Старанна миризма при двигателя

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Старанна миризма при двигателя

Мнение от PIPERKOV » 04 Юли 2019, 20:08

Здравейте
На някой случвало ли му се е да мирише на курник при перката и радиатора.миризмата е точно като на курник и е само там.колата е е60 М54В30 бензин и газ. Не се вижда да има нещо умряло.Няма теч на газ.Климатика също работи идеално прави 4.5 градуса на духалките съответно няма теч на фреон.какво може да е това.
Единственото което ми направи впечатление е че винаги си допълвам резервоара до горе през почти равни интервали от време и хваща около 4 до 5 литра а сега събра над 12 литра което много ме озадачи.няма и течове на бензин нито пък мирише на суров бензин от някъде........
Моля за мнения

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от c7aH4eB » 05 Юли 2019, 9:53

Освен да почистиш радиатора с Меглио мисля, че препоръчваше масово да се измие хубаво и така :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от pinko_23 » 05 Юли 2019, 11:38

Колега ако си минал през лайна с предните гуми и си ги хвърлил в мокета на подкалника може и там да е проблемът. С водоструйка измий хубаво подкалниците но не от долу при гумите ами от горе в двигателният отсек те са едни мокети парчета и се напояват с кал и мизерия.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от PIPERKOV » 05 Юли 2019, 11:46

Не не съм минавал през такива мизерий.иначе колата я измих точно преди да усетя тая миризма.винаги я мия в подкалниците чисто е там.съвсем случайно я усетих като дигнах капака да видя за течове на бензин
Освен да се мъча да чистя радиаторите както каза колегата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от pinko_23 » 05 Юли 2019, 11:49

Огледай да нямаш мишка, щото аз имах и си монтирах един уред мишегон се казва.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от PIPERKOV » 05 Юли 2019, 13:21

Час и половина заничах и гледах с фенера нищо не се вижда.Пак ще гледам

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от pinko_23 » 05 Юли 2019, 13:58

PIPERKOV написа:Час и половина заничах и гледах с фенера нищо не се вижда.Пак ще гледам


Проблемът на мишката е че няма хващане, така се навира че колата трябва да разглобиш. Обикновено ако видиш дребни даръдонки, пикня или косми е мишка. Проблемът е огромен щото обичат да ядат кабели.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от BorislavB » 05 Юли 2019, 14:17

Ако е мишка и се е навряла някъде около мотора смятай,че на тея жеги е на шишче вече. Знам за такъв случай, но с малко коте, че беше и през зимата навряло се на топло и после става на скара. Най-добре, както каза колега започни с една мивка на радиатора и около него.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от pinko_23 » 05 Юли 2019, 14:36

BorislavB написа:Ако е мишка и се е навряла някъде около мотора смятай,че на тея жеги е на шишче вече. Знам за такъв случай, но с малко коте, че беше и през зимата навряло се на топло и после става на скара. Най-добре, както каза колега започни с една мивка на радиатора и около него.


Колега не подценявай мишката така се крие че нищо и няма. Аз една цяла седмица я гоня и си се вози с мене и нищо и нямаше, монтирах си една джаджа казва се мишегон и тогава избяга. Мишката е доста упорита и трудно се гони, малки са и се завират по цялата кола и ядат всичко. Голям проблем са, даже съм чел че на някой модели ауди всички кабели са с допълнителна защита специално за гризачи да ги удря тока.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от PIPERKOV » 05 Юли 2019, 15:09

Да ако е гризач си е сериозно имам го в предвид особенно с кабелите че може да стане голяма беля.
Ако можеш снимай мишегона да го видим всички или линк към такъв.как се монтира с батерия ли е или се захранва от колата.аконе от колата не е много добре че дърпа от акумолатора

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 3.12.2018
Пол: Мъж

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от PolYank » 05 Юли 2019, 17:13

Какъв мишегон?!? В джипа ми се беше настанил плъх, добре че го видях преди да е направил поразии. Всички гризачи мразят силната миризма. Изсипах върху двигателя един течен ароматизатор за кола за 2 лева и плъха изчезна. Тази миризма при теб е по-скоро от ремък или шайба. За всеки случай изсипи един ароматизатор, не пречи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от BorislavB » 05 Юли 2019, 18:07

Изобщо не я подценявам казвам само,че ако се завре около мотора няма как да оживее.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от ceco_kd » 05 Юли 2019, 20:26

На доста коли съм усещал тази миризма на курник точно, когато доработвах на една автомивка миналата година. С е36-та веднъж блъснах кос и като стигнах на село и слязох пред колата миришеше на курник. После сигурно цяла седмица се усещаше тази миризма. Сега преди 2 седмици се сдобих с друга кола, която има остатъци от врабче явно в единия край на радиатора(ако не е и цялото там, тъй като само едното му крило се вижда на 100%), и днес в жегата след като вкарах колата в гаража и застанах пред нея, за да затворя вратата на гаража и усетих миризма на курник. Та така де, че стана дълго ама и аз се чудя може ли пък всички да са блъскали по някое пернато преди автомивка.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от pinko_23 » 06 Юли 2019, 9:03

PIPERKOV написа:Да ако е гризач си е сериозно имам го в предвид особенно с кабелите че може да стане голяма беля.
Ако можеш снимай мишегона да го видим всички или линк към такъв.как се монтира с батерия ли е или се захранва от колата.аконе от колата не е много добре че дърпа от акумолатора

Струва 12 лв голям е колкото кутия цигари 0895 790 409 Илия закупих от този човек надявам се да не го възприемете като реклама. Монтажа е лесен кабле плюс се хваща за терминала за подаване на ток, минуса съм го хванал за казанчето на хидравликата. Консумацията е 0.005. Монтира се на разпънката, дай емайл да ти пратя снимка
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 3.12.2018
Пол: Мъж

Re: Старанна миризма при двигателя

Мнение от PolYank » 07 Юли 2019, 16:38

Преди няколко дни написах нещо по темата, по-точно във връзка с гризачите, обаче някой прецени че не може да изказвам мнения и не го е пуснал в темата. Без много много обяснения. Да ви имам и модераторите!!! Мутреете ли се тук или какво?!?

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook