Питане относно ретрофит на щора

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 16.11.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525dA '09
Мечтае да кара: ново БМВ

Питане относно ретрофит на щора

Мнение от batvlady79 » 17 Сеп 2019, 21:21

Здравейте колеги,

Отскоро и аз съм собственик на Е60 фейс :) и имам желание да й добавя някои екстри, понеже е доста постна. След като разгледах сайта със схемите newtis.info beta, който ми се вижда като някакъв нов вариант на WDS с добавени технически ръководства, имам следните въпроси:

За да си поставя ел. щората на задното стъкло, освен самата щора, конзолата с бутоните на шофьорската врата и разбира се окабеляване, са ми необходими:
1) body-gateway module;
2) center console switch center;
3) center console switch cluster, control electronics.

Имам ли ги в моята кола тези модули (гледам че са под жабката) или трябва да ги взема от донора ? Ако ги има при мен след това трябва ли кодиране конкретно за щората за да тръгне ?

Аналогично и за подгрева на базови седалки - освен бутоните и самите седалки с модулите под тях, трябва ли да сваля нещо друго от другата кола ?

Предварително благодаря,
Когато прочетох за вредата от алкохола, се отказах от четенето..

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Питане относно ретрофит на щора

Мнение от BMWPetar » 18 Сеп 2019, 17:58

С кой салон си? Казваш, че колата ти е постна. Ако си с "полуелектрическия" салон и без памет, ги нямаш и трябва да се добавят, окабеляват и кодират.

От София мога да те насоча към читав човек, който да свърши работа, за Варна за жалост такъв не познавам, но съм сигурен, че морските колеги могат да препоръчат.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 16.11.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525dA '09
Мечтае да кара: ново БМВ

Re: Питане относно ретрофит на щора

Мнение от batvlady79 » 18 Сеп 2019, 18:15

Да, с полуелектрически салон съм без памет и подгрев.

Разбрах - значи и трите модула трябва да ги взема от другата кола. Аз сам ще си я окабеля, не е проблем това.

Има ли и при тях low и high като примерно на комфорт модула при предходните модели ?

Ако реша впоследствие да добавя огледала с прибиране и комфортен салон, пак ли трябва да ги сменям модулите или в този случай само ще се прекодират?

Sent from my E5823 using Tapatalk
Когато прочетох за вредата от алкохола, се отказах от четенето..

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Питане относно ретрофит на щора

Мнение от BMWPetar » 23 Сеп 2019, 18:16

Само ще се прекодират, не мисля, че има low и high
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook