Проблем с автоматичната скоростна кутия на Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.06.2019
Пол: Мъж

Проблем с автоматичната скоростна кутия на Е61

Мнение от Rcham » 26 Юни 2019, 13:32

Добър ден на всички.Имам нужда от мнение.Както заглавието гласи,имам проблем с автоматика.Автомобила е Е61(комби),2.0 дизел,2008-ма година със 6 степенен автоматик.Автомобила се намира в Италия,а нивото на сервизното облужване тук е потресаващо.Та казуса е:от време на време,не особенно често,се появява проблем със скоростите.Изписва на борда "Anomalia cambio automatico(, la spia gialla )" или нещо подобно,по спомен пиша,общо взето е някаква аномалия на работата на скоростите,и автомобила влиза в авариен режим.След рестарт се оправя,и така до следващия път.Официалния БМВ сервиз направо почват да говорят за суми от рода на над 5к евро,без даже да са диагностицирали проблема.Другите частници също не са опция.Нямам идея кога последно и дали е обслужвана кутията(автомобила не е мой),но сякаш имам спомен че "нещо са правили" преди 10-20к километра когато е купувана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с автоматичната скоростна кутия на Е61

Мнение от zvetiko » 26 Юни 2019, 18:15

Купува се специализиран интерфейс за диагностика на BMW и се вижда какъв точно е проблема. След това, ако се налага ремонт, след като изключваш официален сервиз на BMW или друг сервиз, може да се закупи необходимото оборудване, но за съжаление ще е доста по-скъпо от 5к евро. По-евтино ще излезе да се вземе нова кутия и да я монтираш сам. Може и втора ръка, но не е сигурно на каква ще се попадне. По принцип кола, на която нещо е правено по автоматичната кутия преди продажбата, не се купува- обикновено кутията е създала проблем, сменя се маслото, проблема остава, разбира се, че става въпрос за скъп ремонт, колата се пуска за продажба, като се изтъква, че кутията е със сменено масло или нещо друго.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.06.2019
Пол: Мъж

Re: Проблем с автоматичната скоростна кутия на Е61

Мнение от Rcham » 26 Юни 2019, 22:08

Автомобила не е мой.Просто познат ме помоли да потърся мнение,защото този проблем се е проявявал няколко пъти в доста голям интервал.Ходил е на сервизи,но както казах,тук те са потресаващи.Легенди мога да разкавам.Официалния сервиз даже не са диагностицирали,а направо са почнали да говорят за някакви абсурдни суми.Трудно ми е да си преведа целия разговор,знам само че просто си е тръгнал.В другите сервизи единия е почнал да говори за демонтиране на кутията и пращането и някъде,другия не го знам какво точно е казал.Току що пак говорих с човека,и се оказа че абсолютно нищо никога не е правено по автомобила.Причината е,че отдолу на кутията пишело че е доживотно необслужваема или някаква такава дивотия.Купил я е от познат на 180к километра(сега е на 200),и е попитал в сервиз нещо трябва ли да се обслужва,от там му казали че щом пишело че не,значи да не пипа и да кара.Типичен италиански манталитет.Разбирам ги защо са такива де.Искат минимум 400-500 евро за смяна на масло само(с филтър).Как да е,пратих го да си направи обслужване на кутията,картера с филтъра,масла,датчика такива неща.Плати си 1500 евро за тая услуга,направо да се гръмна.Сега ще видим има ли разлика.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook