Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от denisvelev » 23 Ное 2019, 20:29

Колеги здравейте! Имам според мен висок разход на гориво. В градски условия 12.5 13 до 14 съм я виждал. Извънградско под 7.5 с нормално каране, не пада. Имам налични DPF и катализатор които са перфектни, няма точка черно и не пуши грам. Единсвеният пушек който виждам е ако стои 1 час на място, след това вади бял пушек за кратко. Дюзи, мап сензор и дебитомер са ОК. Нови термостати, загрява идеално. Премахнати вихрови клапи. Няма грешки във DDE освен за 3 подгревни свещи и подгрева на горивният филтър, не мисля че ще променят нещо относно разхода. Скоростите са окей, торка заключва. Някой има ли предположение?

П.П. Докато рових из нета попаднах на едно клипче : https://www.youtube.com/watch?v=XPT2qSsagag
Оборотомера ми играе е по същият начин, като е на празен ход, реално няма промяна в звука на мотора и не прекъсва, работи абсолютно равномерно. Както и на 1100 оборота не се клати по този начин. Просто стрелката потрепва ... някой с подобен проблем?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер [emoj

Мнение от kkrumov » 24 Ное 2019, 11:38

Здравей, колега. Ако не си правил проверки за рработата на дебитомер и стъпково моторче- провери ги.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от denisvelev » 25 Ное 2019, 17:29

Клапа меко гасене е сменена (ако имаш предвид "стъпково моторче") Дебитомера е в нормите точното колкото е искането толкова и дава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от Emooo » 01 Дек 2019, 13:17

Аз карах такъв двигател 8 години и това ми изглежда като нормален разход. 7.5/100 извънградско ако има изпреварвания е ок. Ако това е най-ниското което можеш да докараш с галене на педала и без да спираш със спирачки не е нормално. Би трябвало към 6/100 да даде при такова каране - аз само веднъж съм виждал такъв разход защото бях решил да видя колко най-малко ще даде. Градско почти не съм карал но 12-13 е нормално според мен. Недей да сравняваш разхода си с издухани коли с чип тунинг, без дпф и катализатор. Това с играенето на стрелката е проблем ако си спомням правилно имаше такива проблеми от когато torque converter-a на ск. кутия е за рециклиране.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от bmw55 » 02 Дек 2019, 15:32

Ако не ти работят подгревните свещи, няма да пуска регенерация на ДПФ-а, а от там той се затвлачва колата се мъчи, можеш да счупиш турбина и вдигаш разхода.
Виж на диагностика какви са стойностите на ДПФ-а.
Ето някои от проблемите които се получават, когато е запушен:
Симптоми, който се проявяват при проблем във филтъра DPF/FAP:
– понижаване тягата на двигателя;
– периодическо появяващи се повишения на дима при изпуснатите газове;
– повишaване разхода на гориво;
– неустойчиви обороти на празен ход;
– повишено ниво на моторното масло в двигателя;
– неестествен, шуптящ звук при работа на двигателя;
Бъди честен пък да става квото ще

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от denisvelev » 14 Дек 2019, 12:06

Погревните свещи са сменени и вече няма грешки в ДДЕ освен тази на подгревният филтър. Разхода си остава същият, ДПФ по стойности е в нормата. Това с оборотите ако играят на 1700 на 5 та или 6 та е торка, в случая е на празен ход. Реално играят от самото табло, защото самите обортити варират +-2 пример 711 - 713. Усещам че някоя дюза не е окей и на заграло положение всички са до +- 0.4 но в студено имам една която е на +2.3 което е притеснително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от bmw55 » 16 Дек 2019, 18:07

Повечето дюзи, когато тръгнат да се запушват и да заминават, започват да дават такива стойности като студени.
Давай с добавка за дюзите.
Аз съм ги коригирал с добавка pro tec crds първо с 15л нафта и един флакон 375мл., както и по-агресивно каране във високи обороти градско. След това 375мл на цял резорвоар и нормално каране(май-добре извънградско). Доста колеги не вярваха, че ще стане но досега не е мало автомобил, на който да не стане(поне 20 така сме оправили). Като стойностите но стъдено после са под 1.
Бъди честен пък да става квото ще

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от SpasT » 17 Дек 2019, 7:11

Карам абсолютно същия двигател, също на комби. Разхода ми е идентичен. Доста си поиграх с колата преди да се примиря. Мисля, че това е разхода за 525. Имам приятели със 530-ки и там нещата са коренно различни. Дори и със черен ауспух и непрестанно регенериращ DPF - колата на брат ми(530) правеше разход извън градско около 6 и надолу. Моята рядко я докарвам под 8. Единственото за което можах да се хвана е, че предавките на моята се сменят на доста по-високи обороти дори със галене на педала на газта почти стига до 2000 оборота, и наблюдавайки стрелката на разходомера се забелязва как отчита по-високи стойности непосредствено преди и след като смени предавка. По идея на писано във форума направих пълен ъпдейт на колата и ресет на адаптациите на кутията. ( колега се дразнеше, че след ъпдейт започнала да сменя предавки на много ниски обороти)... е при мене не се случи така. Та както казах: примирих се с този разход. Като ми се скепе DPF-а ще го махна и задължително ще пиша как е повлияло на разхода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от bmw55 » 17 Дек 2019, 14:39

SpasT написа:Карам абсолютно същия двигател, също на комби. Разхода ми е идентичен. Доста си поиграх с колата преди да се примиря. Мисля, че това е разхода за 525. Имам приятели със 530-ки и там нещата са коренно различни. Дори и със черен ауспух и непрестанно регенериращ DPF - колата на брат ми(530) правеше разход извън градско около 6 и надолу. Моята рядко я докарвам под 8. Единственото за което можах да се хвана е, че предавките на моята се сменят на доста по-високи обороти дори със галене на педала на газта почти стига до 2000 оборота, и наблюдавайки стрелката на разходомера се забелязва как отчита по-високи стойности непосредствено преди и след като смени предавка. По идея на писано във форума направих пълен ъпдейт на колата и ресет на адаптациите на кутията. ( колега се дразнеше, че след ъпдейт започнала да сменя предавки на много ниски обороти)... е при мене не се случи така. Та както казах: примирих се с този разход. Като ми се скепе DPF-а ще го махна и задължително ще пиша как е повлияло на разхода.



Ресетни пак кутията, или ти имаш такова каране, та така да превключва или има проблем с обучителния режим.
Доста коли така ги ресетвахме и колата се нагаждаше по шофьора.
Бъди честен пък да става квото ще

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от flober » 17 Дек 2019, 20:28

SpasT написа:Карам абсолютно същия двигател, също на комби. Разхода ми е идентичен. Доста си поиграх с колата преди да се примиря. Мисля, че това е разхода за 525. Имам приятели със 530-ки и там нещата са коренно различни. Дори и със черен ауспух и непрестанно регенериращ DPF - колата на брат ми(530) правеше разход извън градско около 6 и надолу. Моята рядко я докарвам под 8. Единственото за което можах да се хвана е, че предавките на моята се сменят на доста по-високи обороти дори със галене на педала на газта почти стига до 2000 оборота, и наблюдавайки стрелката на разходомера се забелязва как отчита по-високи стойности непосредствено преди и след като смени предавка. По идея на писано във форума направих пълен ъпдейт на колата и ресет на адаптациите на кутията. ( колега се дразнеше, че след ъпдейт започнала да сменя предавки на много ниски обороти)... е при мене не се случи така. Та както казах: примирих се с този разход. Като ми се скепе DPF-а ще го махна и задължително ще пиша как е повлияло на разхода.


При мен е същото ,явно включва така ,за да компенсира по-слабият мотор ,аз също съм ресетвал кутията ,но без промяна.Разходът ми е идентичен на седан ,ще видим дали ще има промяна след премахване на ДПФ,като се скапе.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от denisvelev » 13 Яну 2020, 12:05

Вече и аз залалагам на Кутия ... Кутията е ъпдейтната, адаптации ресетнатни, сменя около 1800 - 2000 оборота ... Имам приятел с 335д и сменя на под 1500 и ако не се настъпва държи 1200 което е абсурдно при мен да се случи..

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E61 525d ; E83 X3 3.0d LCI

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от vakata » 21 Яну 2020, 13:35

denisvelev написа:Вече и аз залалагам на Кутия ... Кутията е ъпдейтната, адаптации ресетнатни, сменя около 1800 - 2000 оборота ... Имам приятел с 335д и сменя на под 1500 и ако не се настъпва държи 1200 което е абсурдно при мен да се случи..

А маслото на кутията сменено ли е, след като и резетваш адаптации? Ако не си смени го резет и пробвай пак.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от denisvelev » 22 Яну 2020, 17:50

Сменено е да.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E61 525d ; E83 X3 3.0d LCI

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от vakata » 26 Яну 2020, 18:46

denisvelev написа:Сменено е да.

Значи така е настроен софтуера на кутията. Баща ми има Е61 525д 177 коня и е същата работа. Даже сега му казах да си сменя маслото, че още не го е сменил и очаквах след резет на адаптациитя да почне да сменя на около 1600-1700 оборота, но явно са си така.
Аз от скоро карам х3 3.0d e83 LCI и сменя на около 1600-1700 оборота и сякаш самата смяна на скоростите е по-брза. Кутията му е ZF 6HP28X, а тази на е61 е ZF 6HP26. И скоро и аз ще сменям маслото на автомата и ще пиша дали има подобрение. :bchug:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблемен разход E61 525d 177 Автомат И оборотомер :)

Мнение от vld » 27 Яну 2020, 9:58

denisvelev написа:Вече и аз залалагам на Кутия ... Кутията е ъпдейтната, адаптации ресетнатни, сменя около 1800 - 2000 оборота ... Имам приятел с 335д и сменя на под 1500 и ако не се настъпва държи 1200 което е абсурдно при мен да се случи..

Няма да се случи при теб, защото нямаш необходимия ТОРК, кутията го чака и като го получи ще превключи.
Ремапни си мотора на макс после едно xHP на кутията и твойта ще почне да превключва по рано.
Да не говорим, че на твоя човек някой може да му е направил къстъм точки на превключване на минимум, за да му е по икономична колата....уж, казвам уж, щото при дизела това не е начина мотора да работи в оптимален режим и да харчи малко :idea:
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook