Фарове е61 LCI

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Фарове е61 LCI

Мнение от datchko » 08 Окт 2019, 16:22

Здравейте, от доста време проучавам въпроса с рециклиране на фаровете.
На няколко места пратих запитвания - във Варна човека каза, че фейслифтовите фарове на е6х били много кофти за отваряне и все още не смее да се ангажира с рециклирането им. На префейс - стават перфектни.
Питах и известен сервиз в София - не се притесняват да отварят фарове като моите, питах дали остават някакви ясни следи, че са отваряни - потвърдиха.

И сега идва същинското ми питане за мнение - моля колеги, които имат преки наблюдения, да споделят информация за рециклирането на фейслифтови фарове, дали личи много, че са отваряни, колко дълготрайно е новото покритието на рефлекторите?

Ако няма задоволителен вариант с ревизията, обмислям даже дали да не хвърля една торба (направо чувал..) с пари за нови фарове Hella.
В autodoc.bg има нови, същите като моите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от flober » 08 Окт 2019, 17:43

Моите сега ги чакам да върнат след пълно рециклиране,но не съм фейс .Момчето обясни ,че при фейса,почти нямали проблем с рефлектора зад лупата и в повечето случай минавали само с почистване,полиране и фолиране.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж
Кара: E60 530xi LCI

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от k1netik » 09 Окт 2019, 10:31

Определено личи, че са отваряни. Мажат със силикон връзката между "стъклото"(пластмасата) и корпуса на самия фар, което веднага се набива на очи като незаводско изпълнение. Но пък е нужно за да не влиза вода. За дълготрайност е трудно да се каже според мен. Фейсовите фарове си имат дневни светлини, което елиминира ползването на къси през деня, а това е вторият най-съсипващ фактор за рефлекторите(след влагата). Ако смяташ да я търкаляш тази кола още 10 години може и да има смисъл да се тревожиш за дълготрайност, иначе не го мисли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от empar » 09 Окт 2019, 12:52

Не съм много наясно със спецификите покрай Е60/61, но от тези момчета до сега каквото съм видял пипнато от тях е било като ново. Не пречи да звъннеш и да попиташ. :yes:
На мен ми правиха на 46-ца и съм предоволен.
Имаха и тема някъде из форума.
Последна промяна empar на 09 Окт 2019, 12:52, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от AlonsoBest » 09 Окт 2019, 12:52

datchko написа:Здравейте, от доста време проучавам въпроса с рециклиране на фаровете.
На няколко места пратих запитвания - във Варна човека каза, че фейслифтовите фарове на е6х били много кофти за отваряне и все още не смее да се ангажира с рециклирането им. На префейс - стават перфектни.
Питах и известен сервиз в София - не се притесняват да отварят фарове като моите, питах дали остават някакви ясни следи, че са отваряни - потвърдиха.

И сега идва същинското ми питане за мнение - моля колеги, които имат преки наблюдения, да споделят информация за рециклирането на фейслифтови фарове, дали личи много, че са отваряни, колко дълготрайно е новото покритието на рефлекторите?

Ако няма задоволителен вариант с ревизията, обмислям даже дали да не хвърля една торба (направо чувал..) с пари за нови фарове Hella.
В autodoc.bg има нови, същите като моите.

Аз съм много доволен от момчето от Варна, но моите са преди фейсови. Приказвал съм с него за фейсовите, каза че може да се наеме да ги прави, но цената спрямо преди фейсовите е х2. Личи си че са отваряни само по начина на залеване, но не бих казал че са нещо омазани. За дълготрайност казва че поне 5 години трябва да изкарат.

k1netik написа:Определено личи, че са отваряни. Мажат със силикон връзката между "стъклото"(пластмасата) и корпуса на самия фар, което веднага се набива на очи като незаводско изпълнение. Но пък е нужно за да не влиза вода. За дълготрайност е трудно да се каже според мен. Фейсовите фарове си имат дневни светлини, което елиминира ползването на къси през деня, а това е вторият най-съсипващ фактор за рефлекторите(след влагата). Ако смяташ да я търкаляш тази кола още 10 години може и да има смисъл да се тревожиш за дълготрайност, иначе не го мисли.

На преди фейса може дългите да се ползват за дневни светлини. По-добрия вариант е от колкото да гори рефлектора на късите.

flober написа:Моите сега ги чакам да върнат след пълно рециклиране,но не съм фейс .Момчето обясни ,че при фейса,почти нямали проблем с рефлектора зад лупата и в повечето случай минавали само с почистване,полиране и фолиране.


Колега може ли да ги снимаш как са залепени?
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от vld » 09 Окт 2019, 16:28

Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от datchko » 09 Окт 2019, 16:45

vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

Аз съм се насочил към тях, но ми се искаше да събера мнения.

Имаш ли снимки как са станали фаровете?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от sssssl » 09 Окт 2019, 17:39

vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

https://www.ebay.com/itm/OSRAM-D1S-6614 ... 1877813146

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от vld » 09 Окт 2019, 19:12

sssssl написа:
vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

https://www.ebay.com/itm/OSRAM-D1S-6614 ... 1877813146

Аз съм си харесал тези:
https://www.osram.com/ecat/XENARC%20NIG ... P_4058323/

datchko написа:
vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

Аз съм се насочил към тях, но ми се искаше да събера мнения.


Нямам снимки на предницата скоро, утре сутринта ще ти ги щракна да ги видиш колега.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от datchko » 10 Окт 2019, 8:43

vld написа:
sssssl написа:
vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

https://www.ebay.com/itm/OSRAM-D1S-6614 ... 1877813146

Аз съм си харесал тези:
https://www.osram.com/ecat/XENARC%20NIG ... P_4058323/

datchko написа:
vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

Аз съм се насочил към тях, но ми се искаше да събера мнения.


Нямам снимки на предницата скоро, утре сутринта ще ти ги щракна да ги видиш колега.

Мерси, ще очаквам :smoke:
Иначе аз сложих Osram Night Breaker Unlimited +70% и съм ОК засега - светят силно, но не бяло, както е Cool Blue Intense-а, но пак стават. Ако имам проблем с рефлектора, очаквам при реставрацията да светнат осезаемо повече.
Иначе и аз исках да си взема NB-Laser, но нямаше такива налични, когато поръчвах и в бързината взех моите. Не съжалявам все пак.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от vld » 10 Окт 2019, 8:51

datchko написа:
vld написа:
sssssl написа:
vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

https://www.ebay.com/itm/OSRAM-D1S-6614 ... 1877813146

Аз съм си харесал тези:
https://www.osram.com/ecat/XENARC%20NIG ... P_4058323/

datchko написа:
vld написа:Аз ги рециклирах преди два месеца моите точно в Car Valeting и станаха ТОП :yes:
Сега оставя да се прежаля с 300лв. за нови крушки и почвам да режа асвалта :mhihi:

Аз съм се насочил към тях, но ми се искаше да събера мнения.


Нямам снимки на предницата скоро, утре сутринта ще ти ги щракна да ги видиш колега.

Мерси, ще очаквам :smoke:
Иначе аз сложих Osram Night Breaker Unlimited +70% и съм ОК засега - светят силно, но не бяло, както е Cool Blue Intense-а, но пак стават. Ако имам проблем с рефлектора, очаквам при реставрацията да светнат осезаемо повече.
Иначе и аз исках да си взема NB-Laser, но нямаше такива налични, когато поръчвах и в бързината взех моите. Не съжалявам все пак.

Забравих сутринта :oops:
Аз предпочитам за светят жълто, много по хубаво се вижда на мокро.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от flober » 10 Окт 2019, 9:55

AlonsoBest написа:
datchko написа:Здравейте, от доста време проучавам въпроса с рециклиране на фаровете.
На няколко места пратих запитвания - във Варна човека каза, че фейслифтовите фарове на е6х били много кофти за отваряне и все още не смее да се ангажира с рециклирането им. На префейс - стават перфектни.
Питах и известен сервиз в София - не се притесняват да отварят фарове като моите, питах дали остават някакви ясни следи, че са отваряни - потвърдиха.

И сега идва същинското ми питане за мнение - моля колеги, които имат преки наблюдения, да споделят информация за рециклирането на фейслифтови фарове, дали личи много, че са отваряни, колко дълготрайно е новото покритието на рефлекторите?

Ако няма задоволителен вариант с ревизията, обмислям даже дали да не хвърля една торба (направо чувал..) с пари за нови фарове Hella.
В autodoc.bg има нови, същите като моите.

Аз съм много доволен от момчето от Варна, но моите са преди фейсови. Приказвал съм с него за фейсовите, каза че може да се наеме да ги прави, но цената спрямо преди фейсовите е х2. Личи си че са отваряни само по начина на залеване, но не бих казал че са нещо омазани. За дълготрайност казва че поне 5 години трябва да изкарат.

k1netik написа:Определено личи, че са отваряни. Мажат със силикон връзката между "стъклото"(пластмасата) и корпуса на самия фар, което веднага се набива на очи като незаводско изпълнение. Но пък е нужно за да не влиза вода. За дълготрайност е трудно да се каже според мен. Фейсовите фарове си имат дневни светлини, което елиминира ползването на къси през деня, а това е вторият най-съсипващ фактор за рефлекторите(след влагата). Ако смяташ да я търкаляш тази кола още 10 години може и да има смисъл да се тревожиш за дълготрайност, иначе не го мисли.

На преди фейса може дългите да се ползват за дневни светлини. По-добрия вариант е от колкото да гори рефлектора на късите.

flober написа:Моите сега ги чакам да върнат след пълно рециклиране,но не съм фейс .Момчето обясни ,че при фейса,почти нямали проблем с рефлектора зад лупата и в повечето случай минавали само с почистване,полиране и фолиране.


Колега може ли да ги снимаш как са залепени?

Ето снимка на залепеното колега.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от datchko » 12 Окт 2019, 19:44

Още повече се навих да ги пратя за рециклиране, въпреки че се режат и остава видимо лепеното със силикон.
Този клип е от "фарове-лайф" във Варна на е60 преди фейса - https://www.facebook.com/312969235773767/posts/599889430415078/

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от vld » 12 Окт 2019, 19:52

При положение че си от софия, защо би ги пратил до варна?
Валентин има обява за рециклиране на фарове в нашия форум сигурно от 10 години вече, като отидеш на място да видиш за какво производство става въпрос и коренно ще си промениш представата за услугата която се предлага. Освен това рязане няма, фаровете се затоплят и се разлепят, после се лепят със силикон.
Определено ще останеш доволен от услугата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Фарове е61 LCI

Мнение от Neckros » 23 Яну 2020, 16:46

А после къде им правите качествен реглаж - Дару? :?: :roll:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook