Как се рециклира рейка?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Как се рециклира рейка?

Мнение от A.Stoyanov » 10 Юли 2019, 21:24

В какво се изразява рециклирането на кормилните рейки? Ако гребена е износен, не мисля че някой ще го наварява, термообработва и обработва до размер. Та в какво точно се изразява процедурата? Идеята на темата не е да си го направя в гаража, а да разбера какво ще получа срещу сумата? При теч предполагам се сменят уплътнения, а при луфт и т.н. тракане?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от zvetiko » 11 Юли 2019, 7:22

Процедурата се изразява в това да се продават мечти на хора, които имат нещо, което не могат да си позволят. В технически аспект могат да правят каквото си поискат и каквото си не искат. За това в темите често се срещат мнението: "Най-добре си купи нова".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от A9A » 11 Юли 2019, 7:52

zvetiko написа:Процедурата се изразява в това да се продават мечти на хора, които имат нещо, което не могат да си позволят. В технически аспект могат да правят каквото си поискат и каквото си не искат. За това в темите често се срещат мнението: "Най-добре си купи нова".


Много точно казано :yes:

Ако има шумове я натягат даже и без да я свалят от колата, нищо че искат пари за демонтаж. Ако има теч, сменят само уплътнител.
Това е както ремонта на дюзи, автоматични скоростни кутии и т.н. Цената винаги е еднаква, нищо че компонентите/агрегатите са още на автомобила и не е ясно какъв е проблема. Като има балъци да плащат, без да искат фактури и гаранция, така ще е...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от hibernate » 11 Юли 2019, 11:19

И мен ме интересува това с хлопането как го оправят. Моята например не тече, само хлопа. Има ли смисъл да я водя за рециклаж или дето се вика само ще натегнат болта?
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от zAcK » 11 Юли 2019, 11:34

Това т.нар. натягане в повечето случаи вреди, вместо да помага.
То си има допуски, които навярно не се знаят, въртят на усет, после що стана така :dunno:
Освен това си мисля, че ако тропа от луфт по червячния механизъм на рейката, явно е много износен и няма как да се рециклира качествено.
А и тези механизми по принцип имат луфтове, които не зная до колко е добре да се обират! :dunno:
Последна промяна zAcK на 19 Юли 2019, 7:33, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от Z3Ro* » 11 Юли 2019, 16:58

Проблемът с хлопането е износен прът, ако хлопа от рейката. За е60 се предлагат прътове и рециклаж би трябвало да означава подмяна на пръта с нов, ако е износен. Питал съм за цена в една софийска фирма и по спомен беше 400 лъва само за пръта. За е39 не се предлагат прътове и рециклаж значи натягане, подмяна на тефлонови втулки и уплътнения. Натягането може да си го направи всеки сам - износването е най-много в положение изправен волан на пръта. Затова се завива докрай на едната страна с гумите във въздуха и се натяга с четвърт оборот. После се пробва дали е ок и ако не е, се донатяга с още колкото е нужно, но стъпката на натягане да е малка. Натягането няма да помогне, ако има износване в някоя втулка и прътът има радиален луфт...
Накрая аз съм рециклирал рейка и няма да повторя - общо взето колегата е прав, че продават мечти...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 118 hp / 1998
Мечтае да кара: по Pikes Peak

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от StaKo » 12 Юли 2019, 16:40

Колата, ента ръка, купена без гарантирана история от дилър е същото - продават ти една нереална мечта. То понякога и от дилъра има голяма доза лъжа.
Та, рециклираната рейка има доста къс животец и дори и в началото не е като нова. А купена нова трябва да е на проверен производител и от търговец, който не мами.
Винаги съм знаел, че дори колата да се е обезценила от първоначалната си цена до 15 000 лв, подръжката е някаква константна стойност. Когато колата , която нова е струвала 60 000 евро, то и след 15 години се подържа кола на тази стойност. Купуваме си коли ента ръка обезценени, но които, за да станат относително стегнати и безаварийни, очакват вложение двапъти и трипъти от цената на която сме ги придобили. При късмет не веднага, но разложено в някакъв период от време 3 -4 години.
Затова най-изгодно е да се копуват 3 -5 годишни коли, хем относително добре обезценени, хем с не изконсумиран ресурс.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от Kurtov » 12 Юли 2019, 20:27

Ако има луфт в волана, но няма чукане това пак ли е от рейката ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от A.Stoyanov » 14 Юли 2019, 21:45

A9A написа:
zvetiko написа:Процедурата се изразява в това да се продават мечти на хора, които имат нещо, което не могат да си позволят. В технически аспект могат да правят каквото си поискат и каквото си не искат. За това в темите често се срещат мнението: "Най-добре си купи нова".


Много точно казано :yes:

Ако има шумове я натягат даже и без да я свалят от колата, нищо че искат пари за демонтаж. Ако има теч, сменят само уплътнител.


Възможно ли е и ако да, често срещано ли е при шум и луфт проблема да не е в износване на самият гребен, а в някой от компонентите с номера от 30 до 34? Не би ли трябвало точно тогава с натягане да се помогне малко или много? Има ли негативни последствия от натягането? Предполагам ако е пренатегната волана няма да се връща сам, да затяга в завой?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от pinko_23 » 16 Юли 2019, 11:27

Колега аз си рециклирах рейката на едно място в София където я отвориха пред мене и ми показаха къде е проблемът. В цени за 140 лв ми казаха че потропването ще изчезне на 70% смениха някакви пластмаси вътре, другият вариант е нов прът цената е 500 лв и потропването изчезва на 100%, обаче ме посъветваха че е безсмислено и за 140 лв си е ОК процедурата тъй като прътът не бил много износен, така и направих и съм доволен засега. Да не правя реклама пиши лично да ти кажа фирмата
Няма начин да няма начин

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от zAcK » 19 Юли 2019, 7:00

Искам да задам един въпрос, като човек, който много се плаши от разни интервенции по рейки и т.н.

Ако имаме неравномерно износване, какво ще се случи при т.нар. натягане? :driving:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от Z3Ro* » 19 Юли 2019, 7:03

Износването винаги е неравномерно и винаги е в положение изправен волан. Затова се натяга в положение пълен завой на едната страна, с гумите във въздуха, и се пробва, като и натягането е с малка стъпка - четвърт оборот или дори по-малка. Ако воланът върви леко след натягането, няма да има проблем...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от Zubcho » 19 Юли 2019, 15:49

pinko_23 написа:Колега аз си рециклирах рейката на едно място в София където я отвориха пред мене и ми показаха къде е проблемът. В цени за 140 лв ми казаха че потропването ще изчезне на 70% смениха някакви пластмаси вътре, другият вариант е нов прът цената е 500 лв и потропването изчезва на 100%, обаче ме посъветваха че е безсмислено и за 140 лв си е ОК процедурата тъй като прътът не бил много износен, така и направих и съм доволен засега. Да не правя реклама пиши лично да ти кажа фирмата
Пиши тук в темата. На читавите сервизи е редно да се прави реклама.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Как се рециклира рейка?

Мнение от pinko_23 » 20 Юли 2019, 17:25

Zubcho написа:
pinko_23 написа:Колега аз си рециклирах рейката на едно място в София където я отвориха пред мене и ми показаха къде е проблемът. В цени за 140 лв ми казаха че потропването ще изчезне на 70% смениха някакви пластмаси вътре, другият вариант е нов прът цената е 500 лв и потропването изчезва на 100%, обаче ме посъветваха че е безсмислено и за 140 лв си е ОК процедурата тъй като прътът не бил много износен, така и направих и съм доволен засега. Да не правя реклама пиши лично да ти кажа фирмата
Пиши тук в темата. На читавите сервизи е редно да се прави реклама.

https://felix.bg/
Няма начин да няма начин

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook