Проблем с пушек при старт и мирис на масло

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 4.10.2019
Пол: Мъж

Проблем с пушек при старт и мирис на масло

Мнение от Ymir » 17 Дек 2019, 17:53

БМВ.jpg


Здравейте колеги, извинявам се за странните въпроси ,но когато запаля колата сутрин когато е по-студено от ауспуха излиза голямо кълбо бял дим и леко синкав на моменти , но не се случва всеки ден.Смених клапана на картерните газове , но ефект няма,а когато карам в купето ми започва да мирише на изгоряло масло , на снимката съм посочил от къде излиза пушек от изгорялото масло.Имате ли някакви идеи от какво би могло да е. :help: :help: :help:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Проблем с пушек при старт и мирис на масло

Мнение от pinko_23 » 18 Дек 2019, 12:24

Ако влиза миризма на изгоряло масло в купето може да е гарнитура и от там да тече по малко и да пада върху колектора.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с пушек при старт и мирис на масло

Мнение от zvetiko » 18 Дек 2019, 19:22

Ymir написа:
БМВ.jpg


Здравейте колеги, извинявам се за странните въпроси ,но когато запаля колата сутрин когато е по-студено от ауспуха излиза голямо кълбо бял дим и леко синкав на моменти , но не се случва всеки ден.Смених клапана на картерните газове , но ефект няма,а когато карам в купето ми започва да мирише на изгоряло масло , на снимката съм посочил от къде излиза пушек от изгорялото масло.Имате ли някакви идеи от какво би могло да е. :help: :help: :help:


За да пуши там където е стрелката нещо не е направено правилно- с какъв и как е извършена смяната на клапана за картерна вентилация.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 4.10.2019
Пол: Мъж

Re: Проблем с пушек при старт и мирис на масло

Мнение от Ymir » 19 Дек 2019, 17:34

Един познат извърши процедурата , но нямам представа дали го е сменил с оригинален,тъй като не ми даде касова бележка :help: :help: :help:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook