение: Sofiq

Re: Проблем алтернатор

Мнение от beckshot » 24 Дек 2019, 16:31

А от къде мога да купя регулатор Валео само Бош има където и да проверя

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Проблем алтернатор

Мнение от pinko_23 » 24 Дек 2019, 17:45

Колега и аз съм с бензиново и ми сложиха бош чисто ново и няма ядове. Според мене смени майстора, ако си от София ходи на Антим 1 номер не помня ама е близо до бул. Сливница под блока там ще те оправят успех
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Проблем алтернатор

Мнение от laviatan » 27 Дек 2019, 8:21

beckshot написа:Здравейте колеги.Става въпрос за е60 530и 231кс 2003,имам проблем с алтернатора човека които е прави каза че регулатора се е прецакал и не зарежда с ток хубаво колата и трябва да си намеря регулатор но задължително на Валео защото колата нямало да разпознае друг ако сложа или да си вземе друг алтернатор но задължително трябвало да бъде с същия референтен номер и от бензиново БМВ, а в нета има много но от дизели...Та въпроса ми е верни ли са тези приказки?И също така ми каза че ритането на скорости и влизането им в аверииен режим също може да се дължи на алтернатора защото имах и такивА оплалвания

Ако е бош - трябва да се сложи бош , ако е валео - се слага валео ! Явно на колегата си е била с бош и затова са му сложили пак такова. То е евтино и не прави толкова проблеми .

Валео-то напоследък обаче е пълен "шит" / въпреки, че те го правят за бмв / .

Ако е валео и ще си караш колата и искаш да ти е мирна главата помилси за оем .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook