Проблем с mask модула/навигацията!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.10.2018
Пол: Мъж
Кара: bmw 530d e60 218к.с.
Мечтае да кара: bmw 530d e60

Проблем с mask модула/навигацията!

Мнение от Primogenitum » 11 Окт 2019, 12:23

Здравейте колеги, имам следният проблем, колата е 2005г. с малката навигация. От известно време имам следните проблеми, плеъра не чете никакви дискове, без значение оригинални или записани, след като поставя диск ми изписва "Meddium cannot be read". Първоначално не ми работеше врътката за увеличаване и намаляване на звука, след това изгуби връзка с cd чейнджъра в жабката, който приема дисковете излизат на монитора, но никой не тръгва, без съобщения, просто циклеха. След това спряха да тръгват и дисковете които слагам в плеъра. Ресетвах го без ефект. Интересува ме мога ли да сменя въпросния модул с друг - работещ от същият модел навигация и ще проработи ли или е нужно някакво кодиране или други подобни сложни процедури?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с mask модула/навигацията!

Мнение от Atsalov » 11 Окт 2019, 20:06

Разбира се, че е нужно кодиране, все пак голяма част от автомобилите са с различни конфигурации и функционалност.
Сменяй го и го кодни :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с mask модула/навигацията!

Мнение от AlonsoBest » 11 Окт 2019, 21:21

Atsalov написа:Разбира се, че е нужно кодиране, все пак голяма част от автомобилите са с различни конфигурации и функционалност.
Сменяй го и го кодни :)

А фейсов Mask може ли да се сложи? Ако да, трябва ли да се сменя управлението на климатроника или се "разбират" и със преди фейсовото?
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с mask модула/навигацията!

Мнение от Atsalov » 12 Окт 2019, 7:11

Ще трябва да смениш лайсната и последователно климатроника, освен ако не те дразнят образуващите се фуги.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.10.2018
Пол: Мъж
Кара: bmw 530d e60 218к.с.
Мечтае да кара: bmw 530d e60

Re: Проблем с mask модула/навигацията!

Мнение от Primogenitum » 14 Окт 2019, 11:27

В какво се изразява т. н. кодиране, някаква активация на модула или вкарване на някакви кодове. Питам защото имам inpa и се чудя дали мога да се справя,ако е просто като активация на нов акумулатор. Ако не да си търся човек, което няма да ми е лесно, тъй като съм от Видин.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.10.2018
Пол: Мъж
Кара: bmw 530d e60 218к.с.
Мечтае да кара: bmw 530d e60

Re: Проблем с mask модула/навигацията!

Мнение от Primogenitum » 15 Яну 2020, 19:20

Колеги, смених mask с друг и да ви кажа с какво се сблъсках. Cd и всички екстри на автомобила работят адекватно, но не хваща радио станции. Като стартирам радиото при палене има станции за около минута-две след което станцията на която съм се срива, изчезват и другите и не може да намери други станции при търсене и така докато не се изгаси и стартира наново колата респективно mask. Радиото е работело адекватно на автомобила донор. Посъветвайте ме нещо, къде е проблема, дали трябва нещо да се адаптира Vin и поради това не комуникира адекватно с антена модула. Давайте съвети и предположения.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook